Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Ankara Hakkında

Ankara şehrine otobüs, hızlı tren ve uçakla seyahat mümkündür. Aktarmalı ve doğrudan uçuş imkanlarıyla Ankara uçak bileti alınıp doğrudan Ankara’nın Esenboğa Havalimanı’na iniş yapılabilir. Türkiye’nin kültürel, ticari, siyasi ve tarihi merkezlerinden Ankara şehri, görülmeye değer metropoliten bir kenttir. 5 bin yıllık tarihiyle Ankara kentinde efsaneleşmiş kadim toplulukları ağırlamış kültürel dokusu yüksek bir kenttir. Tarihi olduğu kadar modernleşmeyi de iyi taşıyan Ankara kenti, günümüz pek çok uluslararası gündeminin görüşüldüğü bir merkezdir.

Ankara Gezilecek Yerler

Anıtkabir: Ankara dendiğinde akla ilk gelen yapılardan biri olan Anıtkabir, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu ve lideri Gazi Mustafa Kemal’in naaşının bulunduğu anıt mezardır. Anıt mezarı, içerisinde Türkiye’nin her bir şehrinden alınan toprakların bulunduğu 81 vazo ile çevrilidir. Mimari tasarımında birçok detayın işlendiği Anıtkabir, yerli ve yabancı tüm turistlerin ilgi odağındadır. Ayrıca Anıtkabir sınırları içinde Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi de bulunur.

Hacı Bayramı Veli Camii: Yapım yılı 15.yy’a kadar uzanan Hacı Bayramı Veli Camii, Ankara’nın Ulus semtinde bulunur. Camii’nin inşa edildiği alanın diğer tarafında ise Hacı Bayramı Veli’nin naaşının bulunduğu türbe bulunur. Bilim dünyası ve Türk İslam Edebiyatı’ndaki katkıları ile bilinen Hacı Bayramı Veli aynı zamanda Bayramiye Tarikatı lideridir. Camiinin tasarımında Osmanlı ve Türk İslam mimarisinin izlerine sıkça rastlanırken Nakkaş Mustafa Paşa’nın nakış ve çini çalışmaları görenlerin beğenisini kazanmaktadır.

Ankara Kalesi: Ankara’yı kuşbakışı izlemek isteyenler için Ankara Kalesi doğru adrestir. Şehrin tepeden gözlemlenebileceği konumuyla ilgi gören Ankara Kalesi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kültürel bir mirastır.

Hamamönü: Hamamönü, Osmanlı Devleti’nin etkisinin en yoğun hissedildiği Ankara semtidir. Nostaljik bir görünüme sahip Hamamönü’nün, ahşap ve beyaz evleriyle samimi bir atmosferi vardır. Ramazan ayında tüm adetleriyle ihtişamının doruğunu yaşayan semt, bu aydaki haliyle görülmeye değerdir. Hamamönü’ndeki geleneksel kahvaltı salonları ve El ürünleri Pazar’ı gelmişken görülmeden gidilmemesi gereken semtin kültürel dokularındandır.

Kızılcahamam: Sağlık turizminin popüler adreslerinden biri olan Kızılcahamam, kaplıcaları ve termal tesisleriyle ünlü bir ilçedir. Yemyeşil araziye sahip Kızılcahamam’da ziyaretçinin zevk ve tercihine göre her türlü konaklama mekanları bulunabilir. Şifanın merkezi olması yanı sıra iş toplantıları ve küresel görüşmeler için de lüks otel ve çeşitli etkinlik hizmetleri ile birçok çalışma ağının turizmine sahiptir. Huzurlu ve sağlıklı bir tatil arayanalar için aranan adres Kızılcahamam, salt kaplıca kültürü ile değil, ziyaretçileri etkinliklerle ve doğa sporlarıyla eğlendirebilecek turizm kültürüne sahiptir. Kaplıca tarihi ilkçağlara kadar uzanan Kızılcahamam tarihinin Antik Roma’ya kadar izi sürülebilir.

Beypazarı: Hititlerden, Galatlara, Selçuklulara kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Beypazarı, Osmanlı mimari ve kültürünün samimi şekilde yansıdığı Ankara’nın nadide bir diğer ilçesidir. İki ila üç katlı Beypazarı Konakları, cumbalı balkonları, ahşap işçiliğinin mükemmel örneği pencereleriyle, nostaljik sokakları ziyaretçilerine oldukça hoş anılar sunmaktadır.

Tuz Gölü: Tuz Gölü, coğrafi konumu, tuz üretimindeki rolü, canlı çeşitliliği ve doğal güzelliğiyle daha ne olsun dedirtecek bir doğa harikasıdır. Ülkenin tuz sanayinin yaklaşık yarısının sağlandığı Tuz Gölü’nde yaklaşık 120 çeşit memeli, 85 cins kuş, 40 civarında endemik bitki familyasıyla doğal bir park alanı oluşturmaktadır.

  Ankara Havalanları

Sefer Süreleri

Ankara Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır