Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Avrupa ve Asya arasında bulunmasıyla, köprüleri ve tarihi dokusuyla benzersiz bir şehirdir. Tarih boyunca, İstanbul birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir merkez olmuştur. İstanbul, dünyanın en güzel boğazlarından biri olan İstanbul Boğazı'na sahiptir. Boğaz, Asya ve Avrupa kıtalarını ayırır ve deniz trafiği açısından oldukça önemlidir. Boğazın her iki tarafında, tarihi yapılar, saraylar ve camiler bulunur. Bu yapılar arasında en ünlüsü, Ayasofya olarak da bilinen, Bizans İmparatorluğu döneminden kalma bir kilisedir. Diğer önemli tarihi yapılar arasında Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı ve Galata Kulesi bulunur. İstanbul, aynı zamanda modern bir şehirdir. Şehirde birçok alışveriş merkezi, restoran ve kafe bulunmaktadır. 

İstanbul havalimanı ile İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 44 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

İstanbul havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul il merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 72T, 80T, 89C, 35C, 93T, 97T, 76D, 46T, 92T, 73, E59, 32T, 79T, 145T, 71T numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

İstanbul havalimanından, İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

İstanbul havalimanın yakınından binilen minibüs ulaşım aracını kullanarak İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz.   İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine giden minibüsler numaralandırılmamıştır. Minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  İstanbul havalimanı ve İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 44 km’dir. İstanbul havalimanı yakınından binilen taksinin İstanbul şehir merkezine ulaşım ücreti 390 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 60 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. İstanbul havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanından Otogara Ulaşım

İstanbul havalimanı ile İstanbul otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 41 km’dir. İstanbul otogarı şehrin Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İstanbul otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Diyarbakır iline hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Diyarbakır Havalimanı, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yer almaktadır. 1952’den beri hizmet veren Diyarbakır Havalimanı, oldukça modern ve üst kalitede taşımacılık hizmeti vermektedir. Diyarbakır Havalimanı 1952 yılından itibaren sivil ve askeri kategoride faaliyet göstermektedir.  Diyarbakır Havalimanı, İç hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminali ile yolculara hizmet vermektedir. 2016 yılında hizmete giren yeni terminal binası ile yolcu kapasitesi artan havalimanı 24 saat ulaşım hizmeti vermektedir.

Diyarbakır şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanına ulaşım, havalimanına ulaşım hizmeti veren çeşitli ulaşım araçları ile kolay ve çok çeşitlidir. Diyarbakır şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, taksi ve araç kiralama seçenekleri ile il merkezinden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Diyarbakır Belediyesi tarafından sağlanan toplu taşıma otobüsleri ile şehir merkezinden havalimanına ulaşım kolaydır. Belediye otobüsleri her uçuştan önce hareket edecek şekilde düzenlenmiştir. Diyarbakır’da belediye otobüsü ile havalimanına ulaşımda 3 otobüs hattı bulunmaktadır. Z2 Üniversite – Havaalanı, Z3 Dağkapı – Havaalanı ve Z7 Üçkuyu TOKİ – Havaalanı otobüs hatları ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Z2 numaralı otobüs Üniversite – Dağkapı – Adliye – Batıkent – Kantar Kavşağı – Yenihal – Göletli Park – Zümrütkent – Nevruz Park – Havaalanı güzergahında ilerlemektedir. Z3 numaralı otobüs Hastane – Dağkapı – Akkoyunlu Caddesi – Ekinciler Caddesi – İstasyon – Alay – Yeniköy Mezarlığı – Zümrütkent – Havaalanı güzergahında ilerlemektedir. Z7 numaralı otobüs ise Üçkuyu Toki – Araştırma Hastanesi – Mastfroş Caddesi, Lunapark – Mezopotamya Caddesi – Otogar – Nevruz Parkı – Havaalanı güzergahında ilerlemektedir.

Özel Araç

Özel aracınızla Diyarbakır şehir merkezinden Dicle Bulvarı, Elazığ Caddesi, Şanlıurfa Bulvarı /D360 / E99 ve Çevlik Caddesi güzergahı üzerinden Bağlar yönünde havalimanı tabelalarını takip ederek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınızla ortalama 10 – 12 dakika içerisinde ve de konforlu bir şekilde Diyarbakır Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksiler, havaalanından şehir merkezine gitmenin en hızlı ulaşım türüdür. Diyarbakır şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 10 kilometredir.  Diyarbakır şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Diyarbakır şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 79 TL’dir.

Araç Kiralama

Diyarbakır şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Diyarbakır şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir. Havaalanında Rent A Car, Avis, Hertz, Kançul ve Emir Oto şirketlerinin ofisleri bulunur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Diyarbakır Otogarından Havalimanına Ulaşım

Diyarbakır otogarından havalimanına ulaşım için çeşitli ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Diyarbakır otogarından havalimanına ulaşım için belediye otobüsü seçeneğini tercih eden yolcular AZ Otogar – Üniversite otobüs hattına binerek havalimanına ulaşabilir. Ayrıca otogar durağından geçen Z7 numaralı otobüs hattına binerek de havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Diyarbakır otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 6,5 kilometredir. Diyarbakır otogarından havalimanına ulaşımda taksi seçeneğini kullanan yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 54,50 TL’dir. Ayrıca Diyarbakır otogarı içerisindeki danışmalara başvurarak havalimanı yönüne giden servis araçları öğrenilebilir ve belirli aralıklarla havalimanına gidebilirsiniz.

Sefer Bilgisi

2 saat 1  Diyarbakır - İstanbul
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır