Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Ağrı Şehir Merkezine Ulaşım

Ahmed-i Hani Havalimanı Ağrı iline bağlı olan ve Ağrı il merkezine yaklaşık 9 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Ağrı şehir merkezine gitmek üzere Ahmed-i Hani havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Ahmed-i Hani Havalimanı ile Ağrı şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ahmed-i hani Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra Ağrı il merkezine gitmek isteyen yolcuların havalimanındaki toplu taşıma araçlarını kullanmaları mümkündür. Ancak havalimanıyla il merkezi arasında pek mesafe olmamasına rağmen il merkezinden yola çıkarak havalimanına ya da havalimanından yola çıkarak il merkezine ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yoktur. Bu nedenle otobüs kullanmayı düşünen yolcuların farklı toplu taşıma araçlarına yönelmeleri gerekir. Havalimanındaki araçlarla il merkezine ulaşım sağlayan yolcular il merkezinde aktif olan belediye otobüslerini kullanarak istedikleri herhangi bir yere varabilirler. Ancak bu aşamada aktarma söz konusudur.

Yolcu Servisi  

Ahmed-i Hani Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların en sık kullandıkları toplu taşıma araçlarının başında yolcu servisleri gelir. Havayolu şirketlerine ait olan yolcu servislerini kullanan yolcular aktarma yapmaya gerek kalmadan havalimanından yola çıkarak Ağrı il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Pinaşya Turizm ve Mefser Turizm’e ait olan yolcu servislerine havalimanındaki servis kalkış noktasından binmek mümkündür. Yolcu servislerinin sefer saatleri uçakların hareket saatlerine göre belirlendiği için yolcuların hangi saatte havalimanında olacaklarına bağlı olarak bir servis seçmeleri ve havalimanına ulaşım sağladıktan sonra o servisin bulunduğu noktaya gitmeleri gerekir.

Minibüs

Havalimanından hareket ederek şehir merkezine ulaşım sağlayan bir minibüs olmasa da şehir merkezine ulaşım sağladıktan sonra Ağrı iline bağlı olan herhangi bir ilçeye gidecek olan yolcuların minibüs kullanmaları gerekir. Zira il merkezine ulaşım sağladıktan sonra herhangi bir ilçeye gidecek olan yolcular için tek seçenek ilçe minibüsleridir. Bu nedenle şehir merkezine ulaşım sağladıktan sonra şehir merkezindeki minibüs durağına giden yolcular minibüs durağından gidecekleri ilçeye ulaşım sağlayan ilçe minibüsüne binebilir ve ek bir aktarma daha yapmaya gerek kalmadan Ağrı’ya bağlı herhangi bir ilçeye varabilirler. 

Taksi

Ağrı şehir merkeziyle Ahmed-i Hani Havalimanı arasında yaklaşık 9 km mesafe bulunduğundan Ahmed-i Hani Havalimanından taksi tutarak Ağrı şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 12 dakikadır. Ahmed-i Hani Havalimanından taksi tutarak şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 150 TL’dir. 

Araç Kiralama

Ahmed-i Hani Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanında hizmet veren araç kiralama firmalarından yararlanarak araç kiralayabilir ve aktarmasız şekilde havalimanından il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Rent A Car hizmetinden yararlanmak isteyen yolcuların otogarda yolcular için hizmet veren araç kiralama firmalarıyla iletişime geçmeleri gerekir. Yolcular tercihe bağlı olarak firmaların web sitesi üzerinden araç kiralayabilir ya da firmalara telefon numaraları üzerinden ulaşabilirler.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Ahmed-i Hani Havalimanı ile Ağrı Otogarı arasında yaklaşık 14 km mesafe bulunur. Ahmed-i Hani Havalimanından yola çıkarak Ağrı Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 20 dakikadır. Ahmed-i Hani Havalimanından otogara gidecek olan yolcular havalimanından taksi tutabilir, araç kiralama hizmetinden yararlanarak araç kiralayabilir ya da havalimanından hareket eden yolcu servislerini kullanabilirler. Şehir merkezine ulaşım sağladıktan sonra şehir merkezine uzak noktalara gidecek olan yolcular ise şehir merkezinden hareket eden belediye otobüsü ve minibüs gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler.

İzmir Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye‘nin en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanlarından biri olan, İzmir‘i dünyaya bağlayan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir ilçesinde bulunmaktadır. Havalimanı, şehir merkezinin 14 km güneyinde, Gaziemir ve Menderes ilçeleri sınırları içindedir. Uluslararası statüde iç ve dış hatlarda uçuşlara ev sahipliği yapan Adnan Menderes Havalimanı, Foça’ya 100 km, Çeşme’ye 95 km, Seferihisar’a 45 km, Kuşadası’na 78 km mesafededir.

Adnan Menderes Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, İZBAN, HAVAŞ otobüsü vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ESHOT firması İzmir şehir merkezi ile havalimanı arasında karşılıklı belediye otobüsü seferleri düzenlemektedir. İzmir’de 200 Mavişehir – Havalimanı, 202 Cumhuriyet Meydanı – Havalimanı ve 204 Bornova Metro – Havalimanı otobüsleri havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. 200 numaralı Mavişehir Aktarma - Havalimanı otobüsü yalnızca gece yarısı ile sabah 5’e kadar hizmet vermektedir. Otobüs Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Bayraklı, Karabağlar, Gaziemir güzergahını takip etmektedir. 202 numaralı Cumhuriyet Meydanı - Havalimanı otobüsü 24 saat karşılıklı sefer yapmaktadır. Alsancak Swissotel’in yanından hareket eden otobüs, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı boyunca ilerleyerek Göztepe, Güzelyalı ve Üçkuyular’ı geçtikten sonra Çevre Yolu’ndan devam ederek Gaziemir ve Havalimanı’na ulaşmaktadır. 204 numaralı otobüs ise  Bornova Metro, Otogar, Çevre Yolu, Gaziemir güzergahını kullanmaktadır.

Metro

İzmir şehir merkezinden geçen metro ile direkt olarak havalimanına ulaşım olmasa da metro ile Halkapınar veya Hilal Aktarma İstayonu’na ulaşıp buradan İZBAN banliyö tren hattına aktarma yapılabilir. İzmir’in kuzeyindeki Aliağa ilçesinden İzmir’in güneyindeki Selçuk’a kadar uzanan İZBAN hattı Adnan Menderes Havalimanı’ndan da geçmektedir. Hat üzerindeki herhangi bir istasyondan İZBAN trenine binerek havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adnan Menderes Havalimanı ve İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 15 kilometredir. İzmir şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için İzmir şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 200 TL’dir.

HAVAŞ

İzmir ve çevre illerden HAVAŞ otobüsleri ile Adnan Menderes Havalimanı’na düzenli seferler mevcuttur. İzmir şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine sefer yapan HAVAŞ otobüsü Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Alsancak, Karabağlar, Gaziemir rotasını takip ederek havalimanına ulaşmaktadır. Ayrıca Çeşme, Alsancak, Karşıyaka-Mavişehir ve Kuşadası'ndan kalkan Havaş otobüsleri ile de havalimanına ulaşım mümkündür.

Araç Kiralama

İzmir şehir merkezinde ve Adnan Menderes Havalimanı'nda araç kiralama için Payless, Yes Oto National, Sixt, Avis, Işıl Tur, Zafer, Duray, Europcar, Hertz, Sun ve Central gibi firmalar bulunmaktadır. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini İzmir şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

İzmir Otogarından Havalimanına Ulaşım

İzmir otogarından havalimanına ulaşım için otobüs bileti aldığını firmanın servis araçlarının ulaşım hizmetinden yararlanabilirsiniz. Otogardan havalimanına ulaşan servis veya minibüs hizmeti bulamayan yolcular 204 Bornova Metro – Havalimanı otobüsüne otogar durağından binebilir ve havalimanına ulaşım sağlayabilir. Ayrıca 555 Otogar – Halkapınar Metro belediye otobüsüne binip Halkapınar durağından havalimanı yönüne giden İZBAN’a aktarma yaparak kolay şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. İzmir otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 330 TL’dir.

Sefer Bilgisi

15 saat 3  İzmir - Ağrı
 

Ağrı Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır