Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Dusseldorf Şehir Merkezine Ulaşım

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, Almanya'ya bağlı olan ve Almanya'nın en büyük dördüncü havalimanı olma özelliğini taşıyan uluslararası bir havalimanıdır.  1927 yılında açılmıştır. Adını bulunduğu Düsseldorf şehrinden alır. Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’nın 2.021 yılında yaklaşık 8.000.000 yolcuya hizmet verdiği bilinir. Havalimanında 2 pist ve 3 adet yolcu terminali bulunur. Oldukça yoğun ve büyük bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. Uluslararası bir havalimanı olduğundan birçok ülkeye ait havayolu şirketlerinin uçaklarıyla bu havaalanına ulaşım sağlamak ve bu havaalanından hareket etmek mümkündür. Düsseldorf Uluslararası Havalimanında Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet ve Onur Air gibi tüm hava yolu şirketleri mevcuttur.

Düsseldorf

Düsseldorf, fuar ve moda kenti olarak bilinen oldukça popüler bir şehirdir. Şehrin güneyinde Köln, kuzeyinde Ruhr bölgesi bulunur. Şehir merkezinde bulunan ve halk arasında dünyanın en uzun barı olarak bilinen Altstadt semti oldukça meşhurdur. Şehrin nüfusu yaklaşık 620 bindir. Şehirde dünyaca ünlü sanayi fuarları düzenlendiği için yılın belirli zamanlarında şehre birçok yabancı turistin geldiği bilinir. Aynı zamanda şehrin çeşitli sektörlere hizmet verdiği de malumdur. Şehirde bulunan Düsseldorf Uluslararası Havalimanı şehir için oldukça önemlidir. Şehir merkeziyle havalimanı arasında yaklaşık 6 km mesafe bulunur. Şehrin başkanı Stephen Keller’dır. Şehirde bulunan Heinrich Heine Üniversitesi birçok fakültesi bulunan oldukça önemli bir üniversitedir. Bununla birlikte, şehirde kaliteli eğitim veren birçok eğitim kurumu bulunur.

Taksi

Düsseldorf Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanına ulaşım sağladıktan hemen sonra havalimanından hareket eden taksilere binebilir ve şehir merkezindeki her yere kısa süre içinde ulaşım sağlayabilirler. Şehir merkeziyle havalimanı arasındaki mesafe az olduğu için taksinin maliyetinin de az olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle ülkeye ilk kez gelen yolcuların taksi kullanmaları durumunda zorluk çekmeden gidecekleri yere ulaşım sağladıkları söylenebilir. Yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan sonra toplu taşıma aracı kullanmak istememeleri ve kısa süre içerisinde şehir merkezine varmak istemeleri durumunda havalimanındaki taksi hareket noktasına gitmeleri yeterlidir.

Tren

Düsseldorf Uluslararası Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra şehir merkezine gitmek isteyen yolcular için ulaşım seçeneklerinden biri de havalimanından hareket eden trenleri kullanmaktır. Trenler taksilere kıyasla daha yavaş olsa da tren kullanan yolcuların havalimanından şehir merkezine ulaşım süreleri pek uzun değildir. Tren kullanan bir yolcu havalimanından şehir merkezine yaklaşık 15 dakika içinde ulaşım sağlar. Havalimanından hareket eden trenlerin seferleri oldukça sıktır. 15 ila 20 dakikalık aralarla hareket eden trenleri kullanmak için havalimanındaki tren istasyonuna ulaşım sağlamak gerekir. İstasyona gelen yolcuların bir numaralı istasyona gitmeleri ve bu istasyondan hareket eden S7 hat numaralı trene binmeleri gerekir. 

Otobüs

Düsseldorf Uluslararası Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra toplu taşıma araçlarını kullanmaya karar veren yolcular için ulaşım seçeneklerinden bir diğeri havalimanından hareket ederek şehir merkezine aktarmasız ulaşım sağlayan otobüslerdir. Otobüs aracılığıyla şehir merkezindeki birçok noktaya kısa süre içerisinde varmak mümkündür. Bununla birlikte, havalimanından hareket eden otobüs sayısı da fazladır. Bazı otobüsler yalnızca fuar ve sergi döneminde hizmet verse de şehir içi otobüsler daima havalimanı ve şehir merkezi arasında hizmet verir. Fuar ve sergi döneminde havalimanına ulaşım sağlayan yolcular 896 hat numaralı otobüsü kullanabilirler. 

Araç Kiralama

Düsseldorf Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamadan önce ya da havalimanına ulaşım sağladıktan hemen sonra araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Yolcular internet üzerinden araç kiralamak istemeleri durumunda Rentalcars.com başta olmak üzere birçok farklı siteden araç kiralama işlemlerini tamamlayabilirler. TL üzerinden hesaplayınca yolcuların standart bir araç kiralamak için yaklaşık 3300 TL ödeyeceklerini söylemek mümkündür. İnternet üzerinden araç kiralayan yolcuların ücretsiz iptal hakkı da bulunur.

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı,  Pendik ilçesi sınırlarında inşa edilen İstanbul'un 2. havalimanıdır.  İstanbul Havaalanı'ndan sonra ülkenin en işlek ikinci havaalanı olma özelliğine sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı bu anlamda uluslararası yolcu ve kargo taşımacılığı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan bir havaalanı olma özelliği göstermektedir. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Pendik / Kurtköy’de, Kadıköy’e 40, Pendik’e 12, Taksim’e ise 50 km. mesafede bulunmaktadır. 

İstanbul'un çeşitli semtlerine farklı uzaklıklarda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşım için pek çok seçenek bulunmaktadır. Anadolu yakasında yer alan semtlerin çoğundan havalimanına toplu taşıma araçları ile ulaşılabilmektedir. Şehir merkezinden havalimanına belediye otobüsleri, HAVAİST servisleri, metro vb. toplu taşıma araçları ile kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına TEM otoyolu bağlantısı ile taksi, özel araç veya araç kiralama seçeneği kullanarak ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İETT otobüsleri ile de şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bulunduğunuz yere göre havalimanına otobüs ile ulaşım için birçok seçeneğiniz mevcuttur. 4.Levent yönünde E3 ve 122H, Bostancı yönünde E9, Kadıköy yönünde E10 ve E11, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S, Sultanbeyli/Necip Fazıl Metro yönünde 131C Pendik için MR60 ve 132H numaralı otobüsler ile Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaralı otobüsleri kullanarak havalimanına ulaşabilirsiniz. İstanbul’da havalimanına ulaşan otobüs hatlarının hareket saatlerini ve geçtiği duraklar hakkında detay bilgiyi iett.gov.tr'den öğrenebilirsiniz.

Metro

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan yolcular, metro ile Sabiha Gökçen Havalimanına kolay şekilde ulaşabilir. Anadolu Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na metro ile ulaşabilmek için M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna binmeniz gerekir. Anadolu yakasında bulunan yolcular bulunduğu yerde M4 metrosuna en yakın durağa ulaşarak Sabiha Gökçen Havalimanı yönüne giden metroya binip havalimanına ulaşabilir.

Avrupa Yakası’nda bulunan yolcular ise Avrupa yakasındaki en yakın Marmaray durağına giderek (Mustafa Kemal, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci) Marmaray’a binmeli Anadolu Yakası’na geçtikten sonra ise  Ayrılık Çeşmesi İstasyonunda inerek buradan M4 metrosuna binip havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Avrupa yakasındaki size en yakın metrobüs durağından metrobüse binerek Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inmeli ve buradan M4 metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı; Kadıköy’e 40, Pendik’e 12, Taksim’e ise 50 kilometre mesafede bulunmaktadır. İstanbul’un merkezi noktalarından havalimanına ulaşımda toplu taşıma araçları yerine taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Kadıköy ve havalimanı arası taksi ücreti 350 TL, Taksim ve havalimanı arası mesafe 430 TL, Pendik ve havalimanı arası mesafe ise 115 TL’dir.

Metrobüs

Anadolu yakasında size en yakın metrobüs durağına gidip metrobüs ile Uzunçayır durağında inerek M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise öncelikle, bulunduğu yerdeki en yakın metrobüs durağına giderek Anadolu Yakası’na doğru giden metrobüse binmelidir. Metrobüs ile Anadolu Yakası’ndan geçtikten sonra Uzunçayır durağında inip M4 metrosuna aktarma yaparak havalimanına kolay şekilde ulaşabilir.

HAVAİST

HAVAİST, İstanbul’un merkezi noktalarından Sabiha Gökçen Havalimanına seferler düzenlemektedir. Taksim’den Sabiha Gökçen’e giden HAVAİST otobüsü başka herhangi bir duraktan yolcu almadan direkt olarak havalimanına gitmektedir. Taksim HAVAİST durağı, Gezi Parkı’nın Divan Hotel tarafında, Point Otel’in önünde bulunmaktadır. Kadıköy’den kalkan HAVAİST otobüsü ise Yenisahra durağından da yolcu alıp sonra havalimanına ulaşmaktadır. Kadıköy HAVAİST durağı ise Kadıköy İskele Meydanı’nda, İETT peronlarının yan tarafında bulunmaktadır. Yenisahra’da ise metro istasyonunun çıkışındaki İETT durağındaki HAVAİST durağından servise binebilirsiniz.

Marmaray

Avrupa Yakası’nda bulunan yolcular, Avrupa yakasındaki en yakın Marmaray durağına giderek (Mustafa Kemal, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci) Marmaray’a binmeli Anadolu Yakası’na geçtikten sonra ise  Ayrılık Çeşmesi İstasyonunda inerek buradan M4 metrosuna binip havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Avrupa yakasındaki size en yakın metrobüs durağından metrobüse binerek Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inmeli ve buradan M4 metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Otogarından Havalimanına Ulaşım

Esenler otogarından Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım için otogardan metroya binip, Şirinevler durağında inerek bu duraktan metrobüs ile Uzunçayır durağına ulaşabilirsiniz. Uzunçayır durağında ise M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Harem otogarına otobüsle ulaşım sağlıyorsanız, otobüs firmanızın servislerini kullanarak havalimanına yakın bir konuma ulaşabileceğiniz gibi böyle bir imkanınız bulunmuyorsa Harem üzerinden Kadıköy’e geçmeniz en kolay yöntem olacaktır. Kadıköy’de ise M4 metrosunu veya İETT otobüslerini kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları yerine taksi veya araç kiralama seçeneği ile de havalimanına ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

3 saat 3  İstanbul - Dusseldorf
 

Dusseldorf Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır