Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Batman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Batman Havalimanı Batman iline bağlı olan ve Batman il merkezine yaklaşık 8,9 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Batman Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Batman Havalimanı ile Batman şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Batman il merkezinden Batman Havalimanı'na gidecek olan yolcuların il merkezindeki çeşitli toplu taşıma araçlarını kullanarak havalimanına kısa sürede ulaşım sağladıklarını söylemek mümkündür. Zira havaalanıyla il merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Ancak her ihtimale karşı toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların havalimanına geç kalma risklerini en aza indirmek için planlı şekilde hareket etmeleri ve yola çıkmadan önce her şeyi düşünmeleri tavsiye edilir. Batman il merkezinde aktif olan ve il merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren belediye otobüsleri aracılığıyla il merkezinden aktarma yapmadan havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bunun için yolcuların il merkezinden hareket eden 12 hat numaralı Havalimanı otobüsünü kullanmaları gerekir. 

Minibüs

Batman il merkezinden yola çıkarak havalimanına direkt ulaşım sağlayan bir minibüs olmasa da Batman iline bağlı herhangi bir ilçeden havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların ilçe minibüslerini kullanmaları şarttır. Zira Batman iline bağlı herhangi bir ilçeden yola çıkacak olan yolcuların havalimanına ulaşım sağlamaları için ilk etapta Batman il merkezine varmaları gerekir. Bulundukları ilçedeki ilçe minibüslerinin hareket ettiği minibüs durağına giden yolcular minibüs durağından Batman minibüsüne binerek Batman il merkezindeki minibüs durağına ulaşım sağlayabilir ve bu durakta indikten sonra il merkezinden havalimanına gitmek üzere aktarma yapabilirler. İl merkezi ile havalimanı arasındaki mesafe fazla olmadığı için ek bir aktarma daha yapmak ve toplu taşıma aracı kullanmak istemeyen yolcular il merkezinden taksi tutarak kısa süre içerisinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Taksinin maliyeti toplu taşıma araçlarına kıyasla biraz daha fazla olsa da daha kısa sürede havalimanına ulaşım sağladığı için havalimanına geç kalan yolcuların taksi kullanmaları en mantıklı seçenek olacaktır.

Taksi

Batman şehir merkeziyle Batman Havalimanı arasında yaklaşık 8,9 km mesafe bulunduğundan Şehir merkezinden taksi tutarak Batman Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 12 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Batman Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 90 TL’dir.

Araç Kiralama

Batman il merkezinden havalimanına kısa sürede ulaşım sağlamak isteyen ve taksi tutmak istemeyen yolcular il merkezinden araç kiralayarak havalimanına kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler. Araç kiralamak isteyen yolcuların araç kiralama şirketleriyle iletişime geçmeleri ya da araç kiralama hizmeti veren web siteleri üzerinden araç kiralama işlemlerini tamamlamaları gerekir. Araç kiralama ücretleri seçilen araç modeline bağlı olarak değişiklik gösterdiği için net bir oran belirlemek mümkün değildir. Yolcular seçebilecekleri araç modellerine göz attıktan sonra bütçeleri dahilindeki bir araç modelinde karar kılabilirler.

Batman Otogarından Batman Havalimanına Ulaşım  

Batman Havalimanı ile Batman Otogarı arasında yaklaşık 8,1 km mesafe bulunur. Batman Otogarından yola çıkarak Batman Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 11 dakikadır. Batman Otogarından Havalimanına gidecek olan yolcuların aktarma yapmaları şarttır. Otogara ulaşım sağladıktan sonra belediye otobüsü kullanmaya karar veren yolcular otogardan yaklaşık 8 dakika uzaklıkta olan Tüpraş-2 durağına ulaşım sağlayan yolcular bu duraktan 19 hat numaralı Merkez Aktarma Noktası otobüsüne binmelidir. Belediye durağından sonra inen yolcular 20 hat numaralı Bıçakçı otobüsüne aktarma yaparak Havaalanı Kavşağı durağında inebilir ve havaalanına ulaşım sağlayabilirler. 

Sefer Bilgisi

2 saat 15 dk  Batman - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır