Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Avrupa ve Asya arasında bulunmasıyla, köprüleri ve tarihi dokusuyla benzersiz bir şehirdir. Tarih boyunca, İstanbul birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir merkez olmuştur. İstanbul, dünyanın en güzel boğazlarından biri olan İstanbul Boğazı'na sahiptir. Boğaz, Asya ve Avrupa kıtalarını ayırır ve deniz trafiği açısından oldukça önemlidir. Boğazın her iki tarafında, tarihi yapılar, saraylar ve camiler bulunur. Bu yapılar arasında en ünlüsü, Ayasofya olarak da bilinen, Bizans İmparatorluğu döneminden kalma bir kilisedir. Diğer önemli tarihi yapılar arasında Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı ve Galata Kulesi bulunur. İstanbul, aynı zamanda modern bir şehirdir. Şehirde birçok alışveriş merkezi, restoran ve kafe bulunmaktadır. 

İstanbul havalimanı ile İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 44 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

İstanbul havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul il merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 72T, 80T, 89C, 35C, 93T, 97T, 76D, 46T, 92T, 73, E59, 32T, 79T, 145T, 71T numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

İstanbul havalimanından, İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

İstanbul havalimanın yakınından binilen minibüs ulaşım aracını kullanarak İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz.   İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine giden minibüsler numaralandırılmamıştır. Minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  İstanbul havalimanı ve İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 44 km’dir. İstanbul havalimanı yakınından binilen taksinin İstanbul şehir merkezine ulaşım ücreti 390 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 60 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. İstanbul havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanından Otogara Ulaşım

İstanbul havalimanı ile İstanbul otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 41 km’dir. İstanbul otogarı şehrin Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İstanbul otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Ağrı Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Ahmed-i Hani Havalimanı Ağrı iline bağlı olan ve Ağrı il merkezine yaklaşık 9 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Ahmed-i Hani Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Ahmed-i Hani Havalimanı ile Ağrı şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ağrı il merkezine yakın bir konumda bulunan Ahmed-i Hani Havalimanına ulaşım sağlamak için il merkezinden yola çıkacak olan yolcular il merkezinde aktif olan toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Ancak il merkezinden yola çıkarak havalimanına aktarmasız ulaşım sağlayan bir toplu taşıma aracı olmadığı için yolcuların toplu taşıma araçlarıyla aktarma yapmaları gerekir. İl merkezinde aktif olan belediye otobüslerini ya da minibüsleri kullanacak olan yolcular havalimanına en yakın durakta inerek buradan aktarma yapmalıdır. Ancak aktarma yapmak istemeyen yolcuların il merkezinden taksi tutmaları durumunda kısa süre içerisinde havalimanına ulaşım sağlamaları mümkün olur. Taksinin maliyeti belediye otobüsü ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarına kıyasla biraz daha fazla olsa da kısa mesafede taksi kullanmanın mantıklı bir seçenek olduğu söylenebilir.

Minibüs

Ağrı il merkezinden hareket ederek Ahmed-i Hani Havalimanı'na aktarmasız ulaşım sağlayan bir minibüs olmasa da yolcuların aktarma aşamasında il merkezinde aktif olan minibüsleri kullanmaları mümkündür. Özellikle il merkezinden uzak konumlarda olan ve il merkezine ulaşım sağladıktan sonra aktarma yapacak olan yolcular merkez minibüslerini kullanarak il merkezine varabilirler. Ağrı'ya bağlı herhangi bir ilçeden yola çıkarak havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların ilk etapta Ağrı il merkezine gitmeleri gerekeceğinden yolcular ilçe minibüsleri aracılığıyla Ağrı il merkezine ulaşım sağlayabilirler. İlçe minibüsleri ilçelerdeki minibüs duraklarından hareket ederek doğrudan il merkezindeki minibüs durağına ulaşım sağladığı için yolcuların herhangi bir ilçeden Ağrı il merkezine gelene kadar ek bir aktarma yapmalarına gerek kalmaz. Ancak il merkezine ulaşım sağlayan yolcuların il merkezinden çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirerek aktarma yapmaları kaçınılmazdır.

Taksi

Ağrı şehir merkeziyle Ahmed-i Hani Havalimanı arasında yaklaşık 9 km mesafe bulunduğundan şehir merkezinden taksi tutarak Ahmed-i Hani Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 12 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Ahmed-i Hani Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 150 TL’dir.

Araç Kiralama

Ağrı il merkezinden aktarma yapmadan ve vakit kaybetmeden havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların il merkezinden araç kiralamaları durumunda kısa süre içerisinde havalimanına varmaları mümkündür. İl merkezindeki araç kiralama şirketleriyle görüşen ya da çeşitli web siteleri üzerinden araç kiralamak için gerekli işlemleri tamamlayan yolcular araç kiralama hizmetinden yararlanabilirler. Araç kiralamanın maliyeti çeşitli ulaşım araçlarına kıyasla biraz daha fazla olsa da araç kiralama hizmetinin yolcular açısından faydalı olduğunu da söylemek mümkündür. Araç kiraları seçilen aracın modeline bağlı olarak değişiklik göstereceği için yolcuların önce araç modellerini gözden geçirmeleri, daha sonra bütçelerine en uygun modeli tercih ederek o aracı kiralamaları gerekir. 

Ağrı Otogarından Ahmed-i Hani Havalimanına Ulaşım  

Ahmed-i Hani Havalimanı ile Ağrı Otogarı arasında yaklaşık 14 km mesafe bulunur. Ağrı Otogarından yola çıkarak Ahmed-i Hani Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 20 dakikadır. Ağrı Otogarından Ahmed-i Hani Havalimanına gidecek olan yolcular otogardan havalimanına aktarmasız ulaşım sağlayan bir araç bulamayacakları için aktarma yapmaları gerekir. Ağrı Otogarından yola çıkan yolcular ilk etapta Ağrı il merkezine ulaşım sağlamalı, daha sonra il merkezinden havalimanına gitmelidir. Bu etapta yolcular il merkezinde aktif olan belediye otobüsü ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanılabilirler.

Sefer Bilgisi

5 saat 5 dk  Ağrı - İstanbul
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır