Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezine Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Türkiye'nin en eski şehirlerinden biridir. Tarihi, kültürü, doğal güzellikleri ve yöresel lezzetleri ile ünlüdür. Şehir, tarihi surları ile dikkat çeker. Yaklaşık 5.5 kilometre uzunluğundaki surların büyük bir kısmı hala ayaktadır ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Surların içinde yer alan tarihi yapılar arasında Ulu Cami, Hz. Süleyman Camii, Hasan Paşa Hanı ve Nebi Camii gibi önemli camiler, tarihi hamamlar ve medreseler yer almaktadır. Diyarbakır'ın tarihi ve kültürel zenginlikleri arasında Selahaddin-i Eyyubi Türbesi, Dört Ayaklı Minare, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Diyarbakır Kalesi, Hevsel Bahçeleri ve Ziya Gökalp Müzesi gibi yerler de bulunmaktadır. Ayrıca, Diyarbakır, zengin bir mutfak kültürüne sahiptir ve özellikle yöresel lezzetleri ile meşhurdur. Kaburga dolması, ciğer kebabı, içli köfte, ekşili dolma, tandır kebabı gibi birçok yöresel yemek, Diyarbakır mutfağının özel lezzetleri arasındadır.

Diyarbakır havalimanı şehrin Ağaçgeçit mahallesinde yer almaktadır.  Diyarbakır havalimanı ile Diyarbakır şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Diyarbakır havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Diyarbakır il merkezine ulaşabilirsiniz. Diyarbakır havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Diyarbakır havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Diyarbakır havalimanından, Diyarbakır şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Diyarbakır havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Diyarbakır havalimanı ve Diyarbakır şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Diyarbakır havalimanı yakınından binilen taksinin Diyarbakır şehir merkezine ulaşım ücreti 79 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 13 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 23 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Diyarbakır havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanından Otogara Ulaşım

Diyarbakır havalimanı ile Diyarbakır otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 6,5 km’dir. Diyarbakır otogarı şehrin Talaytepe ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Diyarbakır otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

17 saat 25 dk  Bursa - Diyarbakır
 

Diyarbakır Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır