Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Ağrı Şehir Merkezine Ulaşım

Ahmed-i Hani Havalimanı Ağrı iline bağlı olan ve Ağrı il merkezine yaklaşık 9 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Ağrı şehir merkezine gitmek üzere Ahmed-i Hani havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Ahmed-i Hani Havalimanı ile Ağrı şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ahmed-i hani Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra Ağrı il merkezine gitmek isteyen yolcuların havalimanındaki toplu taşıma araçlarını kullanmaları mümkündür. Ancak havalimanıyla il merkezi arasında pek mesafe olmamasına rağmen il merkezinden yola çıkarak havalimanına ya da havalimanından yola çıkarak il merkezine ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yoktur. Bu nedenle otobüs kullanmayı düşünen yolcuların farklı toplu taşıma araçlarına yönelmeleri gerekir. Havalimanındaki araçlarla il merkezine ulaşım sağlayan yolcular il merkezinde aktif olan belediye otobüslerini kullanarak istedikleri herhangi bir yere varabilirler. Ancak bu aşamada aktarma söz konusudur.

Yolcu Servisi  

Ahmed-i Hani Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların en sık kullandıkları toplu taşıma araçlarının başında yolcu servisleri gelir. Havayolu şirketlerine ait olan yolcu servislerini kullanan yolcular aktarma yapmaya gerek kalmadan havalimanından yola çıkarak Ağrı il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Pinaşya Turizm ve Mefser Turizm’e ait olan yolcu servislerine havalimanındaki servis kalkış noktasından binmek mümkündür. Yolcu servislerinin sefer saatleri uçakların hareket saatlerine göre belirlendiği için yolcuların hangi saatte havalimanında olacaklarına bağlı olarak bir servis seçmeleri ve havalimanına ulaşım sağladıktan sonra o servisin bulunduğu noktaya gitmeleri gerekir.

Minibüs

Havalimanından hareket ederek şehir merkezine ulaşım sağlayan bir minibüs olmasa da şehir merkezine ulaşım sağladıktan sonra Ağrı iline bağlı olan herhangi bir ilçeye gidecek olan yolcuların minibüs kullanmaları gerekir. Zira il merkezine ulaşım sağladıktan sonra herhangi bir ilçeye gidecek olan yolcular için tek seçenek ilçe minibüsleridir. Bu nedenle şehir merkezine ulaşım sağladıktan sonra şehir merkezindeki minibüs durağına giden yolcular minibüs durağından gidecekleri ilçeye ulaşım sağlayan ilçe minibüsüne binebilir ve ek bir aktarma daha yapmaya gerek kalmadan Ağrı’ya bağlı herhangi bir ilçeye varabilirler. 

Taksi

Ağrı şehir merkeziyle Ahmed-i Hani Havalimanı arasında yaklaşık 9 km mesafe bulunduğundan Ahmed-i Hani Havalimanından taksi tutarak Ağrı şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 12 dakikadır. Ahmed-i Hani Havalimanından taksi tutarak şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 150 TL’dir. 

Araç Kiralama

Ahmed-i Hani Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanında hizmet veren araç kiralama firmalarından yararlanarak araç kiralayabilir ve aktarmasız şekilde havalimanından il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Rent A Car hizmetinden yararlanmak isteyen yolcuların otogarda yolcular için hizmet veren araç kiralama firmalarıyla iletişime geçmeleri gerekir. Yolcular tercihe bağlı olarak firmaların web sitesi üzerinden araç kiralayabilir ya da firmalara telefon numaraları üzerinden ulaşabilirler.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Ahmed-i Hani Havalimanı ile Ağrı Otogarı arasında yaklaşık 14 km mesafe bulunur. Ahmed-i Hani Havalimanından yola çıkarak Ağrı Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 20 dakikadır. Ahmed-i Hani Havalimanından otogara gidecek olan yolcular havalimanından taksi tutabilir, araç kiralama hizmetinden yararlanarak araç kiralayabilir ya da havalimanından hareket eden yolcu servislerini kullanabilirler. Şehir merkezine ulaşım sağladıktan sonra şehir merkezine uzak noktalara gidecek olan yolcular ise şehir merkezinden hareket eden belediye otobüsü ve minibüs gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler.

Sefer Bilgisi

2 saat  İstanbul - Ağrı
 

Ağrı Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır