Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Avrupa ve Asya arasında bulunmasıyla, köprüleri ve tarihi dokusuyla benzersiz bir şehirdir. Tarih boyunca, İstanbul birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir merkez olmuştur. İstanbul, dünyanın en güzel boğazlarından biri olan İstanbul Boğazı'na sahiptir. Boğaz, Asya ve Avrupa kıtalarını ayırır ve deniz trafiği açısından oldukça önemlidir. Boğazın her iki tarafında, tarihi yapılar, saraylar ve camiler bulunur. Bu yapılar arasında en ünlüsü, Ayasofya olarak da bilinen, Bizans İmparatorluğu döneminden kalma bir kilisedir. Diğer önemli tarihi yapılar arasında Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı ve Galata Kulesi bulunur. İstanbul, aynı zamanda modern bir şehirdir. Şehirde birçok alışveriş merkezi, restoran ve kafe bulunmaktadır. 

İstanbul havalimanı ile İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 44 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

İstanbul havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul il merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 72T, 80T, 89C, 35C, 93T, 97T, 76D, 46T, 92T, 73, E59, 32T, 79T, 145T, 71T numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

İstanbul havalimanından, İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

İstanbul havalimanın yakınından binilen minibüs ulaşım aracını kullanarak İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz.   İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine giden minibüsler numaralandırılmamıştır. Minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  İstanbul havalimanı ve İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 44 km’dir. İstanbul havalimanı yakınından binilen taksinin İstanbul şehir merkezine ulaşım ücreti 390 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 60 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. İstanbul havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanından Otogara Ulaşım

İstanbul havalimanı ile İstanbul otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 41 km’dir. İstanbul otogarı şehrin Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İstanbul otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Amasya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Merzifon Havalimanı Amasya iline bağlı olan ve Amasya il merkezine yaklaşık 42 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Merzifon Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Merzifon Havalimanı ile Amasya şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.

Belediye Otobüsü

Merzifon Havalimanına gitmek üzere Amasya il merkezinden yola çıkacak olan yolcuların kullanabilecekleri birden fazla toplu taşıma aracı bulunur. Ancak il merkezinden yola çıkarak Merzifon Havalimanına direkt ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yoktur. Bu nedenle belediye otobüsü kullanmayı planlayan yolcuların farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirmeleri gerekir. Amasya il merkeziyle Merzifon Havalimanı arasındaki mesafe fazla olduğu için yolcuların hangi toplu taşıma aracını kullanacaklarına önceden karar vermeleri ve planlı şekilde hareket etmeleri gerekir. Aksi takdirde yolcuların uçağı kaçırmaları ve havalimanına geç kalmaları söz konusu olabilir. Merzifon Havalimanına gitmek üzere toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların aktarma yapmaları gerekeceği için yolcuların il merkezinden havalimanına varış süreleri tahmin ettikleri süreyi aşabilir.

Minibüs

Amasya il merkezinden yola çıkarak Merzifon Havalimanına direkt ulaşım sağlayan bir minibüs olmasa da yolcular ilçe minibüsleri aracılığıyla aktarma yapabilirler. Zira Amasya iline bağlı herhangi bir ilçeden yola çıkarak havalimanına gidecek olan yolcuların aktarma aşamasında minibüs kullanmaları gerekir. Aktarma aşamasında ilçe minibüslerini kullanacak olan yolcuların ilçelerdeki minibüs duraklarına gitmeleri ve bu duraktan Amasya minibüslerine binmeleri gerekir. Minibüsler aktarmasız şekilde il merkezindeki minibüs durağına kadar ulaşım sağladığı için yolcuların il merkezindeki minibüs durağına gidene kadar ek bir aktarma yapmalarına gerek kalmaz. İl merkezindeki minibüs durağına ulaşım sağlayan yolcular minibüs durağında indikten sonra havaalanına gitmek için çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirebilir ve aktarma yapabilirler.

Taksi

Amasya şehir merkeziyle Merzifon Havalimanı arasında yaklaşık 42 km mesafe bulunduğundan şehir merkezinden taksi tutarak Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 55 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Merzifon Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 645 TL’dir.

Araç Kiralama

Amasya il merkezindeki araç kiralama şirketleriyle görüşen ya da araç kiralama şirketlerinin web siteleri üzerinden araç kiralama işlemlerini tamamlayan yolcular araç kiralama hizmetinden yararlanabilir ve kiralık araçla il merkezinden yola çıkarak otogara ulaşım sağlayabilirler. Araç kiralamak için şirketler tarafından belirlenen net bir oran olmadığından yolcuların seçtikleri araç modeline bağlı olarak ödeyecekleri ücret değişiklik gösterir. Bu nedenle yolcular araç kiralama aşamasında bütçelerine uygun bir araç modelini tespit ederek kiraladıktan sonra yaklaşık bir saat içinde il merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Amasya Otogarından Merzifon Havalimanına Ulaşım  

Merzifon Havalimanı ile Amasya Otogarı arasında yaklaşık 42 km mesafe bulunur. Amasya Otogarından yola çıkarak Merzifon Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 55 dakikadır. Amasya Otogarından Merzifon Havalimanına gidecek olan yolcular Aktarma yapmalıdır zira Amasya Otogarından yola çıkarak Merzifon Havalimanına direkt ulaşım sağlayan bir otobüs ya da minibüs yoktur. Bununla birlikte, otogarla havalimanı arasındaki mesafe fazladır. Bu nedenle otogardan havalimanına gitmek üzere yola çıkacak olan yolcuların aktarma aşamasında vakit kaybedeceklerini ve havalimanına varış sürelerinin uzayacağını mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. Otogardan yola çıkarak havalimanına kısa süre içerisinde ve aktarma yapmadan ulaşım sağlaması gereken yolcular ise otogardan taksi tutarak havalimanına varabilirler. Ancak uzun mesafede taksilerin ücreti yolculara fazla gelebildiği için yolcuların birçoğu toplu taşıma araçlarını kullanarak aktarma yapmayı tercih eder.

Sefer Bilgisi

1 saat 2  Amasya - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır