Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Erzincan varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Erzincan Şehir Merkezine Ulaşım

Yıldırım Akbulut Havalimanı Erzincan iline bağlı olan ve Erzincan il merkezine yaklaşık 7,3 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Erzincan şehir merkezine gitmek üzere Yıldırım Akbulut Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Yıldırım Akbulut Havalimanı ile Erzincan şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür. 

Belediye Otobüsü

Erzincan il merkezine yakın bir konumda bulunan Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların havalimanından hareket eden toplu taşıma araçlarını kullanarak Erzincan il merkezine ulaşım sağlamaları mümkündür. Ancak havalimanından hareket ederek il merkezine direkt ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü olmadığı için yolcuların farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirmeleri gerekebilir. Yolcuların aktarma yapıp yapmayacakları kullanacakları toplu taşıma araçlarına bağlıdır. Ancak havalimanıyla il merkezi arasındaki mesafe fazla olmadığı için birçok yolcunun aktarma yapmadan kısa süre içerisinde havalimanından il merkezine ulaşım sağladığını söylemek mümkündür.

Yolcu Servisi  

Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanındaki servis kalkış noktasına giderek havalimanı servislerini kullanabilir ve servis aracılığıyla Erzincan il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Havalimanından hareket eden yolcu servisleri il merkezindeki birçok yere ulaşım sağladığı ve az maliyetli olduğu için havalimanına ulaşım sağlayan birçok yolcunun yolcu servislerini kullandığını söylemek mümkündür. 

Minibüs

Yıldırım Akbulut Havalimanı'ndan hareket ederek il merkezine direkt ulaşım sağlayan bir minibüs olmasa da aktarma yapacak olan yolcuların aktarma aşamasında minibüs kullanmaları mümkündür. Yıldırmak Akbulut Havalimanından Erzincan il merkezine ulaşım sağlayan yolcular il merkezinden aktarma yaparken il merkezinde aktif olan minibüsleri kullanabilirler. İl merkezinde hizmet veren minibüsler merkezdeki birçok noktaya ulaşım sağladığı için minibüs aracılığıyla merkezdeki her yere gitmek mümkündür. Erzincan il merkezine ulaşım sağladıktan sonra Erzincan iline bağlı olan ilçelere gidecek olan yolcular ise il merkezindeki minibüs durağına gidebilir ve duraktan hareket eden ilçe minibüslerini kullanabilirler. Erzincan'a bağlı tüm ilçelere giden ilçe minibüslerini minibüs durağında bulmak mümkündür.

Taksi

Erzincan şehir merkeziyle Yıldırım Akbulut Havalimanı arasında yaklaşık 7,3 km mesafe bulunduğundan Havalimanından taksi tutarak şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 10 dakikadır. Yıldırım Akbulut Havalimanından taksi tutarak Erzincan şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 55 TL’dir. 

HAVAŞ  

Yıldırım Akbulut Havalimanı'ndan HAVAŞ servisleri aracılığıyla il merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. HAVAŞ servislerini kullanan yolcular yaklaşık yarım saatte şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. HAVAŞ servislerinin belli hareket saatleri olduğu için yolcuların havalimanına hangi saatte varacaklarına bağlı olarak önceden servislerin hareket saatlerini öğrenmeleri gerekir.

Araç Kiralama

Yıldırım Akbulut Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanındaki araç kiralama hizmetinden yararlanarak il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Havalimanında araç kiralamak isteyen yolcular için birden fazla şirket hizmet verdiğinden yolcular tercihe bağlı olarak herhangi bir araç kiralama şirketini seçerek kiralık araçla il merkezindeki her yere varabilirler. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere her saatte araç kiralama hizmetinden faydalanmak mümkündür. Araç kiralama hizmetinden yararlanacak olan yolcuların seçecekleri araç modeline bağlı olarak ödeyecekleri ücretin değişeceğini unutmamaları gerekir. Araç modellerine göre araç kiralama fiyatlarını öğrenen yolcular bütçelerine uygun olan araç modelini seçerek havalimanından yola çıkabilirler.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Yıldırım Akbulut Havalimanı ile Erzincan Otogarı arasında yaklaşık 4,6 km mesafe bulunur. Yıldırım Akbulut Havalimanından yola çıkarak Erzincan Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 5 dakikadır. Yıldırım Akbulut Havalimanından otogara gidecek olan yolcular otogardan il merkezine ulaşım sağladıktan sonra aktarma yaparak otogara gidebilirler. Zira havalimanındaki toplu taşıma araçlarıyla aktarma yapmadan otogara ulaşım sağlamak mümkün değildir. Yolcular aktarma aşamasında yolcu servislerinin ve taksinin yanı sıra belediye otobüsü ile minibüs gibi ulaşım seçeneklerini de değerlendirebilirler.

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Havalimanı, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup, Toplam 182 bin metrekareyle ülkenin en büyük dördüncü terminal alanına sahip havalimanı konumundadır. Günde yaklaşık 40 bin yolcuya hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı’nda günde ortalama 280 uçak inip kalkmaktadır. Havayolu firmalarının son yıllarda Ankara’dan iç ve dış hatlara başlattıkları direkt yeni seferleri ile anadolu insanının dünyaya açılan kapısı olan Esenboğa Havalimanına şehir merkezinden ulaşım, çeşitli ulaşım araçlarının verdiği hizmetle kolay ve çok çeşitlidir.

Ankara şehir merkezinde; Atakule, Tunalı, Kızılay, Ulus, Yıldız gibi birçok noktadan, farklı ulaşım alternatifleri ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, minibüs / dolmuş, HAVAŞ otobüsü ve Belko Air isimli otobüsler ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için özel ulaşım araçları kapsamında taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanarak merkezden havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan EGO (belediye otobüsü) bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hattı olan 442-3 Havalimanı – AŞTİ – Kızılay otobüs hattı ile şehir merkezinden belediye otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. AŞTİ, Güvenpark, Ankara Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasköy Akşemsettin Cami Durağı, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi duraklarından geçen 442-3 numaralı otobüse size en yakın durakta binerek havalimanı durağında inebilirsiniz.

Metro

Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına ulaşmak için metro ve belediye otobüslerini kullanmak yaygın ulaşım yöntemlerinden biridir. 442-3 numaralı havalimanı otobüsünün geçtiği güzergah AŞTİ ve Kızılay olduğu için öncelikle metro ile AŞTİ veya Kızılay’a ulaşmanız gerekir. M1 metro hattı ile Batıkent metrosuna binen yolcular Atatürk Kültür Merkezinde inerek 442-3 numaralı otobüse aktarma yapabilir. M2 metro hattı ile Çayyolu Metrosuna binenler 15 Temmuz Kızılay Milli İrade istasyonunda inip Kızılay’da 442-3 belediye otobüsüne ulaşabilir. M3 metro hattı ile Sincan’da bulunan OSB – Törekent metro istasyonundan kalkan metro ile Batıkent Metrosuna geçilip Atatürk Kültür Merkezinde inip 442-3 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. M4 metro hattı ile de Keçiören’de bulunan Şehitler metro istasyonundan hareket eden metro ile Atatürk Kültür Merkezi istasyonunda inip buradan geçen 442-3 numaralı otobüs hattına binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Ankara şehir merkezi ve havalimanı arasında çalışan Belko Air otobüsleri; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlamaktadır. Belko Air otobüslerinin ilk hareket noktası AŞTİ’dir. Araçlar AŞTİ durağından sonra sırasıyla; Kızılay, Tren garı, AKM duraklarına gelmektedir. AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ankara şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Ankara şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 28 kilometredir. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Anakara şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 290 TL’dir.

HAVAŞ

Ankara Esenboğa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Araç Kiralama

Ankara’da, şehir merkezinde ve havalimanında ofisi olan birçok araç kiralama şirketi mevcuttur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ankara otogarından Esenboğa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. AŞTİ’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular otogar durağından geçen 442-3 numaralı AŞTİ – Kızılay – Havalimanı otobüsüne binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilir. Ankara otogarından havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir. Belko Air otobüsleri ile AŞTİ’den havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı arası 40 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 400 TL’dir.

Sefer Bilgisi

1 saat 2  Ankara - Erzincan
 

Erzincan Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır