Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Adana varışlı uçak biletleri

 Popüler Adana kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Adana, Türkiye'nin güneyinde, Akdeniz'in kuzey kıyısında yer alan büyük bir şehirdir. Nüfusu yaklaşık 2,2 milyon kişi olan Adana, Türkiye'nin beşinci en kalabalık şehridir. Tarım, ticaret ve sanayi açısından önemli bir merkezdir. Adana, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ünlüdür. Kentin tarihi, Hititler dönemine kadar uzanmaktadır. Daha sonra Asurlular, Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Osmanlılar gibi pek çok medeniyetin etkisi altında kalmıştır. Bu nedenle, Adana'da birçok tarihi yapı, müze ve turistik mekan bulunmaktadır.

Adana'nın en ünlü turistik yerlerinden biri, Seyhan Barajı ve Seyhan Nehri'dir. Bu yerler, Adana'nın sembolü haline gelmiştir. Ayrıca, şehirdeki merkezi park olan Merkez Park, tarihi Taş Köprü, Ulu Cami, Sabancı Merkez Camii ve Ramazanoğlu Medresesi gibi önemli yapılar da ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Farklı şehirlerden Adana şehrine ulaşmak için Şakirpaşa Havalimanına uçak seyahati ile ulaşılabilmektedir.

Şakirpaşa havalimanı şehrin Şakirpaşa mahallesinde yer almaktadır.  Şakirpaşa havalimanı ile Adana il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 3,4 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve il merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Şakirpaşa havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Adana il merkezine ulaşabilirsiniz. Şakirpaşa havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 125, 160A, 160B, 140 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Şakirpaşa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Şakirpaşa havalimanından, Adana şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Şakirpaşa havalimanından Adana şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Şakirpaşa havalimanından Adana şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Şakirpaşa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz. 

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Şakirpaşa Havalimanı ve Adana şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 3,4 km’dir. Şakirpaşa havalimanı yakınından binilen taksinin Adana şehir merkezine ulaşım ücreti 36 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 5 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 20 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Şakirpaşa Havalimanı’ndan Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Şakirpaşa Havalimanından Adana şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Şakirpaşa Havalimanından Otogara Ulaşım

Şakirpaşa havalimanı ile Adana otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 4,7 km’dir. Adana otogarı şehrin Seyhan ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Adana otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

İstanbul Havalimanı, Türkiye'nin İstanbul şehrinde hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehrin Avrupa Yakası'nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alan havalimanı 29 Ekim 2018'de açılmıştır. 

İstanbul Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, metro, HAVAİST otobüsü vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İstanbul Havalimanına ulaşım İETT otobüsleri ile sağlanabilir.  İstanbul’da yeni havalimanına ulaşan 6 otobüs hattı bulunmaktadır. İETT’nin H-1, H-2, H-3, H-6, H-8 ve H-9 numaralı hatları ile yeni havalimanına ulaşılabilir. Havalimanına ulaşan H-1 Mahmutbey Metro - İstanbul Havalimanı, H-2 Mecidiyeköy - İstanbul Havalimanı, H-3 Halkalı Marmaray - İstanbul Havalimanı, H-6 Yunus Emre Mah. - İstanbul Havalimanı, H-8 Hacıosman/Sarıyer - İstanbul Havalimanı, H-9 Cevizlibağ - İstanbul Havalimanı otobüslerin hareket saatleri ve geçtiği duraklar hakkında detaylı bilgiyi iett.gov.tr üzerinden öğrenebilirsiniz. İstanbul Havalimanına ulaşan belediye otobüslerinden size en yakın duraktan geçen otobüs hattına binip havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Metro

İstanbul Havalimanına metro ile direkt ulaşım sağlamak için M11 Gayrettepe – Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosunu kullanmanız gerekir. M11 metrosuna aktarma ile gelecek yolcular Mecidiyeköy’den M7 Mahmutbey metrosuna binip Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir. Eyüp Alibeyköy Tramvayı’nın Alibeyköy metro durağında M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Metrobüs ile gelen yolcular ise Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir.

Taksi

İstanbul şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe bulunduğunuz merkezi noktaya göre değişmektedir. İstanbul havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklığındadır. Şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 310 TL’dir.

Metrobüs

Havalimanına metrobüs ile aktarmalı şekilde ulaşabilirsiniz. Beylikdüzü, Bakırköy, Avcılar, Zeytinburnu, Kadıköy gibi noktalardan direkt olarak metrobüsle Mecidiyeköy’e ulaşabilirsiniz. Buradan ise belediye otobüsü ile havalimanına ulaşmak isteyen yolcular H-2 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı otobüs hattını kullanabilir. Metro seçeneğini tercih eden yolcular ise Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir.

Marmaray

Marmaray ile havalimanına ulaşmaya çalışan yolcular Yenikapı durağına ulaşıp buradan Mecidiyeköy yönüne giden metroya aktarma yaparak Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir. Mecidiyeköy’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular H-2 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı otobüs hattını kullanabilir.

HAVAİST

HAVAİST'in 10 hattı ile havalimanı - şehir merkezi arasındaki ulaşım sağlanmaktadır. HAVAİST İST - 5 Otogar hattı Esenler otogarından hareket edip İstanbul Havalimanına ulaşmaktadır. Halkalı İstasyon durağından hareket eden HAVAİST İST – 6 Halkalı,  Silivri merkez ve otogardan hareket eden HAVAİST İST - 7 Silivri, Beylikdüzü MarmaraPark Avm yönünden gelen HAVAİST İST – 8 Beylikdüzü, Avcılar Metrobüs yönünden hareket eden HAVAİST İST – 9 Avcılar, Bakırköy İDO yönünden hareket eden HAVAİST İST – 10 Bakırköy, Beyazıt Meydanı yönünden hareket eden HAVASİT İST – 12 Beyazıt, Kadıköy Meydan yönünden hareket eden HAVAİST İST – 14 Kadıköy, Beşiktaş Meydanı yönünden hareket eden HAVAİST -15 Beşiktaş otobüs seferleri ile havalimanına ulaşabilirsiniz. İstanbul Havalimanına ulaşan HAVAİST otobüslerinin geçtiği durakları HAVAİST internet adresinden detaylı şekilde öğrenebilir ve size en yakın duraktan binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Otogarından Havalimanına Ulaşım

Esenler otogarından İstanbul Havalimanına ulaşmanın en kolay yollarından biri HAVAİST otobüs seçeneğini kullanmak olacaktır. Otogarın ortasında metro istasyonunun çıkışında bulunan İETT durağından bineceğiniz HAVAİST otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca otogar içerisindeki metro hattı ile Yenikapı’ya ulaşıp buradan ise Mecidiyeköy yönüne ulaşan metroya aktarma yaparak Mecidiyeköy’e ulaşabilirsiniz. Buradan ise belediye otobüsü ile havalimanına ulaşmak isteyen yolcular H-2 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı otobüs hattını kullanabilir. Metro seçeneğini tercih eden yolcular ise Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir. Esenler otogarında bulunan taksi ve araç kiralama ofislerine giderek de havalimanına ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 35 dk  İstanbul - Adana
 

Adana Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır