Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Siirt kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Siirt Şehir Merkezine Ulaşım

Siirt Havalimanı Siirt iline bağlı olan ve Siirt il merkezine yaklaşık 14 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Siirt şehir merkezine gitmek üzere Siirt Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Siirt Havalimanı ile Siirt şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Siirt Havalimanı'na ulaşım sağladıktan sonra Siirt il merkezine gitmek isteyen yolcular havalimanından hareket eden toplu taşıma araçlarıyla il merkezindeki birçok noktaya ulaşım sağlayabilirler. Siirt Havalimanıyla Siirt il merkezi arasında hizmet veren belediye otobüsleriyle havalimanından kısa süre içerisinde il merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak belediye otobüslerinin yavaş hareket eden toplu taşıma araçları olduğunu ve Siirt Havalimanının merkezi bir konumda bulunmadığı unutulmamalıdır. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra belediye otobüsü aracılığıyla il merkezine gitmeye karar veren yolcular A-1 hat numaralı Üniversite otobüsünü kullanarak havalimanından il merkezine gitmek üzere yola çıkabilirler. Ancak belediye otobüslerinin seferleri sık olmadığı için yolcuların belediyenin web sitesi üzerinden otobüslerin güncel sefer saatlerini kontrol ederek yola çıkmaları tavsiye edilir. 

Yolcu Servisi  

Siirt Havalimanında yolcular için hazır bekleyen yolcu servisleri aracılığıyla il merkezindeki birçok noktaya ulaşım sağlamak mümkündür. Yolcu servisi kullanmak isteyen yolcuların havalimanında indikten sonra servislerin kalkış noktasına gitmeleri yeterlidir. Servisler yolcu giriş ve çıkış bölümlerinde hazır beklediği için yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan hemen sonra bir servis bulmaları oldukça kolaydır. Bununla birlikte, havalimanına ulaşım sağlayan birçok yolcu servis kullanmayı tercih ettiği için havalimanından hareket eden servis sayıları da fazladır. 

Minibüs

Siirt Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların il merkezine gitmek için kullandıkları en sık toplu taşıma araçlarından biri minibüslerdir. Havalimanıyla il merkezi arasında hizmet veren ve halk arasında havalimanı minibüsü olarak bilinen minibüslerle havalimanından yola çıkan yolcular kısa süre içerisinde il merkezindeki birçok yere ulaşım sağlayabilirler. Havalimanıyla il merkezi arasında hizmet veren havalimanı minibüslerinin seferleri sık olduğundan yolcuların kolaylıkla minibüs buldukları söylenebilir. Ancak minibüslerin yalnızca belli bir saate kadar aktif olduğu da unutulmamalıdır.

Taksi

Siirt şehir merkeziyle Siirt Havalimanı arasında yaklaşık 14 km mesafe bulunduğundan Havalimanından taksi tutarak şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 20 dakikadır. Siirt Havalimanından taksi tutarak Siirt şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 225 TL’dir.

HAVAŞ  

Siirt Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların kullanabilecekleri seçenekler arasında HAVAŞ servisleri de bulunur. HAVAŞ servislerinin havalimanında belli bir kalkış noktası olduğu için yolcuların bu kalkış noktasına gitmeleri ve en erken hareket edecek olan HAVAŞ servisine binmeleri gerekir. HAVAŞ servislerinin kalkış saatleri uçaklara göre ayarlandığı için yolcuların havalimanına varacakları saati yetkililere bildirerek hangi servise binebileceklerini öğrenmeleri gerekir.

Araç Kiralama

Siirt Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanından araç kiralayarak il merkezine kısa sürede ulaşım sağlayabilirler. Özellikle Siirt iline birkaç gün konaklamak için gelen yolcuların sık sık araç kiraladıkları bilinir. Araç kiralama hizmetinden faydalanan yolcular toplu taşıma araçlarını kullanan yolculara kıyasla çok daha kısa sürede il merkezine ulaşım sağladıkları için araç kiralamanın birçok açıdan faydalı olduğunu söylemek de mümkündür. 

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Siirt Havalimanı ile Siirt Otogarı arasında yaklaşık 11 km mesafe bulunur. Siirt Havalimanından yola çıkarak Siirt Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 15 dakikadır. Siirt Havalimanından otogara gidecek olan yolcular havalimanından direkt otogara ulaşım sağlayan bir toplu taşıma araçları bulamayacakları için önce il merkezine gitmeleri ve il merkezinden aktarma yapmaları gerekir. Siirt il merkezine ulaşım sağlayan yolcular il merkezindeki belediye otobüsü ya da minibüs gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler.

Sefer Bilgisi

2 saat  İstanbul - Siirt
 

Siirt Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır