Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet.com

2021 Yılında Yalova ilinde kurulmuş ASCA TUR TURİZM PAZARLAMA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. markasıdır. Kultür ve Turizm Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş 13731 Belge numaralı A Sınıfı, "IN ASCA YALOVA TURİZM SEYAHAT ACENTASI " unvanına sahiptir.

0 850 302 25 73

Mesafeli Satış Sözleşmesi

ASCA TUR TURİZM PAZARLAMA SAN. TİC. LTD. ŞTİ (“Şirket” veya “heybilet”) olarak, olarak her zaman işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi değiştirmeye, düzenlemeye, yenilerini eklemeye,


Mesafeli Satış Sözleşmesi

İşbu Sözleşme 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği, satıcı veya sağlayıcı ile tüketicinin eş zamanlı fiziksel varlığı olmaksızın, mal veya hizmetlerin uzaktan pazarlanmasına yönelik olarak oluşturulmuş bir sistem çerçevesinde, taraflar arasında sözleşmenin kurulduğu ana kadar ve kurulduğu an da dahil olmak üzere uzaktan iletişim araçlarının kullanılması suretiyle kurulan bir sözleşme olması hasebiyle düzenlenmiştir.

1. KONU

İşbu Sözleşmenin konusu, www.heybilet.com alan adlı internet sitesi (“İnternet Sitesi”) ve Biletall adını taşıyan mobil uygulama (“Mobil Uygulama”) üzerinden (İnternet Sitesi ve Mobil Uygulama, birlikte ve ayrı ayrı “Platform” olarak anılacaktır) yolcu taşımacılığı hizmetini veren Taşıyıcı Firma’nın (Satıcı), ALICI'ya satışını yaptığı yolcu taşıma biletinin satışı ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ikincil mevzuatı olan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir. İşbu Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nde İnternet Sitesi ve Mobil Uygulama birlikte “Platform” olarak anılacaktır. Heybilet , yalnızca ve sadece Platform’un işleticisi ve kullanıcısı olup; Alıcı’ya Satıcı tarafından sağlanacak hizmete ilişkin sözleşmenin tarafı olmadığı gibi, ilgili sözleşme konusu taşıma hizmetinin yerine getirilmesine ilişkin de herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu kapsamda, Heybilet , Satıcı ve Alıcı arasında oluşabilecek uyuşmazlıklarda taraf gösterilemez.

2. TARAFLAR

2.1 SATICI

Ünvan Bilet Sağlayıcısı ( Taşıyıcı firma )

2.2 ARACI HİZMET SAĞLAYICI

Unvan Asca Tur Turizm Pazarlama San. Tic. Ltd. Şti.

Adres Süleymanbey Mah. Cumhuriyet Cad. Karizma İş Merkezi No:3/41 YALOVA MERKEZ

Telefon 0850 302 25 73

2.3 ALICI

Adı, Soyadı : Yolcu Bilgileri ( Bilet üzerinde geçen )

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, HİZMET BİLGİLERİ

İşbu Sözleşme konusu hizmet, yolcu taşımacılığı hizmetidir. Bu hizmete karşılık olarak düzenlenen seyahat biletlerinde yer alan satış bedeli, ödeme şekli, biniş yeri, varış yeri, seyahat tarihi, hareket saati ve koltuk numarası gibi bilgiler, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır. 4

GENEL HÜKÜMLER

4.1

Alıcı, Platform üzerinde sözleşme konusu ürünü temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve Satıcı'nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Alıcı; bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından Alıcı'nınya sağlanması gereken hizmet için verilen siparişteki hizmete ait temel özellikler, biletlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme bilgilerinin de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur. Sözleşme konusu yolcu taşıma bileti, Alıcı tarafından seyahat başlangıcı öncesinde Satıcı'nın en yakın şubesinden teslim alınabilecektir.

4.2

Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenemez veya banka kayıtlarında iptal edilirse, Satıcı'nın herhangi bir yükümlülüğü kalmayacaktır. Satış işlemi gerçekleştikten sonra Alıcı'ya ait kredi kartının Alıcı'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması durumunda, bilet bedelinin ilgili banka veya finans kuruluşunca Satıcı'ya ödenmemesi halinde, Satıcı’nın herhangi bir yükümlülüğü kalmayacaktır.

4.3

Sözleşme konusu yolcu taşıma biletine ilişkin bilgiler, Alıcı’nın iletişim adreslerine, bilet satın alma işlemini takiben gönderilir. Alıcı dilerse, fiziki bileti yolculuk yapacağı Satıcı firma acentesinden de bizzat teslim alabilir. Yolcu taşıma bileti üçüncü kişilere teslim edilmez. Bu nedenle Alıcı, yolcu taşıma biletini teslim alırken kimlik kartını ve bu alışverişte kullanmış olduğu kredi kartını Satıcı firmanın görevli personeline ibraz etmek zorundadır. Sözleşme konusu bilet Alıcı’'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz. Teslim edilecek bilet aynı zamanda fatura yerine geçtiğinden, Alıcı’ya ayrıca fatura verilmeyecektir.

4.4

Platform’dan bilet alınırken araç koltuk şeması ekranda gösterilmektedir. Bu şemada “erkek” ve “kadın” yolcular için uygun koltuklar belirtilmektedir. Alıcı koltuk seçerken kendi cinsiyeti için uygun olarak gösterilen koltuğu doğru olarak seçmekle yükümlüdür. Aksi durumda seyahati sırasında başka uygun koltuk varsa o koltuğa yerleştirilir, uygun koltuk yoksa bileti geçersiz sayılır ve bilet bedeli iadesi yapılmaz. Taşıyıcı Firma tarafından operasyonel sebeplerle araç tipi ve koltuk konumu değiştirilebilir. Bu durumdan Heybilet sorumlu değildir.

4.5

Alınan Bilet, üzerinde yazılı Tarih/Saat ve Güzergâh için geçerlidir. Üzerinde yazılı gün ve saatte kullanılmayan bilet geçersiz sayılır.

4.6

Bagaja verilen ve değer takdiri yapılmayan eşyaların Satıcı tarafından kaybı ve/veya zıyaı halinde, bilet bedelinin üç mislinden fazla para ödenmez (Taşıyıcı Firmalar’ın bu katsayıyı değiştirme hakkı saklıdır) ve bu takdirde Heybilet ’nin herhangi bir sorumluluğu yoktur. Taşımanın yapıldığı araç veya servis/transfer araçları içinde unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Satıcı veya Heybilet sorumlu tutulamaz.

4.7

Bilet gösterilip, fiş alınarak bagaja verilen eşyanın idari ve adli makamlarda yapılacak muayenelerinde doğacak cezai mesuliyet bagaj sahibine aittir. Alıcı seyahati başlangıcında araca binerken bagajını teslim etmesi durumunda mutlaka bagaj fişi istemelidir. Kaybolan bagajlardan Heybilet sorumlu tutulamaz.

4.8

Bagajda ve yolcu beraberinde, insan sağlığı açısından zararlı ve tehlikeli durum ihtiva eden maddeler ile, uygunsuz nitelikteki ambalaj ve eşyalar kesinlikle taşınmaz. Her yolcu için, Taşıyıcı Firma tarafından belirlenen ağırlık ve boyutları aşan bagajlar, ayrı ücrete tabidir ve bu hususa ilişkin ücret Satıcı tarafından belirlenmekte ve talep ve takip edilmektedir.

4.9

Araç içinde aşı karneli kedi, köpek (tehlike arz edenler hariç) ve kuş (saka, muhabbet kuşu veya kanarya) gibi evcil hayvanlar, özel kafesleri kilitli olmak şartıyla bagaj taşımaya mahsus bölümün dışında hayvan sahibi yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde de taşınabilir. Gerekli hallerde, yolcu alınmaksızın evcil hayvanların taşıtın içinde taşınabileceği özel sefer düzenlenebilir.

4.10

Kanun ve Yönetmelik gereği, sefer ve fiyat tarifeleri önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Tarife süresi sonundaki tarife değişikliklerinden doğan ücret farkları, açık biletlere de uygulanır.

4.11

Alıcı'nın tanımadığı kişilerin yiyecek – içecek ikramlarını güvenliği bakımından kabul etmemesi ve alkollü bir şekilde araca binmemesi gerekmektedir.

4.12

Yasal açıdan izin verilmeyen yerlerde inip binmek için ısrar edilemez. İnilecek olan durak önceden haber verilmek durumundadır. İnmeden önce bagaj fişinin ve eşyaların hazırlanması, araç durmadan yolcunun yerinden ayrılmaması gerekmektedir.

4.13

Satıcı tarafından belirlenmiş mola yeri dışında, hastalanma vb. acil haller haricinde durulması veya mola verilmesi istenemez.

4.14

Kaybedilen bilet ve yolculuk kuponları için hiçbir ücret iadesi yapılmaz, yolculuk hakkı verilmez.

4.15

Uçak veya Trafiğin seyir ve güvenliğini tehlikeye düşürecek, araç içerisindeki diğer yolcuları rahatsız edecek tavır ve davranışlar sergilenemez. Aracın teknik donanımını olumsuz etkileyecek hiçbir elektronik cihaz kullanılamaz.

4.16

Mücbir sebeplerle ortaya çıkan ve taşımanın devamına engel olan nedenlerin, belirsiz bir süre beklemeyi mecburi kılması veya varış noktasına kadar gerekli zamanın bir katından daha fazla beklemeyi gerektirmesi halinde, Satıcı, imkân olduğu taktirde bir başka güzergâhı izleyerek taşımayı tamamlar, aksi halde Alıcı’yı, güzergâh üzerindeki dilediği bir noktaya kadar götürür veya hareket noktasına geri getirir. Satıcı, mücbir sebeplerden kaynaklı olarak sefer iptal etme hakkına sahiptir.

4.17

Alıcı'nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, bilet tutarı, siparişin Alıcı tarafından iptal edilmesinden sonra, kural olarak, 30 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. İade süreçlerine ilişkin sorumluluğun Satıcı tarafından yerine getirilmesi gereken durumlarda Heybilet ’nin bu hususa ilişkin herhangi bir yükümlülüğü yoktur. İlgili tutarın bankaya iadesinden sonra Alıcı hesaplarına yansıması Alıcı’nın bankasına ilişkin işlem süreçleri ile ilgilidir.

4.18

Siparişin sonuçlanması durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

4.19

Platform üzerinden bilet satın alınırken tüm bilgilerin (cinsiyet, isim vb.) doğru girilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak aksaklıklardan dolayı Heybilet sorumlu tutulamaz. Alıcı, bu sözleşme ile beraber Platform’u kullanırken gelen uyarıları da dikkate almak mecburiyetindedir. Taşıyıcı Firmalar ile Alıcılar / Kullanıcılar arasındaki hukuki ilişki Platform’dan Alıcılar’a / Kullanıcılar’a sunulan platform hizmetinden ayrı ve bağımsızdır. Heybilet , Platform üzerinde yer alan Alıcı / Kullanıcı ve Taşıyıcı Firmalar’ın bilgilerinin içeriğinden sorumlu tutulamaz. Taşıyıcı Firmalar ve Alıcılar / Kullanıcılar arasında doğabilecek uyuşmazlıklardan, zararlardan ve/veya taleplerden Heybilet sorumlu tutulamaz. Seferler sırasında meydana gelebilecek her türlü kaza, mal veya can kaybı gibi durumlardan Heybilet sorumlu değildir. Heybilet , sefer sırasında oluşacak herhangi bir ihmal veya kusurdan dolayı sorumlu tutulamaz. Platform’dan bilet satın alanlar bu şartı peşinen ve gayrikabili rücu olarak kabul etmiş sayılır.

5. CAYMA HAKKI

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve içerdiği cayma hakkına dair hükümler, 2/2-h. maddesi uyarınca, işbu SÖZLEŞME’ye uygulanmamaktadır. SÖZLEŞME’ye uygulanan sair mevzuat hükümleri çerçevesinde, Alıcı, sözleşme konusu yolcu taşıma biletinden, sipariş aşamasında ve Alıcı'ya gönderilmiş olan elektronik postada belirtilen hareket saatinden Otobüs Bileti alımlarında 24 (yirmi dört saat) öncesine kadar cayma hakkına sahiptir , Fakat Uçak biletlerin de ise iptal /iade ve değişiklik için CEZA uygulanabilmektedir , Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı'ya şahsen, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, takip eden 30 gün içinde bilet bedeli Alıcı'ya iade edilir. Alıcı tarafından Satıcı'nın herhangi bir şubesinden basılı yolcu taşıma bileti alınmışsa Alıcı bu bilet ile ilgili cayma hakkını ancak yine Satıcı'nın şubesinden kimlik ve kredi kartı ile birlikte şahsen başvurarak kullanabilir.

6. BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ

Alıcı'nın temerrüde düşmesi halinde, Alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı Satıcı'nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. Alıcı'nın temerrüdünün Satıcı'nın kusurundan kaynaklandığı hallerde Alıcı herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

7. YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Satıcı'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin onaylanması durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Ucuz otobüs bileti bulmak için neden Heybilet’i kullanmalıyım?

Heybilet sayesinde size en uygun uçak biletini birkaç tıkla hızlıca ve kolaylıkla satın alın.

Güven

En Güvenilir

Indirim

En Ekonomik

Hız

Hızlı ve Pratik

Fırsat

İndirim Fırsatı

Taksit

Taksit İmkanı

Destek

Canlı Destek

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır