Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Esenboğa Havalimanı Hakkında

Esenboğa Havalimanı, Türkiye’nin en büyük ve kalabalık havalimanları arasında yer almaktadır ve birden farklı işlevi sayesinde, başkent Ankara’nın havacılık işlemleri ve seyahatlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Yurt içi veya yurt dışı uçuşlar için değerlendirilebilmekte olan havalimanına, Ankara uçak bileti seçeneklerini dilediğiniz firmadan satın alarak işlemlerinizin tümünü gerçekleştirmeyi başarabilirsiniz. Esenboğa Havalimanı, konumu açısından da hem hava trafiğinin, hem de şehir trafiğinin rahat ve pürüzsüz bir biçimde sürdürülmesini sağlamayı başaran bir noktadadır. Ankara’nın Akyurt ve Çubuk ilçelerinin kesişim noktasında yer alan havalimanı, toplamda 182 bin metrekare olan yapısı sayesinde, Türkiye’nin en büyük 4. terminal alanına sahip olma özelliğini de taşımaktadır. 

Esenboğa Havalimanı Nerede?

Ankara’nın şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta yer alan Esenboğa Havalimanı, şehrin uzak ilçeleri arasında yer almakta olan Akyurt ve Çubuk ilçelerinin kesişim noktası içerisinde yer almaktadır. Şehir içi ve şehirlerarası karayollarının da kesişim noktalarından birinde yer alması sayesinde her türlü ulaşımın rahatlıkla gerçekleştirilebildiği bir noktaya yerleşmiş durumdadır. 

Esenboğa Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Ankara Belediyesi tarafından gerçekleştirilmekte olan ve Belko Air adını taşıyan servisler aracılığıyla, Esenboğa Havalimanı ile farklı merkez noktalar arasındaki seyahatin gerçekleştirilmesi mümkündür. Kızılay gibi merkezi noktalardan, Belko Air servislerinin değerlendirilmesi ulaşımın en popüler yollarından biridir. Aynı zamanda, yine merkezi noktalardan Havaş servislerine binerek de havalimanına ulaşılabilmektedir.

Esenboğa Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Yapı olarak değerlendirildiğinde, Türkiye’nin en büyük 4. hacme sahip havalimanı olan Esenboğa, yurt içinin yanında, uluslararası seyahat için de kullanılmaktadır. 2021 yılı sonu itibarıyla toplamda 6.386.524 yolcu taşımayı başarmış olan havalimanının, restoran, kafe ve dinlence işletmelerinin yanında özel alışveriş noktaları da barındırması açısından konforlu kullanım alanına sahip olması da avantaj sağlamaktadır. 

Esenboğa Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Ankara uçak bileti satın alarak ulaşabileceğiniz Esenboğa Havalimanı, hem iç, hem de dış hatlara sahip olması sayesinde farklı şirketler ve farklı uçaklar aracılığıyla daima ulaşılabilecek bir merkez olarak öne çıkmaktadır. Türkiye sınırları içerisinde Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Azerbaycan Hava Yolları ve Pegasus aracılığıyla biletlerinizi satın alarak Esenboğa Havalimanı’na iniş gerçekleştirebilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Havalimanı Konumu

Esenboğa Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır