Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Dalaman varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Dalaman Şehir Merkezine Ulaşım

Muğla, Türkiye'nin güneybatısında, Ege Bölgesi'nin Akdeniz'e yakın kıyı şeridinde bulunan bir şehirdir. Muğla, hem doğal güzellikleri hem de tarihi ve kültürel mirasıyla öne çıkan bir yerdir. Şehir, turkuaz renkli denizi, güneşli plajları ve çam ağaçlarıyla kaplı dağlarıyla ünlüdür. Özellikle Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi tatil beldeleri, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Bunun yanı sıra, Dalyan'da yer alan İztuzu Plajı gibi doğal koruma alanları da Muğla'nın ziyaretçilerine sunduğu güzellikler arasındadır. Muğla, tarihi ve kültürel açıdan da zengin bir şehirdir. Bodrum'da bulunan antik kent Halikarnassos, Marmaris'te yer alan antik kent Physkos, Fethiye'deki Tlos Antik Kenti ve Kaunos Antik Kenti ile Dalyan'da bulunan Kral Mezarları, şehrin tarihi zenginliklerini oluşturur. Muğla, zengin tarihi ve kültürel dokusu, doğal güzellikleri ve turizm potansiyeliyle Türkiye'nin önemli şehirlerinden biridir.

Dalaman havalimanı şehrin Ege mahallesinde yer almaktadır.  Dalaman havalimanı ile Muğla şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 89 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Dalaman havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Muğla il merkezine ulaşabilirsiniz. Dalaman havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Dalaman havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Dalaman havalimanından, Muğla şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Dalaman havalimanı ve Muğla şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 89 km’dir. Dalaman havalimanı yakınından binilen taksinin Muğla şehir merkezine ulaşım ücreti 990 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 120 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Dalaman havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Dalaman havalimanından Muğla şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Dalaman havalimanından Muğla şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Dalaman havalimanından Muğla şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dalaman Havalimanından Otogara Ulaşım

Dalaman havalimanı ile Muğla otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 88 km’dir. Muğla otogarı şehrin Emirbeyazıt mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Muğla otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 15 dk  İstanbul - Dalaman
 

Dalaman Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır