Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Konya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Selçuklu ilçesi sınırları içinde bulunan Konya Havalimanı, sivil-askeri kategoride bir havalimanıdır.  İç ve dış hat uçuş trafiğine açık olan Konya Havalimanı, Konya’ya ve çevre illere ulaşım için oldukça yoğun kullanılmaktadır. Havalimanında iç ve dış hatlar terminal binası ortak kullanılmaktadır. Terminalin içinde banka ATM’sinin dışında; araç kiralama ofisleri, uçak bekleme süresince vakit geçirebileceğiniz kafe ve farklı ürünler için satış noktaları bulunmaktadır.

Konya Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Belediye Otobüsü

Konya’da havalimanı karşısındaki duraktan yolcu alan ve bindiren belediye otobüsü bulunmaktadır. 34-A, 43B, 54A, 103A, 111A numaralı otobüsler havalimanı durağından geçmektedir. 34-A, 43B, 103 ve 11A numaralı otobüslere Gaziler Derneği, 15 Temmuz Şehitler Durağı, Beşyol, Emniyet Müdürlüğü, Karayolları Cami, Ahi Evran Mesleki Eğitim Merkezi, Türk Yıldızları Parkı gibi merkezi duraklarda binebilir ve havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Konya’da bulunan yolcular otobüs duraklarında 34-A, 43B, 54A, 103A veya 111A numaralı otobüslerden birine binerek havalimanı durağında inebilir ve yaklaşık 500 metre yürüyerek havalimanına ulaşabilir.

Taksi

Taksiler, havaalanından şehir merkezine gitmenin en hızlı ulaşım türüdür. Konya şehir merkezi ve Konya Havalimanı arası mesafe yaklaşık 18 kilometredir. Konya şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Konya şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti ortalama 190 TL’dir.

HAVAŞ

Konya Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Konya şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.  Şehir merkezinden Selçuklu ilçesinde bulunan Konya Havalimanı'na ulaşmak için Anıt Meydanı'ndan kalkan HAVAŞ servislerini kullanabilirsiniz. Servisler Anıt, Fuar, Zafer, Alaaddin, Belediye, Sille Kavşağı, Kulesite, Aydınlıkevler ve Otogar güzergahını izleyerek Konya Havalimanı'na ulaşmaktadır. Konya şehir merkezinden HAVAŞ otobüs seferleri ile yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Anıt Meydanı’ndan kalkış yapan HAVAŞ Otobüsleri’nin kalkış saatlerini HAVAŞ’ın internet sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Ayrıca otobüslerin uçak hareket saatinden 2 saat önce şehir merkezinden hareket ettiğini de unutmamak gerekir.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Konya şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Konya Havalimanı ve şehir merkezinde bulunan araç kiralama acenteleri arasında EnterpriseBudgetAvisElit Car RentalGrs CarCar FleetSun Rent a CarCentral Rent a CarKoçak Oto KiralamaBarış Rent a CarDervish Oto KiralamaGüven Rent a CarÖzdemir Araç KiralamaSılam Oto KiralamaDoğanay Rent a CarErtur Rent a CarAyhan Oto KiralamaAvro Rent a CarAyef Araç KiralamaZeplin Rental yer almaktadır. 

Konya Otogarından Havalimanına Ulaşım

Konya otogarından havalimanına doğrudan gitmek için HAVAŞ servis otobüsleri kullanabilirsiniz. Uçak seferlerine göre hizmet veren otobüsler şehir merkezinde Anıt Meydanı’ndan hareket ederek Otogara uğrayıp yolcuları aldıktan sonra havalimanına ulaşmaktadır. Ayrıca Konya otogarında otobüs firmasının servis araçları ile şehir merkezine ulaşıp havalimanına ulaşan belediye otobüsüne aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogardan havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları yerine taksi seçeneğini kullanarak da havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Konya otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 14 kilometredir. Otogar ve havalimanı arası taksi ücreti ortalama 150 TL’dir.

Sefer Bilgisi

1 saat 15 dk  Konya - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır