Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Erzincan Havalimanı Hakkında

Yıldırım Akbulut Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı, ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde bulunan Erzincan iline bağlı olan bir havalimanıdır. Erzincan uçak bileti almak isteyen yolcular Yıldırım Akbulut Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. 1988 yılında hizmete açılan havalimanının sahibi ve işleticisi Devlet Hava Meydanları İşletmesidir. Yıldırım Akbulut Havalimanı hem sivil hem de askeri bir havalimanıdır. Havalimanının adının kaynağı ise Erzincan'da doğan ve eski Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olduğu bilinen Yıldırım Akbulut’tur. 14 Nisan 2021 yılında hayatını kaybeden Yıldırım Akbulut'un anısına havalimanına Yıldırım Akbulut adı verilmiştir. 

Yıldırım Akbulut Havalimanı Nerede?

Yıldırım Akbulut Havalimanı Erzincan'ın Yoğurtlu beldesine bağlı olan Bayrak Mahallesinde bulunur. Yoğurtlu beldesine yaklaşık 2 km uzaklıktadır. Bu nedenle merkezden taksiyle ya da şahsi aracıyla yola çıkan yolcuların yaklaşık 4 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlamaları mümkündür. Yıldırım Akbulut havalimanı Erzincan il merkezine yaklaşık 6 km uzaklıktadır. Havalimanı il merkezindeki birçok noktaya yakın bir konumda bulunduğundan il merkezinden taksiyle ya da şahsi aracıyla yola çıkan bir yolcunun yaklaşık 6 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlaması mümkündür. 

Yıldırım Akbulut Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Şehir merkezinden Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehirde aktif olan taksiyi, şehirde aktif olan minibüs tipi dolmuşları ya da şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren HAVAŞ otobüslerini kullanabilirler. Herhangi bir toplu taşıma aracını ya da taksiyi kullanmak istemeyen yolcular ise şehir merkezinden araç kiralayarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Ancak havalimanı şehir merkezinde bulunduğu için şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlama aşamasında yolcuların araç kiralamayı tercih etmedikleri söylenebilir.

Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Ücreti 60 TL’den başlayan taksi
  • Şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren minibüs tipi dolmuşlar
  • Ücreti 30 TL’den başlayan HAVAŞ otobüsü
  • Araç Kiralama

Yıldırım Akbulut Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

1988 yılından beri Erzincan iline hizmet veren Yıldırım Akbulut Havalimanındaki kurulu alanın toplamı 4.034.100 metrekare olarak belirlenmiştir. Yalnızca iç hat uçuşlarına açık olan havalimanındaki iç hatlar terminali yılda 3.000.000 yolcuya hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır. Yıldırım Akbulut Havalimanındaki iç hatlar terminali 1.242 metrekare büyüklüğündedir. Havalimanında 3.000x45 metre boyunda ve beton kaplamalı bir adet uçuş pisti bulunur. Tüm bunlara ek olarak havalimanındaki ücretli otopark 334 araç kapasitesine sahiptir. Yıldırım Akbulut Havalimanında yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bir adet PTT şubesi, büfe, sağlık hizmeti ve araç kiralama acentesi bulunur. Yıldırım Akbulut Havalimanının orta büyüklükte ve bulunduğu bölge için yeterli bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. Ancak havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinin sayısı sınırlı olduğu için yolcular herhangi bir yerden Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlamakta zorlanacakları gibi Yıldırım Akbulut Havalimanından istedikleri her şehre ulaşım sağlamakta zorlanabilirler.

Yıldırım Akbulut Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Erzincan uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Yıldırım Akbulut Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Yıldırım Akbulut Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri AnadoluJet, Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları’dır. AnadoluJet adlı havayolu şirketini kullanan yolcular İstanbul iline bağlı olan Sabiha Gökçen Havalimanı'na ve Ankara iline bağlı olan Esenboğa Havalimanı'na, Türk Hava Yolları adlı havayolu şirketini kullanan yolcular İstanbul iline bağlı olan İstanbul Havalimanı'na, Pegasus Hava Yolları şirketinin kullanan yolcular ise İstanbul iline bağlı olan Sabiha Gökçen Havalimanı'na aktarmasız ulaşım sağlayabilirler. İnternet üzerinden uçak bileti satın almak yalnızca dakikalar sürdüğü için yolcular il ya da ilçe merkezlerindeki acentelere gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden online uçak bileti satın alabilirler.

Erzincan Havalimanı Havalimanı Konumu

Erzincan Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır