Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul, Türkiye'nin en büyük şehirlerinden biridir ve aynı zamanda ülkenin kültürel, ekonomik ve turistik başkentidir. Şehir, Asya ve Avrupa kıtaları arasındaki boğazın her iki yakasında yer alır ve tarihi İpek Yolu'nun önemli bir noktasıdır. İstanbul, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlüdür. Şehir, tarihi yarımada olarak bilinen bölgede yer alan birçok antik yapı, cami, kilise, müze ve saray ile doludur. Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Galata Kulesi, Kapalıçarşı ve daha birçok yer ziyaretçiler tarafından sıklıkla gezilen turistik yerler arasındadır. Ayrıca İstanbul, lezzetli yemekleriyle de ünlüdür. Türk mutfağına özgü yemeklerin yanı sıra dünya mutfağından da birçok seçenek sunan restoranlar ve sokak satıcıları şehrin her yerinde bulunabilir. İstanbul'un diğer bir özelliği ise boğaz manzarasıdır. Şehrin birçok noktasından boğazın güzel manzarası görülebilir. Boğazda yapılacak tekne turları ve yürüyüşler, şehrin güzelliklerini daha da keşfetmek isteyenler için ideal bir seçenektir.

Sabiha Gökçen havalimanı ile İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 50 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Sabiha Gökçen havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul il merkezine ulaşabilirsiniz. Sabiha Gökçen havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri SG-2, SG-1 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Sabiha Gökçen havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Sabiha Gökçen havalimanı yakınından binilecek M4 numaralı metro ulaşım aracı ile Ayrılık Çeşmesi durağına gittikten sonra ulaştığınız yerin yakın bir konumundan Marmaray ulaşım aracını kullanarak şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Sabiha Gökçen havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi metronun kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Sabiha Gökçen havalimanından, İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Sabiha Gökçen havalimanın yakınından binilen SG-1 otobüsü ile Kadıköye ulaştıktan sonra D-31 numaralı minibüsü kullanarak İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz.   Sabiha Gökçen havalimanından İstanbul şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Sabiha Gökçen havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Sabiha Gökçen havalimanı ve İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 50 km’dir. Sabiha Gökçen havalimanı yakınından binilen taksinin İstanbul şehir merkezine ulaşım ücreti 440 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 67 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Sabiha Gökçen havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Sabiha Gökçen havalimanından İstanbul şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Sabiha Gökçen havalimanından İstanbul şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Sabiha Gökçen havalimanından İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanından Otogara Ulaşım

Sabiha Gökçen havalimanı ile İstanbul otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 35 km’dir. İstanbul otogarı şehrin Şerifali mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İstanbul otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Erzincan Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Yıldırım Akbulut Havalimanı Erzincan iline bağlı olan ve Erzincan il merkezine yaklaşık 7,3 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Yıldırım Akbulut Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Yıldırım Akbulut Havalimanı ile Erzincan şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Yıldırım Akbulut Havalimanına gitmek üzere Erzincan il merkezinden yola çıkacak olan yolcular Erzincan ilinde aktif olan toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Ancak Erzincan il merkezinden yola çıkarak Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü olmadığı için yolcuların belediye otobüsü dışındaki araçları kullanmaları gerekir. Erzincan ilinde aktif olan belediye otobüsleri yalnızca il merkezindeki yerlere ulaşım sağladığı ve havalimanı merkezi bir konumda olmadığı için belediye otobüsleriyle yalnızca il merkezlerindeki yerlere gitmek mümkündür. Toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların il merkezinden havalimanına varış süreleri çok uzun olmasa da planlı şekilde hareket etmek ve yola çıkmadan önce hangi aracın kullanılacağına karar vermek oldukça önemlidir. Yolcuların havalimanına geç kalmamaları ve uçağı kaçırmamaları için toplu taşıma araçlarının güncel sefer saatlerini önceden öğrenmeleri ve buna göre hareket etmeleri gerekir.

Minibüs

Erzincan il merkezinden Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlayan bir minibüs bulunmasa da Erzincan iline bağlı herhangi bir ilçeden yola çıkacak olan ve ilçe merkezinden havalimanına ulaşım sağlamayı planlayan yolcuların aktarma aşamasına minibüs kullanmaları gerekir. Aktarma yapacak olan yolcuların ilk etapta ilçe merkezinden il merkezine ulaşım sağlamaları gerekeceği için aktarma aşamasında ilçe minibüsünü kullanmak şarttır. Bulunduğu ilçedeki minibüs durağına giden yolcuların duraktan Erzincan minibüsüne binmeleri ve Erzincan il merkezindeki minibüs durağında indikten sonra duraktan aktarma yapmaları gerekir. Minibüs durağından tekrar bir toplu taşıma aracına binmek istemeyen yolcular il merkezinden bir taksi tutarak kısa süre içerisinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Taksi

Erzincan şehir merkeziyle Yıldırım Akbulut Havalimanı arasında yaklaşık 7,3 km mesafe bulunduğundan şehir merkezinden taksi tutarak Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 10 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 55 TL’dir. 

HAVAŞ   

Erzincan il merkezindeki belirli noktalardan hareket ederek yolcuları aldıktan sonra havalimanına ulaştıran HAVAŞ servisleriyle il merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Belli saat aralıklarıyla hareket eden HAVAŞ servislerinin tam olarak hangi saatlerde aktif olduğunu ve hangi noktalara uğradığını öğrenmek isteyen yolcular firmanın web sitesi üzerinden gerekli tüm bilgilere ulaşım sağlayabilirler. HAVAŞ servisleri az maliyetli olması ve aktarmasız şekilde havalimanına ulaşım sağlaması dolayısıyla birçok yolcu tarafından tercih edilir.

Araç Kiralama

Erzincan il merkezinden Yıldırım Akbulut Havalimanına gitmek için araç kiralamak mümkündür. İl merkezinden araç kiralayacak olan yolcuların seçecekleri araç modeline bağlı olarak ödeyecekleri ücret değişeceği için ilk etapta araç modellerine göz atmaları ve bütçelerine uygun olan aracı tercih etmeleri gerekir. Kiralık araçla yola çıkan yolcular yalnızca 10 dakika içerisinde il merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Erzincan Otogarından Yıldırım Akbulut Havalimanına Ulaşım  

Yıldırım Akbulut Havalimanı ile Erzincan Otogarı arasında yaklaşık 4,6 km mesafe bulunur. Erzincan Otogarından yola çıkarak Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 5 dakikadır. Erzincan Otogarından Yıldırım Akbulut Havalimanına gidecek olan yolcuların aktarma yapmaları gerekeceği için Erzincan otogarından yola çıkarak Yıldırım Akbulut Havalimanı'na aktarmasız ulaşım sağlamanın mümkün olmadığı söylenebilir. Otogara ulaşım sağlayan yolcular otobüs firmalarına ait olan ücretsiz yolcu servisleriyle Erzincan il merkezine ulaşım sağladıktan sonra aktarma yaparak havalimanına gidebilirler. Servis hizmeti olmayan firmalarla seyahat eden yolcular ise farklı toplu taşıma araçlarını kullanmalıdır.

Sefer Bilgisi

1 saat 5  Erzincan - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır