Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Erzincan varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Erzincan Şehir Merkezine Ulaşım

Yıldırım Akbulut Havalimanı Erzincan iline bağlı olan ve Erzincan il merkezine yaklaşık 7,3 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Erzincan şehir merkezine gitmek üzere Yıldırım Akbulut Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Yıldırım Akbulut Havalimanı ile Erzincan şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür. 

Belediye Otobüsü

Erzincan il merkezine yakın bir konumda bulunan Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların havalimanından hareket eden toplu taşıma araçlarını kullanarak Erzincan il merkezine ulaşım sağlamaları mümkündür. Ancak havalimanından hareket ederek il merkezine direkt ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü olmadığı için yolcuların farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirmeleri gerekebilir. Yolcuların aktarma yapıp yapmayacakları kullanacakları toplu taşıma araçlarına bağlıdır. Ancak havalimanıyla il merkezi arasındaki mesafe fazla olmadığı için birçok yolcunun aktarma yapmadan kısa süre içerisinde havalimanından il merkezine ulaşım sağladığını söylemek mümkündür.

Yolcu Servisi  

Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanındaki servis kalkış noktasına giderek havalimanı servislerini kullanabilir ve servis aracılığıyla Erzincan il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Havalimanından hareket eden yolcu servisleri il merkezindeki birçok yere ulaşım sağladığı ve az maliyetli olduğu için havalimanına ulaşım sağlayan birçok yolcunun yolcu servislerini kullandığını söylemek mümkündür. 

Minibüs

Yıldırım Akbulut Havalimanı'ndan hareket ederek il merkezine direkt ulaşım sağlayan bir minibüs olmasa da aktarma yapacak olan yolcuların aktarma aşamasında minibüs kullanmaları mümkündür. Yıldırmak Akbulut Havalimanından Erzincan il merkezine ulaşım sağlayan yolcular il merkezinden aktarma yaparken il merkezinde aktif olan minibüsleri kullanabilirler. İl merkezinde hizmet veren minibüsler merkezdeki birçok noktaya ulaşım sağladığı için minibüs aracılığıyla merkezdeki her yere gitmek mümkündür. Erzincan il merkezine ulaşım sağladıktan sonra Erzincan iline bağlı olan ilçelere gidecek olan yolcular ise il merkezindeki minibüs durağına gidebilir ve duraktan hareket eden ilçe minibüslerini kullanabilirler. Erzincan'a bağlı tüm ilçelere giden ilçe minibüslerini minibüs durağında bulmak mümkündür.

Taksi

Erzincan şehir merkeziyle Yıldırım Akbulut Havalimanı arasında yaklaşık 7,3 km mesafe bulunduğundan Havalimanından taksi tutarak şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 10 dakikadır. Yıldırım Akbulut Havalimanından taksi tutarak Erzincan şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 55 TL’dir. 

HAVAŞ  

Yıldırım Akbulut Havalimanı'ndan HAVAŞ servisleri aracılığıyla il merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. HAVAŞ servislerini kullanan yolcular yaklaşık yarım saatte şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. HAVAŞ servislerinin belli hareket saatleri olduğu için yolcuların havalimanına hangi saatte varacaklarına bağlı olarak önceden servislerin hareket saatlerini öğrenmeleri gerekir.

Araç Kiralama

Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanındaki araç kiralama hizmetinden yararlanarak il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Havalimanında araç kiralamak isteyen yolcular için birden fazla şirket hizmet verdiğinden yolcular tercihe bağlı olarak herhangi bir araç kiralama şirketini seçerek kiralık araçla il merkezindeki her yere varabilirler. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere her saatte araç kiralama hizmetinden faydalanmak mümkündür. Araç kiralama hizmetinden yararlanacak olan yolcuların seçecekleri araç modeline bağlı olarak ödeyecekleri ücretin değişeceğini unutmamaları gerekir. Araç modellerine göre araç kiralama fiyatlarını öğrenen yolcular bütçelerine uygun olan araç modelini seçerek havalimanından yola çıkabilirler.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Yıldırım Akbulut Havalimanı ile Erzincan Otogarı arasında yaklaşık 4,6 km mesafe bulunur. Yıldırım Akbulut Havalimanından yola çıkarak Erzincan Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 5 dakikadır. Yıldırım Akbulut Havalimanından otogara gidecek olan yolcular otogardan il merkezine ulaşım sağladıktan sonra aktarma yaparak otogara gidebilirler. Zira havalimanındaki toplu taşıma araçlarıyla aktarma yapmadan otogara ulaşım sağlamak mümkün değildir. Yolcular aktarma aşamasında yolcu servislerinin ve taksinin yanı sıra belediye otobüsü ile minibüs gibi ulaşım seçeneklerini de değerlendirebilirler.

İzmir Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye‘nin en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanlarından biri olan, İzmir‘i dünyaya bağlayan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir ilçesinde bulunmaktadır. Havalimanı, şehir merkezinin 14 km güneyinde, Gaziemir ve Menderes ilçeleri sınırları içindedir. Uluslararası statüde iç ve dış hatlarda uçuşlara ev sahipliği yapan Adnan Menderes Havalimanı, Foça’ya 100 km, Çeşme’ye 95 km, Seferihisar’a 45 km, Kuşadası’na 78 km mesafededir.

Adnan Menderes Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, İZBAN, HAVAŞ otobüsü vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ESHOT firması İzmir şehir merkezi ile havalimanı arasında karşılıklı belediye otobüsü seferleri düzenlemektedir. İzmir’de 200 Mavişehir – Havalimanı, 202 Cumhuriyet Meydanı – Havalimanı ve 204 Bornova Metro – Havalimanı otobüsleri havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. 200 numaralı Mavişehir Aktarma - Havalimanı otobüsü yalnızca gece yarısı ile sabah 5’e kadar hizmet vermektedir. Otobüs Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Bayraklı, Karabağlar, Gaziemir güzergahını takip etmektedir. 202 numaralı Cumhuriyet Meydanı - Havalimanı otobüsü 24 saat karşılıklı sefer yapmaktadır. Alsancak Swissotel’in yanından hareket eden otobüs, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı boyunca ilerleyerek Göztepe, Güzelyalı ve Üçkuyular’ı geçtikten sonra Çevre Yolu’ndan devam ederek Gaziemir ve Havalimanı’na ulaşmaktadır. 204 numaralı otobüs ise  Bornova Metro, Otogar, Çevre Yolu, Gaziemir güzergahını kullanmaktadır.

Metro

İzmir şehir merkezinden geçen metro ile direkt olarak havalimanına ulaşım olmasa da metro ile Halkapınar veya Hilal Aktarma İstayonu’na ulaşıp buradan İZBAN banliyö tren hattına aktarma yapılabilir. İzmir’in kuzeyindeki Aliağa ilçesinden İzmir’in güneyindeki Selçuk’a kadar uzanan İZBAN hattı Adnan Menderes Havalimanı’ndan da geçmektedir. Hat üzerindeki herhangi bir istasyondan İZBAN trenine binerek havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adnan Menderes Havalimanı ve İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 15 kilometredir. İzmir şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için İzmir şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 200 TL’dir.

HAVAŞ

İzmir ve çevre illerden HAVAŞ otobüsleri ile Adnan Menderes Havalimanı’na düzenli seferler mevcuttur. İzmir şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine sefer yapan HAVAŞ otobüsü Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Alsancak, Karabağlar, Gaziemir rotasını takip ederek havalimanına ulaşmaktadır. Ayrıca Çeşme, Alsancak, Karşıyaka-Mavişehir ve Kuşadası'ndan kalkan Havaş otobüsleri ile de havalimanına ulaşım mümkündür.

Araç Kiralama

İzmir şehir merkezinde ve Adnan Menderes Havalimanı'nda araç kiralama için Payless, Yes Oto National, Sixt, Avis, Işıl Tur, Zafer, Duray, Europcar, Hertz, Sun ve Central gibi firmalar bulunmaktadır. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini İzmir şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

İzmir Otogarından Havalimanına Ulaşım

İzmir otogarından havalimanına ulaşım için otobüs bileti aldığını firmanın servis araçlarının ulaşım hizmetinden yararlanabilirsiniz. Otogardan havalimanına ulaşan servis veya minibüs hizmeti bulamayan yolcular 204 Bornova Metro – Havalimanı otobüsüne otogar durağından binebilir ve havalimanına ulaşım sağlayabilir. Ayrıca 555 Otogar – Halkapınar Metro belediye otobüsüne binip Halkapınar durağından havalimanı yönüne giden İZBAN’a aktarma yaparak kolay şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. İzmir otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 330 TL’dir.

Sefer Bilgisi

7 saat  İzmir - Erzincan
 

Erzincan Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır