Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır otogarı, şehirlerarası ulaşım seçeneklerinden en popüler ve en kolay olanı otobüs yolculuğunun tamamlanmasını ve daha sonra şehir içi taşımacılığın da konforlu bir biçimde tamamlanmasını sağlamak amaçlarıyla, şehrin otobüsle ulaşılacak bir mesafesinde yer almaktadır. Dilediğiniz noktadan ve dilediğiniz şekilde satın alabileceğiniz Diyarbakır otobüs firmaları biletlerinden de, dilediğiniz diğer firmaların Diyarbakır servislerinden de yararlanarak gerekli veya turistik tüm ziyaretlerinizi tamamlayabilirsiniz. Diyarbakır, ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır ve tarihin ve uygarlığın temel noktalarından biri olan Mezopotamya bölgesinin de kuzey kısmında yer alır. Tarihi ve kültürel yapısı ve özellikleriyle dikkat çekmeyi sürdüren Diyarbakır’ın günümüzdeki nüfusu 1.791.000 sayısını aşmıştır. 

Diyarbakır Otogarından Merkeze Nasıl Gidilir?

Diyarbakır otogarı, hem şehrin trafik yükünün artmasına engel olmak, hem de kara yolu aracılığıyla son derece kolay ve farklı biçimlerde ulaşılmasını sağlamak amacıyla özel bir biçimde yerleştirilmiş ve tasarlanmış bir yapıdır. Kişisel araçlar ve taksilerle rahat bir biçimde ulaşılabilecek bir noktada olan Diyarbakır’a, minibüs, otobüs ve servis seçenekleriyle de ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Otogarından Merkeze Taksi İle Ulaşım

Diyarbakır otogarı, Diyarbakır’ın merkeze uzak ilçelerinden biri olan Talaytepe Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yoğun trafik veya otobüs fazlalılığının oluşmasını engellemek amacıyla daha uzak bir noktaya yapılmış olan otogar ile merkez olarak nitelendirilebilecek olan noktaya olan mesafe, toplamda 60 kilometreye ulaşmaktadır. Bu sebeple, taksiyi tercih etmeniz durumunda 250 TL ile 300 TL arasında bir ücret ödeyerek taksiyle bu mesafeyi tamamlayabilir ve otogardan merkeze ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Otogarından Merkeze Servis İle Ulaşım

Otogarın konumu itibarıyla, merkeze birden fazla otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun yanı sıra, mesafenin fazla olması sebebiyle, otobüs firmaları tarafından sizlere ve otobüsten iniş saatlerinize göre ayarlanan şehir içi servis fırsatlarını kullanarak dilediğiniz gibi konforla ulaşımınızı tüm ilçeler için gerçekleştirebilirsiniz.

Diyarbakır Otogarından Merkeze Otobüs İle Ulaşım

Şehir içi otobüs hatları, servisler ve minibüslerle birlikte Diyarbakır içerisinde kullanabileceğiniz ulaşım yöntemleri arasında yer almaktadır. Diyarbakır otobüs bileti satın alımınızla birlikte indiğiniz gardan, AZ Üniversite – Otogar, F7 Toplu Konut – Otogar hatlarını kullanarak merkeze erişebilirsiniz.

 Sıkça Sorulan Sorular

Şehre Diyarbakır otobüs bileti ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi, havayolu ve demiryolunu da tercih edebilirsiniz. Havayolu ile ulaşım sadece büyük şehirlerden gerçekleşmektedir.

Karayolu ulaşımını tercih edenler için şehre yolculuk süreleri ve mesafeleri yaklaşık olarak İstanbul’dan 15 saat/ 1440 km., Ankara’dan 11 saat/ 1012 km., İzmir’den 17 saat/ 1415 km.’dir.

Sefer Süreleri

 • İstanbul-Avrupa
  20 saat
 • İzmir
  20 saat
 • Ankara
  14 saat
 • Adana
  7 saat
 • Bursa
  19 saat
 • Antalya
  17 saat
 • Trabzon
  13 saat
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır