Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Hatay varışlı uçak biletleri

 Popüler Hatay kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Hatay Şehir Merkezine Ulaşım

Hatay, Türkiye'nin güneyinde bulunan bir şehirdir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Suriye vilayetine bağlı olan şehir, 1939 yılında Türkiye'ye katılmıştır. Hatay'ın toprakları, Akdeniz kıyısı ile Nur Dağları arasında uzanır ve Türkiye'nin en güneyinde bulunur. Hatay, tarih boyunca birçok farklı medeniyetin etkisi altında kalmıştır ve bu nedenle çok çeşitli kültürel mirasa sahiptir. Antik çağda, bölge Hititler, Asurlular, Fenikeliler, Persler ve Romalılar tarafından yönetildi. Şehirdeki en önemli antik kalıntılar arasında Antakya'daki Roma dönemi mozaikleri ve Saint Pierre Kilisesi yer alır. Bu kilise, İncil'de adı geçen azizlerden biri olan Saint Peter'ın ilk kez Hristiyanlık yaymak için kullandığı yer olarak bilinir.

Hatay, aynı zamanda doğal güzellikleriyle de tanınmaktadır. Şehrin yakınlarındaki Harbiye Şelalesi, Dünya'nın en güzel şelaleleri arasında yer alır ve şehirdeki Amanos Dağları'nda doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Hatay havalimanı şehrin Aşağıoba mahallesinde yer almaktadır.  Hatay havalimanı ile Hatay şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 25 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Hatay havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Hatay il merkezine ulaşabilirsiniz. Hatay havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Hatay havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Hatay havalimanından, Hatay şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Hatay havalimanı ve Hatay şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 25 km’dir. Hatay havalimanı yakınından binilen taksinin Hatay şehir merkezine ulaşım ücreti 390 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 33 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 16 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Hatay havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Hatay havalimanından Hatay şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hatay havalimanından Hatay şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Hatay havalimanından Hatay şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hatay Havalimanından Otogara Ulaşım

Hatay havalimanı ile Hatay otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 27 km’dir. Hatay otogarı şehrin Kurtuluş mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Hatay otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Dalaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

1981 yılında hizmete giren Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla ili, Dalaman ilçesi sınırları içerisinde bulunan uluslararası havalimanıdır. Milas - Bodrum Havalimanı ile birlikte Muğla'ya hizmet veren iki uluslararası havalimanından biridir. Yazın Türkiye’nin en işlek havalimanlarından birisi olan havalimanı, hem yurtiçi hem de yurtdışı uçuşlara açıktır. 

Dalaman Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği veya otobüs firmalarının havalimanına transfer hizmeti ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Belediye Otobüsü

Muğla Dalaman Havalimanına ulaşan MUTTAŞ Havalimanı otobüsleri bulunmaktadır. Marmaris ve Fethiye’den yılın her günü MUTTAŞ otobüsleriyle aktarmasız olarak Muğla Dalaman Havalimanına gitmeniz mümkündür. 48-25 ve 48-26 numaralı otobüsler Dalaman Havalimanına ulaşan otobüs hatlarıdır. 48-25 numaralı otobüs Fethiye Otogar, Günlükbaşı (Eski Pamukkale Önü), Citroen Bayi Karşısı, Çalış Kavşağı, Çiftlik Kavşağı, Acarlar – Opet Karşısı, Yanıklar – Kardeşler Market Önü, Göcek Petrol Ofisi Karşısı duraklarından geçerek havalimanına ulaşmaktadır. 48-26 numaralı otobüs Marmaris Otogar, Köyceğiz Örnek Market Önü, Ortaca Yücelen Hastanesi Önü duraklarından geçerek havalimanına ulaşım sağlamaktadır. Muğla’da Dalaman Havalimanına ulaşan belediye otobüslerinden size en yakın duraktan geçen otobüs hattına binerek havalimanına kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.  Dalaman’da bulunan yolcular ise 8-11 numaralı otobüse binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Taksi

Muğla şehir merkezi ve Dalaman Havalimanı arası mesafe yaklaşık 6 kilometredir. Muğla il merkezi ve havalimanının birbirine olan yakınlığı nedeniyle merkezden havalimanına ulaşımda taksiler çok kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Muğla il merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Muğla il merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 128 TL’dir.

HAVAŞ

Dalaman Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Dalaman şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. HAVAŞ’ın Dalaman Havalimanı’na hem Fethiye’den hem de Marmaris’ten ulaşımı bulunmaktadır. Eğer Fethiye yönünden HAVAŞ servislerini kullanmak isterseniz Fethiye Otogar ve Göcek gibi noktalardan binebilirsiniz. Fethiye yönünden gelen HAVAŞ servislerinin güzergahı şöyledir: Fethiye Şehirlerarası Otobüs Terminali, Adnan Menderes Bulvarı, Günlükbaşı, Göcek, Dalaman, Havalimanı. Marmaris yönünden HAVAŞ servislerini kullanmak isterseniz ise Gökova, Köyceğiz ve Ortaca güzergahında bekleyebilirsiniz. Marmaris yönünden gelen HAVAŞ servislerinin güzergahı şöyledir: Marmaris, Gökova, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman ve Havalimanı.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Muğla il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Dalaman Havalimanında AVIS, Budget, Europcar ve Almira şirketlerinin büroları bulunmaktadır. 

Muğla Otogarından Dalaman Havalimanına Ulaşım

Muğla otogarından Dalaman Havalimanına ulaşım için toplu taşıma araçları ile aktarmalı şekilde ulaşabilirsiniz. İlk olarak otobüs bileti aldığınız firmanın Dalaman otogarına servis aracı olup olmadığını öğrenebilir veya otogardan geçen Dalaman’a ulaşan minibüs hatlarının yerini öğrenebilir ve Dalaman otogarına ulaşabilirsiniz. Dalaman otogarına ulaşan yolcular ise otogardan geçen 8-11 numaralı belediye otobüsüne binerek havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Muğla’da Dalaman otogarına aktarma yapan yolcular taksi ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilir. Dalaman otogar ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 12 kilometredir. Otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 248 TL’dir.

Sefer Bilgisi

3s 10 dk  Dalaman - Hatay
 

Hatay Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır