Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sabiha Gökçen Havalimanı Hakkında

Sabiha Gökçen Havalimanı, ülkemizin Marmara bölgesinde bulunan İstanbul iline bağlı olan bir havalimanıdır. İstanbul uçak bileti almak isteyen yolcular Sabiha Gökçen Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Sabiha Gökçen Havalimanının işleticisi MAHB, sahibi Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri’dir. İnşasına 1998 yılında başlanan ve 8 Ocak 2001 yılında hizmete açılan havalimanı şu anda İstanbul'un en eski havalimanıdır. İstanbul ilinin Anadolu yakasına hizmet veren Sabiha Gökçen Havalimanının bağlantı merkezleri Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve AnadoluJet adlı havayolu şirketleridir.

Sabiha Gökçen Havalimanı Nerede?

Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul ilinin Anadolu Yakasında yer alan Pendik ilçesinde bulunur. Pendik ilçe merkezine yaklaşık 13 km mesafede yer alan havalimanının ilçe merkezine çok uzak ne de çok yakın olduğu söylenebilir. Ancak havalimanıyla ilçe merkezi arasında hizmet veren çeşitli araçları kullanarak havalimanından ilçe merkezine ve ilçe merkezinden havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

Sabiha Gökçen Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Pendik ilçe merkezinden ya da farklı bölgelerden Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcular İETT otobüslerini, 7\24 aktif olan taksileri, kiralık araçları, HAVABUS otobüslerini ve metroyu kullanabilirler. 

Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Bostancı - Dudullu ya da Kadıköy - Pendik metrosu
  • 16S, E-10, E-11, E-3, E-9, 130H ya da 132H hat numaralı İETT otobüsleri
  • Taksi
  • Acentelerden kiralanan kiralık araçlar
  • Ücreti 35 ila 50 TL arasında değişen HAVABUS otobüsü

Sabiha Gökçen Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Sabiha Gökçen Havalimanının en önemli özelliği Atatürk Havalimanı'nın kapatılmasının ve İstanbul Havalimanının inşa edilmesinin ardından İstanbul'un en eski havalimanı olmasıdır. Bu nedenle dünya çapında bilinen bir havalimanı olduğu söylenebilir. Uluslararası bir havalimanı olması dolayısıyla İstanbul'a gelen yabancı turistlerin de yakından tanıdığı bir havalimanıdır. Sabiha Gökçen Havalimanı'nın inşası için toplam 550.000.000 $ harcanmıştır. 2019 yılında Airhelp.com tarafından yapılan bir ankette dünyanın en iyi 29. havalimanı seçilmiştir. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yolcular için dinlenme alanı, bekleme salonu, hediyelik eşya dükkanları, marketler, restoranlar, kafeler, araç kiralama acenteleri, otopark, toplu taşıma araçları ve taksi için duraklar gibi sayısız yer bulunur. Büyük ve kapsamlı bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. 2017 yılında 31 milyondan fazla yolcuya ev sahipliği yaptı tespit edilmiştir. Havalimanında bulunan uluslararası terminal 25.000.000 yolcu kapasitesine sahiptir. Buna ek olarak havalimanında 112 adet check in kontuarı ve 24 adet self check in kontuarı bulunur. Özel yolcular için apron manzaralı CIP bölümleri ve VIP binası mevcuttur. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki 400 metrekarelik konferans salonu da oldukça ilgi çekicidir. Aynı zamanda havalimanında hizmet veren restoran ve kafeler içecek ve yiyecek sektörünün önde gelen markalarıdır. Bu nedenle Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yolcuların aradıkları her şeyi bulabileceklerini söylemek mümkündür. 

Sabiha Gökçen Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

İstanbul uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Sabiha Gökçen Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda birçok farklı havayolu şirketini bulmak mümkündür. Bunlardan bazıları Air Manas, Air Arabia, AnadoluJet, Azerbaycan Hava Yolları, Buta Airways, Emirates, Flynas, Flydubai, Kuwait Airways, Nile Air, Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları, SalamAir, Royal Air Maroc, Pobeda, Uzbekistan Airways gibi havayolu şirketleridir. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Türkiye'de bulunan şehirlere ek olarak Özbekistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbaycan, Almanya, İngiltere, Kırgızistan, Irak, Kuveyt, Rusya, Fransa Makedonya, Umman ve Fas gibi birçok ülkeye ulaşım sağlamak mümkündür.

Sabiha Gökçen Havalimanı Havalimanı Konumu

Sabiha Gökçen Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır