Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Dusseldorf Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Düsseldorf, Orta Avrupa’da yer alan Almaya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir.

Düsseldorf kenti, Ren Nehri kıyısında yer alan hem moda hem de fuar kentidir. 

Düsseldorf kentinin kuzeyinde Ruhr Bölgesi, güneyinde ise Köln kenti yer almaktadır. 

Düsseldorf kenti, ismini Düssel deresinden almıştır.

Düsseldorf kentinin yaklaşık olarak 620.000 kişilik bir nüfusu bulunmaktadır. Kentin toplam yüzölçümü 217,41 kilometrekaredir. Kentin deniz seviyesinden yüksekliği ise 38 metredir.

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin en büyük havalimanı olan Düsseldorf Uluslararası Havalimanı bu kentte yer almaktadır. Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, Düsseldorf kent merkezine 7 km mesafede yer almaktadır. Kent merkezinden Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na gidebilmek için çeşitli ulaşım imkanları bulunmaktadır. Kentte mevcut olan ulaşım imkanlarından, sizin için en uygun olan ulaşım aracını tercih ederek, kolayca Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, Orta Avrupa’da yer alan Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan Düsseldorf kentine hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. 

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, Almanya’nın en büyük dördüncü havalimanı olup, Eurowings ve birkaç havayolu firmasının odak kentidir. 

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, 2021 senesinde yaklaşık olarak 8 milyon yolcuyu ağırlayarak hizmet vermiştir. 

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’nda 3 yolcu terminali, 2 pist bulunmaktadır. Pistler beton yüzeyli olup, 3000 m ve 2700 m uzunluklarındadır. 

Taksi

Düsseldorf kent merkezinden Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na hem hızlı hem de konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilmek için taksileri tercih edebilir, zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlayarak kolayca Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na geçiş yapabilirsiniz.

Düsseldorf kent merkezi ile Düsseldorf Uluslararası Havalimanı lokasyonlarının arası çok uzak değildir. Bu nedenle taksi ücreti de çok tutmamaktadır.

Taksi aracılığı ile Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na giderseniz, ödeme seçeneği olarak kredi kartı kullanabilirsiniz. Taksilerde, çocuklu aileler için özel yükseltici çocuk koltukları bulunmaktadır.

Otobüs

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na ekonomik bir şekilde ulaşım sağlamak istiyorsanız otobüsleri tercih edebilirsiniz. Otobüsler, ulaşım opsiyonları arasında hem pratik hem de ekonomik bir ulaşım aracıdır. Düsseldorf kentinin çeşitli noktalarından otobüsleri kullanabilir, oldukça bütçe dostu ücretler karşılığında Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na geçiş sağlayabilirsiniz.

Tren

Düsseldorf kentinden, Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na tren aracılığı ile geçiş sağlayabilirsiniz. Tren aracılığı ile oldukça pratik bir yolculuk sonrası Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Trenler, hızlı ulaşım araçları olduğundan, ulaşım seçenekleri arasında ideal bir alternatiftir. 

Tren aracılığı ile Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na gidebilmek için Bergish Gladbach merkez istasyonuna gitmeniz gerekmektedir. Bu merkez istasyondan Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na kadar ulaşım sağlayan trenleri kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralayarak Düsseldorf seyahatinizi çok daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Kent merkezi ile havalimanı lokasyonlarının arası çok uzak olmadığından, araç ile kolayca havalimanına geçiş yapabilirsiniz.

Kent merkezinde araç kiralama hizmeti veren çeşitli firmalardan dilediğiniz ile görüşerek kolayca bütçeniz için en uygun aracı kiralayabilirsiniz.

Düsseldorf kentinde araç kiralama hizmeti veren firmalardan bazıları şu şekildedir:

  • Avis
  • Buchbinder
  • Budget
  • Enterprise
  • Hertz
  • Dollar
  • Sixt
  • Trifty

Yukarıda sıralanan firmalardan dilediğiniz ile görüşerek araç kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz, online olarak da araç kiralama işleminizi yapabilirsiniz. Araç kiralama işlemi için ön rezervasyon yaptırırsanız, çok daha uygun bir ücret karşılığında araç kiralayabilirsiniz.

Araç kiralama ücreti; kiralamak istediğiniz aracın marka ve modeline göre, kiralamak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca şoförlü ya da şoförsüz olarak araç kiralama hizmeti almanız da ücreti şekillendirecektir.

Araç kiralama işlemi için, yanınızda uluslararası geçerliliğe sahip sürücü belgenizi bulundurmayı unutmayın.

Sefer Bilgisi

3 saat 1  Dusseldorf - İstanbul
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır