Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İzmir Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir, Türkiye'nin batısında, Ege Denizi kıyısında bulunan bir şehirdir. Yaklaşık 4 milyonluk bir nüfusa sahip olan İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük şehridir ve aynı zamanda Ege Bölgesi'nin en önemli kentlerinden biridir. İzmir'in tarihi oldukça eski zamanlara dayanır. Antik Yunan döneminde, şehir Smyrna olarak biliniyordu ve stratejik bir konumda bulunuyordu. Bugün İzmir'de hala birçok antik kalıntı ve tarihi yapılar bulunmaktadır. Özellikle Alsancak, Konak ve Kemeraltı semtleri tarihi dokularıyla öne çıkmaktadır. İzmir, sıcak yaz aylarında turistlerin ilgisini çeken bir tatil merkezidir. İzmir'in sahil şeridi boyunca uzanan plajları, güzel kumsalları ve Ege Denizi'nin berrak suları, ziyaretçiler için harika bir tatil deneyimi sunar. 

Adnan Menderes havalimanı şehrin Dokuz Eylül mahallesinde yer almaktadır.  Adnan Menderes havalimanı ile İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Adnan Menderes havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Adnan Menderes havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 707, 728, 705 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için metro ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden metro ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tramvay

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için İZBAN ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden İZBAN ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Adnan Menderes havalimanından, İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Adnan Menderes havalimanı ve İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Adnan Menderes havalimanı yakınından binilen taksinin İzmir şehir merkezine ulaşım ücreti 247 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 25 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Adnan Menderes havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adnan Menderes Havalimanından Otogara Ulaşım

Adnan Menderes havalimanı ile İzmir otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 33,5 km’dir. İzmir otogarı şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İzmir otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Samsun Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

1998’de Samsun’un Çarşamba ilçesinde açılarak hizmete başlayan Samsun Çarşamba Havalimanı, iç ve dış hat uçuşlarını aynı binadan gerçekleştirmektedir. Samsun Çarşamba Havalimanı, Samsun-Ordu Karadeniz karayolu üzerinde konumlanmıştır. Samsun’un en popüler yerleşim yerlerinden biri olan Çarşamba ilçesi sınırları içerisindeki Samsun Çarşamba Havalimanı, yolcuların tüm ihtiyaçlarını giderebileceği hizmetler ile taşımacılık hizmeti vermektedir.

Çarşamba Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan yolcu servisi, BAFAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği veya otobüs firmalarının havalimanına transfer hizmeti ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi

Samsun’a bir tur operatörü aracılığıyla geliyorsanız sizi kalacağınız tatil yerine götürecek olan otobüs, tur operatörü tarafından sağlanacaktır. Tur operatörünün servis aracı ile otelinizden havalimanına ücretsiz şekilde ulaşabilirsiniz. Yola çıkmadan önce tur şirketinin ulaşım olanaklarını bilmeniz size bir avantaj sağlayacaktır. Hangi ulaşım yöntemini tercih ederseniz edin, Samsun şehir merkezinden Samsun Çarşamba Havalimanı’na ulaşmanız maksimum 40 – 45 dakika sürmektedir.

Taksi

Çarşamba Havalimanı ve şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Samsun il merkezinden havalimanına taksi ile ulaşım, toplu taşımaya göre hızlı fakat daha pahalıdır. Samsun il merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Samsun il merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 249 TL’dir. 

BAFAŞ

BAFAŞ otobüsleri, şehrin en merkezi noktalarından yolcularını alarak direkt Samsun Çarşamba Havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. Atakum, Tekkeköy, 19 Mayıs, Çarşamba, Alaçam, Bafra, Yakakent, Terme ve Samsun şehir merkezinden geçerek doğrudan Samsun Çarşamba Havalimanı’na ulaşan otobüslere binilerek kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlanabilir. BAFAŞ otobüsleri ile Samsun şehir merkezinden havalimanına ulaşım kolay ve kısa sürelidir. BAFAŞ otobüsleri ile şehir merkezi ve Çarşamba Havalimanı arası yolculuk yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Havalimanından şehir merkezi ve diğer güzergahlara olan BAFAŞ servis otobüsü güncel saat ve güzergah bilgilerini BAFAŞ Yolcu Taşımacılık resmi web sitesinden kontrol edebilirsiniz. Sadece şehir içi değil iller arası da ulaşım hizmeti veren BAFAŞ otobüsleri sayesinde Ordu il merkezi ve Fatsa ilçe merkezine de gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Samsun il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Samsun Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarından; Avis, Yaşar Rent a Car, Sixt, Sun Rent a Car, Hertz, Europcar, Budget gibi araç kiralama şirketlerinden size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Samsun Otogarından Havalimanına Ulaşım

Samsun otogarından Samsun Havalimanına ulaşım için SAMULAŞ bünyesinde hizmet veren otobüsler ile BAFAŞ havalimanı otobüs hattının hareket ettiği durağa gelebilir ve BAFAŞ otobüslerine aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz. Otogardan T1 Terminal – 19 Mayıs Üniversitesi, T2 Otogar – Cumhuriyet Meydanı, Terminal Gece Hattı otobüsleriyle Atatürk Bulvarı Gençlik Parkı durağında inebilir ve BAFAŞ havalimanı servis otobüslerinin hareket ettiği Serra Otel’e yürüyerek ulaşabilirsiniz. Samsun otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 30 kilometredir. Samsun otogarından havalimanına toplu taşıma araçları yerine taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 294 TL’dir.

Sefer Bilgisi

1 saat 45 dk  Samsun - İzmir
 
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır