Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

İstanbul Hakkında

İstanbul uçak bileti alarak kişiler bir yolculuk ile şehire ulaşabilirsiniz. Marmara bölgesi içerisinde yer alan bir şehirdir. Kültürel açıdan çok fazla ziyaret edilen kenttir. Aynı zamanda 15 milyon nüfusa sahip olarak kalabalık bir alana sahiptir. Ülke içerisinde tercih edilir ve çok fazla göç alır. Şehire bağlı olan yaklaşık 39 adet ilçe mevcuttur.

İstanbul Gezilecek Yerler 

Topkapı Sarayı: Topkapı Sarayı İstanbul şehrinin Fatih ilçesinde yer alır. Şehiri ve ülkeyi temsil eden bu saray çok fazla kişinin ziyaret ettiği bir alandır. Tarihi olarak önemli bir merkezde konumlanır. Eski zamanlarda Osmanlı Dönemi içerisinde yaklaşık 400 yıl idare merkezi olarak faaliyet almıştır. Saray içerisinde birçok alan bulunur. Harem, Has oda, Babü's Saade gibi birçok unsurlar vardır. 

Sultanahmet Meydanı: İstanbul'da gezmek için ziyaret edilen bir mekandır. Sultanahmet Meydanı alanında birçok yeşillik ve çiçekler vardır. Aynı zamanda meydan bünyesinde otellerde bulunur.

Yerebatan Sarnıcı: Tarihsel olarak köklü bir geçmişe sahiptir. İstanbul şehrinde diğer ziyaret edilen alanlardan bir tanesidir. Yaklaşık 532 senesinde kurulan sarnıç o dönemlerde saray ve toplumun şu ihtiyacı için kullanılırdı. Suyun üstünde yer alan sütunlar bulunur. Sarnıç içerisinde sanatçıların konserlerde verilir. Mekan süslemesi ile farklı bir hava kazanır. 

Kapalı Çarşı: Türkiye için önemli bir alışveriş alanıdır. Ülkeyi temsil eden ve tarihsel öğelerden oluşan bu çarşı çok kişi tarafından ziyaret edilir. Padişah Fatih Sultan Mehmet zamanında kurulmuştur. Çarşı içerisinde yaklaşık 400 tane dükkân bulunur. Kuyumcu, baharatçı, halıcı, kumaş gibi birçok tarihsel ürünler satılır.

İstiklal Caddesi: Yürüyüş alanı olarak çok kişinin uğradığı alandır. İstanbul için önemli bir konumdadır. Uzun bir yürüyüş alanına sahip olan cadde Taksim Meydan çevresinden başlayarak tünele kadar ilerler. Cadde içerisinde birçok alışveriş merkezi, müze, sinema, restoran, kafe gibi unsurlar bulunur. 

Gülhane Parkı: Parkın geniş alana sahip olması ve sakin bir ortamı ile çok fazla tercih edilir. Eski dönemlerde Topkapı Sarayı'nda arka bahçe olarak kullanılır. Park içerisinde yer alan piknik alanları, çay bahçeleri bulunur.

Sefer Süreleri

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır