Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul, Türkiye'nin en büyük şehirlerinden biridir ve aynı zamanda ülkenin kültürel, ekonomik ve turistik başkentidir. Şehir, Asya ve Avrupa kıtaları arasındaki boğazın her iki yakasında yer alır ve tarihi İpek Yolu'nun önemli bir noktasıdır. İstanbul, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlüdür. Şehir, tarihi yarımada olarak bilinen bölgede yer alan birçok antik yapı, cami, kilise, müze ve saray ile doludur. Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Galata Kulesi, Kapalıçarşı ve daha birçok yer ziyaretçiler tarafından sıklıkla gezilen turistik yerler arasındadır. Ayrıca İstanbul, lezzetli yemekleriyle de ünlüdür. Türk mutfağına özgü yemeklerin yanı sıra dünya mutfağından da birçok seçenek sunan restoranlar ve sokak satıcıları şehrin her yerinde bulunabilir. İstanbul'un diğer bir özelliği ise boğaz manzarasıdır. Şehrin birçok noktasından boğazın güzel manzarası görülebilir. Boğazda yapılacak tekne turları ve yürüyüşler, şehrin güzelliklerini daha da keşfetmek isteyenler için ideal bir seçenektir.

Sabiha Gökçen havalimanı ile İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 50 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Sabiha Gökçen havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul il merkezine ulaşabilirsiniz. Sabiha Gökçen havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri SG-2, SG-1 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Sabiha Gökçen havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Sabiha Gökçen havalimanı yakınından binilecek M4 numaralı metro ulaşım aracı ile Ayrılık Çeşmesi durağına gittikten sonra ulaştığınız yerin yakın bir konumundan Marmaray ulaşım aracını kullanarak şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Sabiha Gökçen havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi metronun kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Sabiha Gökçen havalimanından, İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Sabiha Gökçen havalimanın yakınından binilen SG-1 otobüsü ile Kadıköye ulaştıktan sonra D-31 numaralı minibüsü kullanarak İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz.   Sabiha Gökçen havalimanından İstanbul şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Sabiha Gökçen havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Sabiha Gökçen havalimanı ve İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 50 km’dir. Sabiha Gökçen havalimanı yakınından binilen taksinin İstanbul şehir merkezine ulaşım ücreti 440 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 67 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Sabiha Gökçen havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Sabiha Gökçen havalimanından İstanbul şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Sabiha Gökçen havalimanından İstanbul şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Sabiha Gökçen havalimanından İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanından Otogara Ulaşım

Sabiha Gökçen havalimanı ile İstanbul otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 35 km’dir. İstanbul otogarı şehrin Şerifali mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İstanbul otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Dalaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

1981 yılında hizmete giren Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla ili, Dalaman ilçesi sınırları içerisinde bulunan uluslararası havalimanıdır. Milas - Bodrum Havalimanı ile birlikte Muğla'ya hizmet veren iki uluslararası havalimanından biridir. Yazın Türkiye’nin en işlek havalimanlarından birisi olan havalimanı, hem yurtiçi hem de yurtdışı uçuşlara açıktır. 

Dalaman Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği veya otobüs firmalarının havalimanına transfer hizmeti ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Belediye Otobüsü

Muğla Dalaman Havalimanına ulaşan MUTTAŞ Havalimanı otobüsleri bulunmaktadır. Marmaris ve Fethiye’den yılın her günü MUTTAŞ otobüsleriyle aktarmasız olarak Muğla Dalaman Havalimanına gitmeniz mümkündür. 48-25 ve 48-26 numaralı otobüsler Dalaman Havalimanına ulaşan otobüs hatlarıdır. 48-25 numaralı otobüs Fethiye Otogar, Günlükbaşı (Eski Pamukkale Önü), Citroen Bayi Karşısı, Çalış Kavşağı, Çiftlik Kavşağı, Acarlar – Opet Karşısı, Yanıklar – Kardeşler Market Önü, Göcek Petrol Ofisi Karşısı duraklarından geçerek havalimanına ulaşmaktadır. 48-26 numaralı otobüs Marmaris Otogar, Köyceğiz Örnek Market Önü, Ortaca Yücelen Hastanesi Önü duraklarından geçerek havalimanına ulaşım sağlamaktadır. Muğla’da Dalaman Havalimanına ulaşan belediye otobüslerinden size en yakın duraktan geçen otobüs hattına binerek havalimanına kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.  Dalaman’da bulunan yolcular ise 8-11 numaralı otobüse binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Taksi

Muğla şehir merkezi ve Dalaman Havalimanı arası mesafe yaklaşık 6 kilometredir. Muğla il merkezi ve havalimanının birbirine olan yakınlığı nedeniyle merkezden havalimanına ulaşımda taksiler çok kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Muğla il merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Muğla il merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 128 TL’dir.

HAVAŞ

Dalaman Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Dalaman şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. HAVAŞ’ın Dalaman Havalimanı’na hem Fethiye’den hem de Marmaris’ten ulaşımı bulunmaktadır. Eğer Fethiye yönünden HAVAŞ servislerini kullanmak isterseniz Fethiye Otogar ve Göcek gibi noktalardan binebilirsiniz. Fethiye yönünden gelen HAVAŞ servislerinin güzergahı şöyledir: Fethiye Şehirlerarası Otobüs Terminali, Adnan Menderes Bulvarı, Günlükbaşı, Göcek, Dalaman, Havalimanı. Marmaris yönünden HAVAŞ servislerini kullanmak isterseniz ise Gökova, Köyceğiz ve Ortaca güzergahında bekleyebilirsiniz. Marmaris yönünden gelen HAVAŞ servislerinin güzergahı şöyledir: Marmaris, Gökova, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman ve Havalimanı.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Muğla il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Dalaman Havalimanında AVIS, Budget, Europcar ve Almira şirketlerinin büroları bulunmaktadır. 

Muğla Otogarından Dalaman Havalimanına Ulaşım

Muğla otogarından Dalaman Havalimanına ulaşım için toplu taşıma araçları ile aktarmalı şekilde ulaşabilirsiniz. İlk olarak otobüs bileti aldığınız firmanın Dalaman otogarına servis aracı olup olmadığını öğrenebilir veya otogardan geçen Dalaman’a ulaşan minibüs hatlarının yerini öğrenebilir ve Dalaman otogarına ulaşabilirsiniz. Dalaman otogarına ulaşan yolcular ise otogardan geçen 8-11 numaralı belediye otobüsüne binerek havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Muğla’da Dalaman otogarına aktarma yapan yolcular taksi ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilir. Dalaman otogar ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 12 kilometredir. Otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 248 TL’dir.

Sefer Bilgisi

9 saat 3  Dalaman - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır