Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Nevşehir Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Nevşehir Kapadokya Havalimanı; şehir merkezine 25 km, Göreme’ye 35 km ve Ürgüp’e 40 km uzaklıkta bulunmaktadır. 15 Kasım 1998’de Tuzköy adıyla kurulan Nevşehir Kapadokya Havalimanı, uluslararası sınır kapısı olma unvanına sahiptir. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki farklı yolcu terminali bulunmaktadır. Havalimanı, Yeşil Havaalanı Projesi kapsamında engelsiz yaşam desteği sunan, modern ve çevre dostu bir yapılanma kurarak 2014 yılında “Yeşil Kuruluş” unvanı almaya hak kazanmıştır. 2018 yılında ise turizm desteği kapsamına alınmıştır.

Nevşehir Kapadokya Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan havalimanı servisleri, minibüs vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneğini kullanarak havalimanına ulaşım mümkündür.

Yolcu Servisi

Nevşehir Kapadokya Havalimanına Nevşehir merkezden, çevre bölge ve illerden belediye otobüsü ile direkt ulaşım olmasa da havalimanı servislerini kullanarak kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Türk Hava Yolları'na ait yolcu servisleriyle Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar ve Nevşehir kent merkezinden havalimanına doğru hareket eden araçlar ile havalimanına ulaşım mümkündür. Merkezdeki Forum Kapadokya ve Versa Hastanesi önünden, Beğendik, Serince gibi bölgelerden bu servislere binmeniz mümkündür.

Göreme’den havalimanına ulaşım için servislerin başlangıç noktası olan Göreme Belediyesi önünden hareket eden servislere binebilirsiniz. Servisler Göreme Belediyesi önünden yolcu alarak, Uçhisar Hanem Art Center, Versa Hastanesi, Gülbahçe Parkı, Meteris Meydanı, Forum Kapadokya, Gülşehir Meydanı güzergahını izleyip Nevşehir Kapadokya Havalimanı'na ulaşmaktadır.

Havalimanı servislerine Ürgüp’ten binmek isteyen yolcular servis araçları başlangıç noktası olan Ürgüp Hamamı önünden binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir. Servis araçları buradan yolcu alıp Ürgüp Belediyesi, Dinler Otel, Hadosan Otel, Altınyazı Otel, Avanos Meydanı, Avanos Taşköprü ve Nevşehir Kapadokya Havalimanı güzergahında ilerlemektedir.

Taksi

Nevşehir Kapadokya Havalimanı ve şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Nevşehir il merkezinden havalimanına taksi ile ulaşım, toplu taşımaya göre hızlı fakat daha pahalıdır. Nevşehir il merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Nevşehir il merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 390 TL’dir. 

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Nevşehir il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarından; Avis, Ürgüp Oto Kiralama, Sixt, Kapadokya Rent a Car gibi araç kiralama şirketlerinden size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Nevşehir Otogarından Havalimanına Ulaşım

Nevşehir otogarından havalimanına ulaşım sağlamanız için öncelikle merkezde yer alan havalimanı servislerinin durak noktası  Forum Kapadokya, Gülbahçe ya da Beğendik’e gitmeniz gerekmektedir. Nevşehir otogarında indiğinizde otobüs firmasının bu duraklara ulaşan servis araçları varsa bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Nevşehir otogarından havalimanı servislerinin hareket noktası olan duraklara gitmek için taksi seçeneğini kullanabilirsiniz. Nevşehir otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 34 kilometredir. Nevşehir otogarından aktarmasız taksi ile havalimanına ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 525 TL’dir. Ayrıca otogardan havalimanına ulaşım için taksi seçeneği kullanılabilir.

Sefer Bilgisi

1 saat 15 dk  Nevşehir - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır