Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Malatya varışlı uçak biletleri

 Popüler Malatya kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Malatya Şehir Merkezine Ulaşım

Malatya Türkiye'nin doğusunda yer alan bir şehirdir ve tarihi İpek Yolu üzerinde bulunmasıyla bilinir. Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ünlü olan Malatya, ayrıca meşhur Malatya kayısısıyla da tanınır. Malatya'nın tarihi, M.Ö. 3000'li yıllara kadar uzanır. Hititler, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklular gibi birçok medeniyetin izleri şehirde bulunabilir. Malatya Kalesi, Aslantepe Höyüğü, Battalgazi Medresesi, Ulu Cami ve Etnografya Müzesi gibi tarihi ve kültürel yerler şehirdeki önemli turistik yerlerdendir. Malatya'nın doğal güzellikleri de oldukça çekicidir. Şehrin kuzeyinde bulunan Nemrut Dağı Milli Parkı, yaban hayatı, dağcılık, kampçılık ve doğa yürüyüşleri için ideal bir yerdir. Ayrıca şehrin güneyinde bulunan Yeşilovacık Tabiat Parkı da doğaseverlerin uğrak noktalarından biridir. Malatya kayısısı, dünya çapında ün kazanmış lezzetli bir meyvedir. Şehirde kayısı bahçeleri ve kayısı ürünleri satan dükkanlar bulunmaktadır.  Malatya, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri, meşhur kayısıları ve lezzetli yemekleriyle Türkiye'nin önemli şehirlerinden biridir.

Malatya havalimanı şehrin Aksaray mahallesinde yer almaktadır.  Malatya havalimanı ile Malatya şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 39 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Malatya havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Malatya il merkezine ulaşabilirsiniz. Malatya havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Malatya havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Malatya havalimanından, Malatya şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Malatya havalimanı ve Malatya şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 39 km’dir. Malatya havalimanı yakınından binilen taksinin Malatya şehir merkezine ulaşım ücreti 600 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 52 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 16 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Malatya havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Malatya havalimanından Malatya şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Malatya havalimanından Malatya şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Malatya havalimanından Malatya şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Malatya Havalimanından Otogara Ulaşım

Malatya havalimanı ile Malatya otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 35 km’dir. Malatya otogarı şehrin Cevatpaşa mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Malatya otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 35 dk  İstanbul - Malatya
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır