Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Erzincan varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Erzincan Şehir Merkezine Ulaşım

Yıldırım Akbulut Havalimanı Erzincan iline bağlı olan ve Erzincan il merkezine yaklaşık 7,3 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Erzincan şehir merkezine gitmek üzere Yıldırım Akbulut Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Yıldırım Akbulut Havalimanı ile Erzincan şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür. 

Belediye Otobüsü

Erzincan il merkezine yakın bir konumda bulunan Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların havalimanından hareket eden toplu taşıma araçlarını kullanarak Erzincan il merkezine ulaşım sağlamaları mümkündür. Ancak havalimanından hareket ederek il merkezine direkt ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü olmadığı için yolcuların farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirmeleri gerekebilir. Yolcuların aktarma yapıp yapmayacakları kullanacakları toplu taşıma araçlarına bağlıdır. Ancak havalimanıyla il merkezi arasındaki mesafe fazla olmadığı için birçok yolcunun aktarma yapmadan kısa süre içerisinde havalimanından il merkezine ulaşım sağladığını söylemek mümkündür.

Yolcu Servisi  

Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanındaki servis kalkış noktasına giderek havalimanı servislerini kullanabilir ve servis aracılığıyla Erzincan il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Havalimanından hareket eden yolcu servisleri il merkezindeki birçok yere ulaşım sağladığı ve az maliyetli olduğu için havalimanına ulaşım sağlayan birçok yolcunun yolcu servislerini kullandığını söylemek mümkündür. 

Minibüs

Yıldırım Akbulut Havalimanı'ndan hareket ederek il merkezine direkt ulaşım sağlayan bir minibüs olmasa da aktarma yapacak olan yolcuların aktarma aşamasında minibüs kullanmaları mümkündür. Yıldırmak Akbulut Havalimanından Erzincan il merkezine ulaşım sağlayan yolcular il merkezinden aktarma yaparken il merkezinde aktif olan minibüsleri kullanabilirler. İl merkezinde hizmet veren minibüsler merkezdeki birçok noktaya ulaşım sağladığı için minibüs aracılığıyla merkezdeki her yere gitmek mümkündür. Erzincan il merkezine ulaşım sağladıktan sonra Erzincan iline bağlı olan ilçelere gidecek olan yolcular ise il merkezindeki minibüs durağına gidebilir ve duraktan hareket eden ilçe minibüslerini kullanabilirler. Erzincan'a bağlı tüm ilçelere giden ilçe minibüslerini minibüs durağında bulmak mümkündür.

Taksi

Erzincan şehir merkeziyle Yıldırım Akbulut Havalimanı arasında yaklaşık 7,3 km mesafe bulunduğundan Havalimanından taksi tutarak şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 10 dakikadır. Yıldırım Akbulut Havalimanından taksi tutarak Erzincan şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 55 TL’dir. 

HAVAŞ  

Yıldırım Akbulut Havalimanı'ndan HAVAŞ servisleri aracılığıyla il merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. HAVAŞ servislerini kullanan yolcular yaklaşık yarım saatte şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. HAVAŞ servislerinin belli hareket saatleri olduğu için yolcuların havalimanına hangi saatte varacaklarına bağlı olarak önceden servislerin hareket saatlerini öğrenmeleri gerekir.

Araç Kiralama

Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanındaki araç kiralama hizmetinden yararlanarak il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Havalimanında araç kiralamak isteyen yolcular için birden fazla şirket hizmet verdiğinden yolcular tercihe bağlı olarak herhangi bir araç kiralama şirketini seçerek kiralık araçla il merkezindeki her yere varabilirler. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere her saatte araç kiralama hizmetinden faydalanmak mümkündür. Araç kiralama hizmetinden yararlanacak olan yolcuların seçecekleri araç modeline bağlı olarak ödeyecekleri ücretin değişeceğini unutmamaları gerekir. Araç modellerine göre araç kiralama fiyatlarını öğrenen yolcular bütçelerine uygun olan araç modelini seçerek havalimanından yola çıkabilirler.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Yıldırım Akbulut Havalimanı ile Erzincan Otogarı arasında yaklaşık 4,6 km mesafe bulunur. Yıldırım Akbulut Havalimanından yola çıkarak Erzincan Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 5 dakikadır. Yıldırım Akbulut Havalimanından otogara gidecek olan yolcular otogardan il merkezine ulaşım sağladıktan sonra aktarma yaparak otogara gidebilirler. Zira havalimanındaki toplu taşıma araçlarıyla aktarma yapmadan otogara ulaşım sağlamak mümkün değildir. Yolcular aktarma aşamasında yolcu servislerinin ve taksinin yanı sıra belediye otobüsü ile minibüs gibi ulaşım seçeneklerini de değerlendirebilirler.

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı,  Pendik ilçesi sınırlarında inşa edilen İstanbul'un 2. havalimanıdır.  İstanbul Havaalanı'ndan sonra ülkenin en işlek ikinci havaalanı olma özelliğine sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı bu anlamda uluslararası yolcu ve kargo taşımacılığı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan bir havaalanı olma özelliği göstermektedir. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Pendik / Kurtköy’de, Kadıköy’e 40, Pendik’e 12, Taksim’e ise 50 km. mesafede bulunmaktadır. 

İstanbul'un çeşitli semtlerine farklı uzaklıklarda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşım için pek çok seçenek bulunmaktadır. Anadolu yakasında yer alan semtlerin çoğundan havalimanına toplu taşıma araçları ile ulaşılabilmektedir. Şehir merkezinden havalimanına belediye otobüsleri, HAVAİST servisleri, metro vb. toplu taşıma araçları ile kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına TEM otoyolu bağlantısı ile taksi, özel araç veya araç kiralama seçeneği kullanarak ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İETT otobüsleri ile de şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bulunduğunuz yere göre havalimanına otobüs ile ulaşım için birçok seçeneğiniz mevcuttur. 4.Levent yönünde E3 ve 122H, Bostancı yönünde E9, Kadıköy yönünde E10 ve E11, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S, Sultanbeyli/Necip Fazıl Metro yönünde 131C Pendik için MR60 ve 132H numaralı otobüsler ile Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaralı otobüsleri kullanarak havalimanına ulaşabilirsiniz. İstanbul’da havalimanına ulaşan otobüs hatlarının hareket saatlerini ve geçtiği duraklar hakkında detay bilgiyi iett.gov.tr'den öğrenebilirsiniz.

Metro

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan yolcular, metro ile Sabiha Gökçen Havalimanına kolay şekilde ulaşabilir. Anadolu Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na metro ile ulaşabilmek için M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna binmeniz gerekir. Anadolu yakasında bulunan yolcular bulunduğu yerde M4 metrosuna en yakın durağa ulaşarak Sabiha Gökçen Havalimanı yönüne giden metroya binip havalimanına ulaşabilir.

Avrupa Yakası’nda bulunan yolcular ise Avrupa yakasındaki en yakın Marmaray durağına giderek (Mustafa Kemal, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci) Marmaray’a binmeli Anadolu Yakası’na geçtikten sonra ise  Ayrılık Çeşmesi İstasyonunda inerek buradan M4 metrosuna binip havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Avrupa yakasındaki size en yakın metrobüs durağından metrobüse binerek Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inmeli ve buradan M4 metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı; Kadıköy’e 40, Pendik’e 12, Taksim’e ise 50 kilometre mesafede bulunmaktadır. İstanbul’un merkezi noktalarından havalimanına ulaşımda toplu taşıma araçları yerine taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Kadıköy ve havalimanı arası taksi ücreti 350 TL, Taksim ve havalimanı arası mesafe 430 TL, Pendik ve havalimanı arası mesafe ise 115 TL’dir.

Metrobüs

Anadolu yakasında size en yakın metrobüs durağına gidip metrobüs ile Uzunçayır durağında inerek M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise öncelikle, bulunduğu yerdeki en yakın metrobüs durağına giderek Anadolu Yakası’na doğru giden metrobüse binmelidir. Metrobüs ile Anadolu Yakası’ndan geçtikten sonra Uzunçayır durağında inip M4 metrosuna aktarma yaparak havalimanına kolay şekilde ulaşabilir.

HAVAİST

HAVAİST, İstanbul’un merkezi noktalarından Sabiha Gökçen Havalimanına seferler düzenlemektedir. Taksim’den Sabiha Gökçen’e giden HAVAİST otobüsü başka herhangi bir duraktan yolcu almadan direkt olarak havalimanına gitmektedir. Taksim HAVAİST durağı, Gezi Parkı’nın Divan Hotel tarafında, Point Otel’in önünde bulunmaktadır. Kadıköy’den kalkan HAVAİST otobüsü ise Yenisahra durağından da yolcu alıp sonra havalimanına ulaşmaktadır. Kadıköy HAVAİST durağı ise Kadıköy İskele Meydanı’nda, İETT peronlarının yan tarafında bulunmaktadır. Yenisahra’da ise metro istasyonunun çıkışındaki İETT durağındaki HAVAİST durağından servise binebilirsiniz.

Marmaray

Avrupa Yakası’nda bulunan yolcular, Avrupa yakasındaki en yakın Marmaray durağına giderek (Mustafa Kemal, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci) Marmaray’a binmeli Anadolu Yakası’na geçtikten sonra ise  Ayrılık Çeşmesi İstasyonunda inerek buradan M4 metrosuna binip havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Avrupa yakasındaki size en yakın metrobüs durağından metrobüse binerek Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inmeli ve buradan M4 metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Otogarından Havalimanına Ulaşım

Esenler otogarından Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım için otogardan metroya binip, Şirinevler durağında inerek bu duraktan metrobüs ile Uzunçayır durağına ulaşabilirsiniz. Uzunçayır durağında ise M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Harem otogarına otobüsle ulaşım sağlıyorsanız, otobüs firmanızın servislerini kullanarak havalimanına yakın bir konuma ulaşabileceğiniz gibi böyle bir imkanınız bulunmuyorsa Harem üzerinden Kadıköy’e geçmeniz en kolay yöntem olacaktır. Kadıköy’de ise M4 metrosunu veya İETT otobüslerini kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları yerine taksi veya araç kiralama seçeneği ile de havalimanına ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 45 dk  İstanbul - Erzincan
 

Erzincan Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır