Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Mardin varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Mardin Şehir Merkezine Ulaşım

Mardin Havalimanı Mardin iline bağlı olan ve Mardin il merkezine yaklaşık 15 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Mardin şehir merkezine gitmek üzere Mardin Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Mardin Havalimanı ile Mardin şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür. 

Belediye Otobüsü

Mardin Havalimanıyla Mardin şehir merkezi arasında hizmet veren birçok toplu taşıma aracı bulunduğu için Mardin Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra il merkezine gidecek olan yolcuların zorlandıklarını söylemek mümkündür. Havalimanı Kızıltepe ilçesinde bulunduğu için havalimanına ulaşım sağlayan yolcular il merkezine giderken Kızıltepe ilçesi ile Mardin il merkezi arasında hizmet veren toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanına en yakın otobüs durağına gittikten sonra Mardin il merkezine ulaşım sağlayan belediye otobüsleriyle il merkezindeki birçok yere aktarma yapmadan varabilirler. 

Yolcu Servisi  

Mardin Havalimanında yolcular için hazır bekleyen yolcu servisleri aracılığıyla Mardin il merkezine ulaşım sağlanabilir. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra servis kullanmaya karar veren yolcuların servislerin kalkış noktasına gitmeleri gerekir. Servisler genellikle havalimanlarının giriş ve çıkış bölümlerinde bulunduğu için yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan sonra direkt çıkış noktasına yönelmeleri servisleri bulmaları için yeterli olur. Yolcu servisleri uçakların hareket saatlerine göre havalimanında hazır bulunduğu ve tam olarak dolana kadar havalimanında beklediği için yolcuların tahmini varış sürelerini hesaplayarak yola çıkmaları havalimanında bekleme sürelerini kısaltır.

Minibüs

Kızıltepe ilçe merkezi ile Mardin il merkezi arasında hizmet veren Kızıltepe minibüslerini kullanan yolcular kolaylıkla il merkezindeki birçok yere varabilirler. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra Kızıltepe ilçe merkezine gelen yolcular ilçe minibüsleri aracılığıyla Mardin il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Ancak minibüsler havalimanından hareket etmediği için minibüs kullanacak olan yolcuların aktarma yapmaları gerekir. Minibüslerin kalkış noktasına giderek minibüs kullanacak olan yolcuların havalimanından Kızıltepe ilçe merkezine taksiyle ya da farklı bir araçla ulaşım sağlamaları gerekir.

Taksi

Mardin şehir merkeziyle Mardin Havalimanı arasında yaklaşık 15 km mesafe bulunduğundan Mardin Havalimanından taksi tutarak Mardin şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 20 dakikadır. Havalimanından taksi tutarak şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 240 TL’dir. 

HAVAŞ  

Mardin Havalimanından hareket eden HAVAŞ servislerini kullanan yolcular kısa süre içerisinde havalimanından il merkezine varabilirler. HAVAŞ servisleri 07:00 ila 17:45 arasında hizmet verdiği için gece geç saatlerde havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların HAVAŞ servislerini kullanmaları mümkün olmaz. Bu durumda yolcular farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirmelidir.

Araç Kiralama

Mardin Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra il merkezine gitmek için araç kiralamaya karar veren yolcular araç kiralama şirketleriyle görüşebilir ve araç kiralayarak kısa süre içerisinde havalimanından il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Araç kiralama hizmetinden faydalanarak aktarma yapmaya gerek kalmadan kısa sürede il merkezindeki her yere ulaşım sağlamak mümkün olduğu için birçok yolcunun araç kiralama hizmetinden faydalandığı söylenebilir. Araç kiralama hizmeti için ödenecek sabit bir ücret yoktur. Fiyatlar yolcuların seçtikleri araç modeline göre değiştiği için yolcuların bütçelerine uygun bir araç modelini seçmeleri gerekir.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Mardin Havalimanı ile Mardin Otogarı arasında yaklaşık 19 km mesafe bulunur. Mardin Havalimanından yola çıkarak Mardin Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 25 dakikadır. Mardin Havalimanından otogara gidecek olan yolcular belediye otobüsü, yolcu servisi, taksi ve minibüs gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler. Taksi tutacak ya da araç kiralayacak olan yolcular havalimanından otogara aktarmasız ulaşım sağlayabilseler de toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların havalimanından otogara giderken aktarma yapmaları gerekebilir.

Dalaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

1981 yılında hizmete giren Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla ili, Dalaman ilçesi sınırları içerisinde bulunan uluslararası havalimanıdır. Milas - Bodrum Havalimanı ile birlikte Muğla'ya hizmet veren iki uluslararası havalimanından biridir. Yazın Türkiye’nin en işlek havalimanlarından birisi olan havalimanı, hem yurtiçi hem de yurtdışı uçuşlara açıktır. 

Dalaman Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği veya otobüs firmalarının havalimanına transfer hizmeti ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Belediye Otobüsü

Muğla Dalaman Havalimanına ulaşan MUTTAŞ Havalimanı otobüsleri bulunmaktadır. Marmaris ve Fethiye’den yılın her günü MUTTAŞ otobüsleriyle aktarmasız olarak Muğla Dalaman Havalimanına gitmeniz mümkündür. 48-25 ve 48-26 numaralı otobüsler Dalaman Havalimanına ulaşan otobüs hatlarıdır. 48-25 numaralı otobüs Fethiye Otogar, Günlükbaşı (Eski Pamukkale Önü), Citroen Bayi Karşısı, Çalış Kavşağı, Çiftlik Kavşağı, Acarlar – Opet Karşısı, Yanıklar – Kardeşler Market Önü, Göcek Petrol Ofisi Karşısı duraklarından geçerek havalimanına ulaşmaktadır. 48-26 numaralı otobüs Marmaris Otogar, Köyceğiz Örnek Market Önü, Ortaca Yücelen Hastanesi Önü duraklarından geçerek havalimanına ulaşım sağlamaktadır. Muğla’da Dalaman Havalimanına ulaşan belediye otobüslerinden size en yakın duraktan geçen otobüs hattına binerek havalimanına kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.  Dalaman’da bulunan yolcular ise 8-11 numaralı otobüse binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Taksi

Muğla şehir merkezi ve Dalaman Havalimanı arası mesafe yaklaşık 6 kilometredir. Muğla il merkezi ve havalimanının birbirine olan yakınlığı nedeniyle merkezden havalimanına ulaşımda taksiler çok kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Muğla il merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Muğla il merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 128 TL’dir.

HAVAŞ

Dalaman Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Dalaman şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. HAVAŞ’ın Dalaman Havalimanı’na hem Fethiye’den hem de Marmaris’ten ulaşımı bulunmaktadır. Eğer Fethiye yönünden HAVAŞ servislerini kullanmak isterseniz Fethiye Otogar ve Göcek gibi noktalardan binebilirsiniz. Fethiye yönünden gelen HAVAŞ servislerinin güzergahı şöyledir: Fethiye Şehirlerarası Otobüs Terminali, Adnan Menderes Bulvarı, Günlükbaşı, Göcek, Dalaman, Havalimanı. Marmaris yönünden HAVAŞ servislerini kullanmak isterseniz ise Gökova, Köyceğiz ve Ortaca güzergahında bekleyebilirsiniz. Marmaris yönünden gelen HAVAŞ servislerinin güzergahı şöyledir: Marmaris, Gökova, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman ve Havalimanı.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Muğla il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Dalaman Havalimanında AVIS, Budget, Europcar ve Almira şirketlerinin büroları bulunmaktadır. 

Muğla Otogarından Dalaman Havalimanına Ulaşım

Muğla otogarından Dalaman Havalimanına ulaşım için toplu taşıma araçları ile aktarmalı şekilde ulaşabilirsiniz. İlk olarak otobüs bileti aldığınız firmanın Dalaman otogarına servis aracı olup olmadığını öğrenebilir veya otogardan geçen Dalaman’a ulaşan minibüs hatlarının yerini öğrenebilir ve Dalaman otogarına ulaşabilirsiniz. Dalaman otogarına ulaşan yolcular ise otogardan geçen 8-11 numaralı belediye otobüsüne binerek havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Muğla’da Dalaman otogarına aktarma yapan yolcular taksi ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilir. Dalaman otogar ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 12 kilometredir. Otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 248 TL’dir.

Sefer Bilgisi

8 saat 4  Dalaman - Mardin
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır