Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

İstanbul Havalimanı Hakkında

İstanbul Havalimanı, ülkemizin Marmara bölgesinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Sivil ve Uluslararası bir havalimanıdır. İstanbul uçak bileti almak isteyen yolcular İstanbul Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. İstanbul Havalimanının sahibi Devlet Hava Meydanları İşletmesi, işleticisi İGA İstanbul Havalimanı İşletmesidir. İstanbul ilinde hizmet veren Atatürk Havalimanı'nın kapatılmasının ardından 2014 yılında inşa edilen havalimanı 29 Ekim 2018 yılı itibariyle hizmete açılmıştır. Bu nedenle yeni ve modern bir havalimanı olduğu söylenebilir. 

İstanbul Havalimanı Nerede?

İstanbul Havalimanı İstanbul ilinin Avrupa Yakasında yer alan Arnavutköy ilçesinde bulunur. Arnavutköy ilçe merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta olan havalimanına ilçe merkezinden ulaşımın kolay olduğu söylenebilir. Zira havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren birden çok araç bulunur. Ancak İstanbul Havalimanına ulaşım sağlama aşamasında yolcuların birçoğu aktarma yapma gereği duyduğundan şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine direkt ulaşım sağlamanın zor olduğunu söylemek mümkündür. 

İstanbul Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı'na ulaşım sağlayacak olan yolcular araç kiralama hizmetinden yararlanabilir, şehir merkezinden taksi tutabilir, HAVAİST adlı yolcu servislerini kullanabilir ve şehir içi otobüsleri tercih edebilirler. 

İstanbul Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Şehir merkezindeki her noktada ve taksi duraklarında bulunabilen taksiler
  • İETT otobüsleri
  • Ücreti 64 ila 110 TL arasında değişen HAVAİST araçları
  • Acentelerden ve internet üzerinden kiralanan bilen kiralık araçlar

İstanbul Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

İstanbul Havalimanı'ndaki ilk uçuş 2018 tarihinde yapılmıştır. 2018 tarihinde yapılan ilk uçuş İstanbul ile Ankara arasında gerçekleşmiştir. Devasa bir alanı kaplayan İstanbul Havalimanı oldukça büyük ve kapsamlı bir havalimanı olması dolayısıyla dünya genelindeki en büyük havalimanlarından biri olma özelliğini taşır. Bu etapları tamamlanmayan havalimanının tüm etapları tamamlandığında yıllık 200.000.000 yolcu kapasitesine çıkarılan 2 adet terminal ve birbirinden bağımsız 6 adet pist şeklinde planlamalar mevcuttur. Bu nedenle İstanbul Havalimanı'nın en az Avrupa'da ve Amerika'da bulunan büyük havalimanları kadar büyük bir proje olduğu söylenebilir.  Uluslararası bir havalimanı olması dolayısıyla İstanbul Havalimanı'ndan birçok farklı ülke ve birçok farklı ülkeden İstanbul Havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Havalimanının bağlantı merkezi Türk Hava Yolları adlı şirkettir. Daha önce İstanbul iline hizmet veren Atatürk Havalimanıyla hala Anadolu yakasına hizmet vermeye devam eden Sabiha Gökçen Havalimanına kıyasla çok daha büyük bir havalimanı olan İstanbul Havalimanı, Atatürk Havalimanı'nın kapasite yetersizliği dolayısıyla inşa edilmiştir. İstanbul Havalimanı'nın inşası sırasında çalışma koşulları dolayısıyla 400’e yakın işçinin hayatını kaybettiğine dair birçok iddia ortaya atılmıştır. Bu iddialar sonrası açıklama yapan Çalışma Bakanlığı havalimanının inşası sırasında 27 işçinin öldüğünü söylemiştir. Dolayısıyla işçilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için geniş katılımlı eylemler düzenlenmiş ve bu eylemlere müdahale edilmiştir. Bu eylemlerden dolayı 600’e yakın işçi gözaltına alınmıştır.

İstanbul Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

İstanbul uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. İstanbul Havalimanı'nda bulunan havayolu şirketi Uzbekistan Airways, Türk Hava Yolları, Turkmenistan Airlines, Utair, Zagros Airlines, TunisAir, Transavia France, Singapore Airlines, Sichuan Airlines, Rossiya Airlines, Qatar Airways, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Middle East Airlines, Libyan Airlines, Kuwait Airways, Korean Air, Iraqi Airways, Iran Air, Ethiopian Airlines, Emirates, Azerbaycan Hava Yolları, Asiana Airlines, Air France, Air Moldova, Air Albania, Air Astana ve Aegean Airlines gibi havayolu şirketleridir. İstanbul Havalimanı'nda birçok Avrupa ülkesine ait havayolu şirketini bulmak mümkündür.

İstanbul Havalimanı Havalimanı Konumu

İstanbul Havalimanı Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır