Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İzmir Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir, Türkiye'nin batısında, Ege Denizi kıyısında bulunan bir şehirdir. Yaklaşık 4 milyonluk bir nüfusa sahip olan İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük şehridir ve aynı zamanda Ege Bölgesi'nin en önemli kentlerinden biridir. İzmir'in tarihi oldukça eski zamanlara dayanır. Antik Yunan döneminde, şehir Smyrna olarak biliniyordu ve stratejik bir konumda bulunuyordu. Bugün İzmir'de hala birçok antik kalıntı ve tarihi yapılar bulunmaktadır. Özellikle Alsancak, Konak ve Kemeraltı semtleri tarihi dokularıyla öne çıkmaktadır. İzmir, sıcak yaz aylarında turistlerin ilgisini çeken bir tatil merkezidir. İzmir'in sahil şeridi boyunca uzanan plajları, güzel kumsalları ve Ege Denizi'nin berrak suları, ziyaretçiler için harika bir tatil deneyimi sunar. 

Adnan Menderes havalimanı şehrin Dokuz Eylül mahallesinde yer almaktadır.  Adnan Menderes havalimanı ile İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Adnan Menderes havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Adnan Menderes havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 707, 728, 705 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için metro ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden metro ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tramvay

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için İZBAN ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden İZBAN ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Adnan Menderes havalimanından, İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Adnan Menderes havalimanı ve İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Adnan Menderes havalimanı yakınından binilen taksinin İzmir şehir merkezine ulaşım ücreti 247 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 25 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Adnan Menderes havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adnan Menderes Havalimanından Otogara Ulaşım

Adnan Menderes havalimanı ile İzmir otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 33,5 km’dir. İzmir otogarı şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İzmir otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Malatya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Malatya Havalimanı, Malatya il sınırları içinde olup, Sivil-Askeri kategoridedir. Sivil ve askeri olan havalimanından haftanın her günü tarifeli seferler düzenleniyor. 2007 yılından itibaren ise uluslararası uçuşlara da açık durumdadır. Malatya Erhaç Havalimanı’nda, İç Hatlar ve Dış Hatlar terminali olarak tek bina hizmet vermektedir. Yapımı 1941 yılında tamamlanan ve hizmete açılan Malatya Erhaç Havalimanı’nda, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi, kayıp eşya, danışma gibi yerlerin yanı sıra kafe ve büfe gibi yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bölümler de mevcuttur.

Malatya Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan meydan otobüsleri veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Belediye Otobüsü

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Malatya Havalimanı servis ihalesini Malatya Meydan Turizm Kazanmıştır. Malatya şehir merkezine ve şehir merkezinden de Malatya   Havalimanına karşılıklı olarak ulaşımı Meydan Havalimanı Otobüsleri sağlamaktadır. Uçuşlardan en az 2 buçuk saat önce düzenlenen havalimanı servislerine binmek için Meydan Turizm ofisinde olunmalıdır. Malatya Havalimanına ulaşan servis araçlarının güzergahı ise Malatya Havaş Şehir Ofisi (Sivas Caddesi), Çevre Yolu, MAŞTİ (Otogar), Malatya Erhaç Havalimanı şeklindedir.

Taksi

Malatya Havalimanı ve şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 32 kilometredir. Malatya şehir merkezinden havalimanına taksi ile ulaşım, toplu taşımaya göre hızlı fakat daha pahalıdır. Malatya il merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Malatya il merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 495 TL’dir. 

Meydan Turizm

Malatya’da şehir merkezinden havalimanına ulaşım HAVAŞ otobüsleri ile belirli bir dönem yapılmış ve servisler mahkeme kararıyla durdurulmuştur. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Malatya Havalimanı servis ihalesini daha önce HAVAŞ adına çalışan Malatya Meydan Turizm Kazanmıştır.  Meydan Turizm havaalanı otobüsleri aynı HAVAŞ otobüsleri gibi hizmet vermektedir. Uçuşlardan en az 2 buçuk saat önce düzenlenen havalimanı servislerine binmek için Meydan Turizm ofisinde olunmalıdır. Malatya Havalimanına ulaşan servis araçlarının güzergahı ise Malatya Havaş Şehir Ofisi (Sivas Caddesi), Çevre Yolu, MAŞTİ (Otogar), Malatya Erhaç Havalimanı şeklindedir. Meydan Turizm’in şehir merkezindeki adresi işe şöyledir: Kavaklıbağ, İnönü Cd. No:1, 44100 Malatya Merkez/Malatya. Servis araçlarının geçtiği duraklardan birinde binmek isteyen yolcular meydanoto.com.tr internet adresi üzerinden iletişim adreslerini öğrenebilir ve yetkili kişiler ile havalimanına ulaşım için yolculuk planı yapabilir.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Malatya il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Meydan Taşımacılık, Meydan Oto Kiralama, Grand ve Avis yer almaktadır.

Malatya Otogarından Havalimanına Ulaşım

Malatya otogarından havalimanına olan ulaşımlar büyükşehir belediyesi MOTAŞ adına çalışan Meydan Turizm servis otobüsleri ile sağlanmaktadır. Şehir merkezinde Meydan Turizm Ofisi önünden hareket eden otobüsler otogara gelerek buradan yolcularını alıp doğrudan havalimanına gitmektedir. Otobüsler ile otogardan havalimanına olan seyahat süresi yaklaşık 40 dakikadır. Uçuşlardan en az 2 saat önce hareket eden otobüslere otogardan binecekseniz meydanoto.com.tr internet adresi üzerinden iletişim adreslerini öğrenebilir ve yetkili kişiler ile havalimanına ulaşım için yolculuk planı yapabilirsiniz. Ayrıca otogardan havalimanına ulaşım için taksi seçeneğini kullanabilirsiniz. Malatya otogar ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 20 kilometredir. Otogar ve havalimanı arası taksi ücreti ise ortalama 315 TL’dir.

Sefer Bilgisi

1 saat 55 dk  Malatya - İzmir
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır