Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Elazığ Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Elazığ-Diyarbakır kara yolu üzerinde konumlanmış Elazığ Havalimanı, 1940 yılında faaliyete geçmiştir. Elazığ Havalimanı, yapımına 1938 yılında başlanmış, 1940 yılında askeri amaçlar için hizmete başlamış ve 1960 yılında sivil kullanıma açılmış olup, Türkiye'nin ilk sivil havalimanlarından olma özelliği taşımaktadır. Yerel ve uluslararası hava trafiğinde uçuşların gerçekleştirildiği havalimanında, iç hatlar ve dış hatlar için ortak bir terminal bulunmaktadır. Günümüze dek birden çok yenilenme çalışması geçiren Elazığ Havalimanı 1996 yılında gece uçuşları için de kullanılmaya başlanmıştır. 2009 yılında uluslararası uçuşlara başlayan Elazığ Havalimanı, dış hat uçuşları için hudut kapısı görevi görmektedir. Elazığ Havalimanı yakınındaki diğer havalimanları ise, Malatya, Erzincan, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman ve Mardin’de bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışından gelen yolcular Elazığ Havalimanı yerine bu havalimanlarından bir tanesine uçup, Elazığ’a gelebilirler.

Elazığ şehir merkezinden Elazığ Havalimanına ulaşım, havalimanına ulaşım hizmeti veren çeşitli ulaşım araçları ile kolay ve çok çeşitlidir. Elazığ şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Elazığ şehir merkezinden havalimanına ulaşım için otobüs, yolcu servisi, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksi ve araç kiralama seçeneğini kullanarak da havalimanına ulaşım mümkündür.

Yolcu Servisi

Elazığ Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz yolcu servisleri bulunmaktadır. THY, Anadolujet, Pegasus, Onurair ve Borajet firmalarının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmaları kullanarak Elazığ Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunmaktadır.

Taksi

Elazığ şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 12 kilometredir.  Elazığ şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Elazığ şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 138 TL’dir.

HAVAŞ

Elazığ Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Elazığ şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. HAVAŞ otobüslerine Elazığ kent merkezindeki Abdullahpaşa veya Öğretmenevi duraklarına giderek ulaşabilirsiniz. HAVAŞ otobüslerinin yolcu alma noktaları ve güzergahı ise şöyledir: Abdullahpaşa Trafo Durağı, Tofaş Kavşağı, Tedaş, Hazardağlı Kavşağı, Park 23, Belediye, Çocuk Islah evi, Çaydaçıra Sabuncu Kavşağı, Ramada Otel, Orman Bölge Müdürlüğü, Karayolları, DSİ, Hozat Garajı, Öğretmenevi, İzzetpaşa Camii Durağı, Ordu Evi Grand 23 Otel Önü, Doğu Garajı, Otogar ve Elazığ Havalimanı.

Araç Kiralama

Elazığ şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. Elazığ şehir merkezindeki araç kiralama ofislerine giderek veya terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerine giderek kiraladığınız araçlar ile havalimanına ulaşım kolaydır. Şehir merkezinde Europcar, AVIS ve National Car Rental gibi firmaların ofislerine giderek kiraladığınız araç ile ortalama 25 dakika içerisinde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Elazığ Otogarından Havalimanına Ulaşım

Elazığ otogarından çeşitli ulaşım seçenekleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Elazığ otogarına uğrayan HAVAŞ otobüslerine binebilir ve havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Elazığ terminal binasında bulunan araç kiralama seçeneği kullanılarak da havalimanına ulaşılabilir. Ayrıca Elazığ otogarı içersindeki danışmalara başvurarak havalimanına ulaşan servis araçlarının kalkış yeri öğrenilebilir. Elazığ otogar ve havalimanı arası mesafe 8 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 98 TL’dir.

Sefer Bilgisi

1 saat 55 dk  Elazığ - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır