Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Şanlıurfa Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren Şanlıurfa GAP Havalimanı’nın, Şehir merkezine uzaklığı 33 kilometredir. Şanlıurfa GAP Havaalanı, iç hat ve dış hat uçuşlarına ev sahipliği yapmaktadır. Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda, İç Hatlar ve Dış Hatlar terminalleri tek bina içerisinde hizmet vermektedir. 2007 yılından beri hizmetini sürdüren GAP Havalimanı, sahip olduğu pist ile Türkiye’nin en uzun pistine sahip olma özelliğini taşımaktadır.

GAP Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği veya otobüs firmalarının havalimanına transfer hizmeti ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Taksi

Şanlıurfa şehir merkezi ve otogar arası mesafe yaklaşık 33 kilometredir. Şanlıurfa il merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Şanlıurfa il merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 510 TL’dir.

HAVAŞ

GAP Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Şanlıurfa şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.  HAVAŞ otobüsleri uçak kalkış saatlerine göre düzenlenmiş olup yurtiçi uçak kalkış saatinden 2 saat önce ve yurtdışı uçak kalkış saatinden 2 buçuk saat önce kalkış noktasından hareket etmektedir. HAVAŞ otobüsleri ile yaklaşık 45 dakika süren bir yolculuğun ardından havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. 

HAVAŞ otobüsleri şehir merkezinde Nevali Otel Yanı Belediye Otobüs Durağı noktasından hareket etmektedir. Şehir merkezinde Nevali Otel Yanı Belediye Otobüs Durağı noktasından hareket eden HAVAŞ otobüslerinin güzergahı ise şöyledir; Nevali Otel Yanı Belediye Otobüs Durağı, Haliliye İlçe Milli Eğitim Önü Belediye Otobüs Durağı, Eski Sabancı Kız Yurdu yanı Ceviz Pastanesi Önü Belediye Otobüs Durağı, Ali Baba Parkı Önü Belediye Otobüs Durağı, Karaköprü Eski VIP Düğün Salonu Karşısı Pirelli Lastik Bayi Önü, Şanlıurfa GAP Havalimanı.

HAVAŞ otobüsleri ayrıca Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ve Hilvan yönünden havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. Siverek ilçesinden havalimanına HAVAŞ otobüsleri ile yolculuk yaklaşık 60 dakika sürmektedir. Siverek ilçesinden havalimanına ulaşan HAVAŞ otobüslerinin geçtiği duraklar ise şöyledir: Üçgen park, Siverek Eski Otogar Kavşağı, Yeni otogar önü anayol üzeri, Hilvan 1.üst geçit, GAP Havalimanı.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Şanlıurfa il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Şanlıurfa Havalimanı’nda yer alan araç kiralama acenteleri CarwingoAvisEuropcarHertzBudgetOnt TurizmNew Car RentalBude Car, Wincar Rental gibi acenteler bulunmaktadır.

Şanlıurfa Otogarından Havalimanına Ulaşım

Şanlıurfa otogarından havalimanına ulaşmak için birkaç ulaşım yöntemini kullanarak kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Şanlıurfa otogarının çıkışında yer alan Sabancı Kız Yurdu Durağından geçmekte olan HAVAŞ servis otobüsleri ile havalimanına ulaşımınızı doğrudan sağlayabilirsiniz. Dilerseniz otogardan şehir merkezine giden şehir içi belediye otobüsü veya minibüslerine binerek şehir merkezinde Nevali Otel Yanı Belediye Otobüs Durağından hareket eden HAVAŞ otobüslerine ulaşabilirsiniz. HAVAŞ servisleri uçak kalkış saatlerine göre düzenlendiğinden, yurt içi uçuşlarda 2 saat, yurt dışı uçuşlarında 2,5 saat önce kalkış noktasından hareket etmektedir. Ayrıca otogardan havalimanına ulaşımda taksi seçeneği kullanılabilir. Şanlıurfa otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 35 kilometredir. Otogar ve havalimanı arası taksi ücreti ise 540 TL’dir.

Sefer Bilgisi

 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır