Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Hatay Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin en güneyindeki havalimanlarından biri olan Hatay Havalimanı, gerek turistik, tarihi ve kültürel gerekse iş dünyası açısından oldukça popüler bir kentin ana havalimanı olarak hizmet vermektedir. Türkiye’nin en önemli turistik beldelerinden biri olan İskenderun’a sadece 45 km uzaklıkta yer alan Hatay Havalimanı, Antakya ilçesine de 25 km mesafede konumlanmıştır. Hem iç hem de dış hat uçuşlarına açık olan havalimanı, Hatay’ın iki popüler destinasyona yakın olması nedeniyle de çok sayıda yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır.

Hatay Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Hatay’da havalimanına ulaşan 2 belediye otobüs hattı bulunmaktadır. Hatay’da 133 ve 204 numaralı otobüsler havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. 133 Lazkiye Caddesi – Uğur Mumcu Bulvarı – Ulus Meydanı – Defne Hastanesi – Üniversite – Havaalanı otobüs hattı Daskiye Caddesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Şükrü Güçlü Bulvarı, Uğur Mumcu Bulvarı, Esentepe Futbol Sahası, Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Parkı, Ulus Meydanı, İstiklal Caddesi, Stadyum, 75.Yıl Bulvarı, AFAD merkezi duraklarından geçerek havalimanına ulaşmaktadır. 204 numaralı otobüs ise Ovakent Mahallesi durağından hareket edip havalimanına ulaşmaktadır. 

Taksi

Hatay şehir merkezi ve Süleyman Demirel Havalimanı arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir.  Taksiler, havaalanından şehir merkezine gitmenin en hızlı ulaşım türüdür. Hatay şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Hatay şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 390 TL’dir.

HAVAŞ

Hatay’da havalimanına ulaşım seçenekleri arasında en çok tercih edilen ulaşım seçeneklerinden biri de HAVAŞ otobüsleridir. Hatay Havalimanı ve şehir merkezi arası karşılıklı ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Hatay şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Uçak kalkış saatine göre sefer programı olan HAVAŞ otobüsleri Antakya ve İskenderun'dan hareket etmektedir. İskenderun'dan kalkan HAVAŞ otobüsü Pac Meydanı Shell Benzin İstasyonu Önü, Sahil Yolu (Ziraat Bankası karşısı-Anıt), Atatürk Bulvarı, İsmet İnönü Caddesi (Fener Caddesi), Prime Mall Karşısı (Migros), Deniz Alayı, E-91 Karayolu'nu takip edip havalimanına ulaşmaktadır. Antakya'dan kalkan HAVAŞ otobüsü ise Gündüz Caddesi, Atatürk Caddesi, Vali Ürgen Meydanı, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü karşısından Antakya - İskenderun karayolunu kullanarak havalimanına ulaşmaktadır.

Araç Kiralama

Hatay merkez ve Antakya başta olmak üzere hemen hemen tüm Hatay ilçelerinde, Hatay Havalimanı’nda araç teslimi olacak şekilde kabul eden bir araç kiralama firması bulunmaktadır. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Hatay şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Hatay Otogarından Havalimanına Ulaşım

Hatay otogarından havalimanına ulaşım için, önce otobüs bileti aldığınız otobüs firmasının havalimanına yakın bir noktaya yolcu taşıma hizmeti olu olmadığını otobüs firması ile iletişime geçerek öğrenebilir ve buna göre bir yolculuk planı oluşturabilirsiniz. Hatay Havalimanına ulaşan HAVAŞ otobüs servislerinden yararlanabilmeniz için öncelikle otogardan şehir merkezine ulaşmanız gerekir. Otogardan geçip şehir merkezi yönüne giden belediye otobüsleri veya dolmuşlara binilerek HAVAŞ’ın otobüslerinin hareket ettiği durakta inerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca otogardan şehir merkezine ulaştıktan sonra şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hatlarını kullanabilir, taksi veya araç kiralama seçenekleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 55 dk  Hatay - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır