Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezine Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Türkiye'nin en eski şehirlerinden biridir. Tarihi, kültürü, doğal güzellikleri ve yöresel lezzetleri ile ünlüdür. Şehir, tarihi surları ile dikkat çeker. Yaklaşık 5.5 kilometre uzunluğundaki surların büyük bir kısmı hala ayaktadır ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Surların içinde yer alan tarihi yapılar arasında Ulu Cami, Hz. Süleyman Camii, Hasan Paşa Hanı ve Nebi Camii gibi önemli camiler, tarihi hamamlar ve medreseler yer almaktadır. Diyarbakır'ın tarihi ve kültürel zenginlikleri arasında Selahaddin-i Eyyubi Türbesi, Dört Ayaklı Minare, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Diyarbakır Kalesi, Hevsel Bahçeleri ve Ziya Gökalp Müzesi gibi yerler de bulunmaktadır. Ayrıca, Diyarbakır, zengin bir mutfak kültürüne sahiptir ve özellikle yöresel lezzetleri ile meşhurdur. Kaburga dolması, ciğer kebabı, içli köfte, ekşili dolma, tandır kebabı gibi birçok yöresel yemek, Diyarbakır mutfağının özel lezzetleri arasındadır.

Diyarbakır havalimanı şehrin Ağaçgeçit mahallesinde yer almaktadır.  Diyarbakır havalimanı ile Diyarbakır şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Diyarbakır havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Diyarbakır il merkezine ulaşabilirsiniz. Diyarbakır havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Diyarbakır havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Diyarbakır havalimanından, Diyarbakır şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Diyarbakır havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Diyarbakır havalimanı ve Diyarbakır şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Diyarbakır havalimanı yakınından binilen taksinin Diyarbakır şehir merkezine ulaşım ücreti 79 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 13 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 23 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Diyarbakır havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanından Otogara Ulaşım

Diyarbakır havalimanı ile Diyarbakır otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 6,5 km’dir. Diyarbakır otogarı şehrin Talaytepe ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Diyarbakır otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Antalya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Antalya Havalimanı, Türkiye’nin Antalya iline hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Havalimanı, özellikle yaz aylarında Türkiye'nin güney sahillerine gelen milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Her yıl sayısız insanı ağırlayan Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Antalya Havalimanı, 1960 yılında hizmet vermeye başlamış ve günden güne gelişerek bugün 13 milyar metrekarelik alana kadar ulaşmıştır. Türkiye'de turizm denildiğinde ilk akla gelen merkezlerden biri olan Antalya'yı Türkiye'nin dört bir yanına ve dünyanın birçok noktasına direkt bağlayan Antalya Havalimanı, 1998 yılından bu yana yeni terminalinde uluslararası hava trafiğine açık şekilde ulaşım hizmeti vermektedir. Antalya şehir merkezinden havalimanına ulaşım kolay ve çok çeşitlidir.

Antalya şehir merkezinden Antalya Havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Şehir merkezinden hareket eden belediye otobüsleri, HAVAŞ, taksi veya özel aracınızla kolay şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinde bulunan firmalardan araç kiralayarak havalimanına konforlu şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Antalya şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü bulunmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşım hizmeti sağlayan otobüsleri ile şehir merkezinden havalimanına gitmek oldukça kolaydır.  Antalya’da 600, 800 ve AC03 numaralı otobüslerle havalimanına ulaşılabilmektedir.  600 numaralı otobüse Otogar, Erasta AVM, Tıp Fakültesi, Üniversite, Devlet Hastanesi, 100.Yıl, Markantalya, Mevlana, Meydan gibi merkezi duraklarda binebilirsiniz. 800 numaralı otobüs ise Sarısu – Konyaaltı – Gürsu - Atatürk Bulvarı - İl Sağlık Müdürlüğü - Konyaaltı Caddesi – Valilik - Işıklar - Muratpaşa Belediyesi - Barınaklar Bulvarı -Rauf Denktaş Caddesi – Ermenek - Antalya Havalimanı güzergahında ilerlemektedir. 

Tramvay

Antalya Havalimanına ulaşan tramvay hattı bulunmaktadır. Tramvay ile havalimanına ulaşmak isteyen yolcular T1A Fatih – Havalimanı tramvayına binerek havalimanına ulaşabilirler. T2 Zerdalilik – Müze tramvay hattı ile gelenler Müze durağında T3 tramvayına aktarma yapıp otogar durağında T1A havalimanı tramvayına aktarma yaparak havalimanına ulaşabilir. T3 Varsak – Müze tramvay hattı ile gelen yolcular ise otogar durağında T1A Havalimanı tramvayına aktarma yaparak havalimanına tramvay ile kolay şekilde ulaşabilir. Havalimanı tramvay hattı,  Fatih Durağı ile başlayıp şehrin önemli yerlerinden geçerek Antalya Havalimanı durağında son bulmaktadır.

Yolcu Servisi

Antalya’ya bir tur operatörü aracılığıyla geliyorsanız sizi kalacağınız tatil yerine götürecek olan otobüs, tur operatörü tarafından sağlanacaktır. Tur operatörünün servis aracı ile otelinizden havalimanına ücretsiz şekilde ulaşabilirsiniz. Yola çıkmadan önce tur şirketinin ulaşım olanaklarını bilmeniz size bir avantaj sağlayacaktır.

Taksi

Antalya şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Antalya şehir merkezi ile Antalya Havalimanı arası mesafe yaklaşık 12 kilometredir. Antalya şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Antalya şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 178 TL’dir.

HAVAŞ

Şehir merkezinden havalimanına ulaşımda alternatiflerden biri de HAVAŞ otobüsleridir. Antalya Havalimanına HAVAŞ ile ulaşmak için öncelikle şehir merkezine ulaşmanız gerekir. Şehir merkezinde 5M Migros AVM Otoparkı'ndan kalkan otobüsler Atatürk Bulvarı, Akdeniz Üniversitesi, Antalya Otogarı, Sakarya Bulvarı, Kepez Belediyesi, Hal Kavşağı, Gazi Bulvarı, Serik Caddesi güzergahında ilerleyerek Havalimanına ulaşmaktadır. HAVAŞ servisleri şehir merkezinden havalimanına ulaşımın en iyi alternatiflerinden biridir.

Araç Kiralama

Antalya şehir merkezinde bulunan Hertz, National, Alamo, Europacar, Budget, Filo, Aytucar, Travelium ve Avis'in araç kiralama ofislerine giderek araç kiralayıp havalimanına konforlu şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Antalya Otogarından Havalimanına Ulaşım

Antalya otogarından Antalya Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır.  Antalya otogarından belediye otobüsü ile havalimanına ulaşmak için 600 numaralı otobüs hattına binebilir. 600 numaralı otobüs Otogar – Tıp Fakültesi – 100. Yıl – Meydan – Havalimanı güzergahında ilerlemektedir. Ayrıca 5M Migros AVM ile Antalya Havalimanı arasında hizmet veren havalimanı servisleriyle, otogardan havalimanına kolay şekilde gidebilirsiniz. Antalya otogarında indiğinizde otogarın yan tarafında bulunan tramvaya binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. Otogardan T1A Havalimanı tramvay hattına binerek kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 17 kilometredir. Antalya otogarı ve havalimanı arası taksi ücreti ise 248 TL’dir.

Sefer Bilgisi

1 saat 4  Antalya - Diyarbakır
 

Diyarbakır Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır