Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezine Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Türkiye'nin en eski şehirlerinden biridir. Tarihi, kültürü, doğal güzellikleri ve yöresel lezzetleri ile ünlüdür. Şehir, tarihi surları ile dikkat çeker. Yaklaşık 5.5 kilometre uzunluğundaki surların büyük bir kısmı hala ayaktadır ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Surların içinde yer alan tarihi yapılar arasında Ulu Cami, Hz. Süleyman Camii, Hasan Paşa Hanı ve Nebi Camii gibi önemli camiler, tarihi hamamlar ve medreseler yer almaktadır. Diyarbakır'ın tarihi ve kültürel zenginlikleri arasında Selahaddin-i Eyyubi Türbesi, Dört Ayaklı Minare, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Diyarbakır Kalesi, Hevsel Bahçeleri ve Ziya Gökalp Müzesi gibi yerler de bulunmaktadır. Ayrıca, Diyarbakır, zengin bir mutfak kültürüne sahiptir ve özellikle yöresel lezzetleri ile meşhurdur. Kaburga dolması, ciğer kebabı, içli köfte, ekşili dolma, tandır kebabı gibi birçok yöresel yemek, Diyarbakır mutfağının özel lezzetleri arasındadır.

Diyarbakır havalimanı şehrin Ağaçgeçit mahallesinde yer almaktadır.  Diyarbakır havalimanı ile Diyarbakır şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Diyarbakır havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Diyarbakır il merkezine ulaşabilirsiniz. Diyarbakır havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Diyarbakır havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Diyarbakır havalimanından, Diyarbakır şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Diyarbakır havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Diyarbakır havalimanı ve Diyarbakır şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Diyarbakır havalimanı yakınından binilen taksinin Diyarbakır şehir merkezine ulaşım ücreti 79 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 13 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 23 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Diyarbakır havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Diyarbakır havalimanından Diyarbakır şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanından Otogara Ulaşım

Diyarbakır havalimanı ile Diyarbakır otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 6,5 km’dir. Diyarbakır otogarı şehrin Talaytepe ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Diyarbakır otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Trabzon Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Trabzon Havalimanı 1957 yılında hizmete girmiş, Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden uçuşlar için kullanılan, bir sivil havalimanıdır. Ortahisar’a bağlı Trabzon Havalimanı, şehir merkezine ortalama 6 km mesafede bulunmaktadır. Trabzon Havalimanı bölgenin en büyük havalimanıdır ve iç hatlarda 25, dış hatlarda ise 9 check-in kontuarı bulunmaktadır.

Trabzon Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan Minibüs, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği veya otobüs firmalarının havalimanına transfer hizmeti ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Minibüs

Trabzon şehir merkezinden havalimanına ulaşım için minibüs / dolmuş seçeneği kullanılabilir. Minibüsler ile Trabzon Havalimanına rahat ve hesaplı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüsler ile havalimanına ulaşım,  Atatürk Alanından (Meydan) havalimanı dolmuşları ile yapılmaktadır. Dolmuşlar şehir merkezinde Hamamizade Kültür Merkezi Otoparkından hareket etmektedir. Ortalama 30 dakika süren dolmuş yolculuğu ile sahil yolu ya da Rize Caddesi üzerinden devam ederek havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanından geçen Çimenli ya da Yomra otobüslerini de kullanabilirsiniz.

Taksi

Taksi ile Trabzon Havalimanına ulaşım, Trabzon şehir merkezi ve havalimanının birbirine olan yakınlığı nedeniyle havalimanına ulaşımda en çok kullanılan ulaşım yöntemlerindedir. Trabzon şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 6 kilometredir. Trabzon il merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Trabzon il merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 104 TL’dir.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Trabzon il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan SixtBudgetVIP Karadeniz Oto KiralamaRent GoCeyhun Rent a CarKumsal Rent a CarDilek Rent a CarSartes Rent a Car ve Nas Oto gibi araç kiralama acentelerini kullanabilirsiniz.

HAVAŞ

Trabzon Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Trabzon şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Uçaklara göre kalkış saatleri değişen HAVAŞ servisleri ile rahatlıkla Trabzon Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Havalimanına gelecek yolcuların uçakların kalkış saatlerinden 2 saat önce servis kalkış noktasında hazır bulunmaları gerekir. HAVAŞ otobüsleri ile şehir merkezinden havalimanına 30 dakika süren yolculukla ulaşabilirsiniz.

Trabzon şehir merkezinden havalimanına ulaşan HAVAŞ otobüslerine binmek için Beşirli Orhan Petrol, Karşıyaka Kavşağı Ziraat Bankası, Tanjant Migros ya da Kilpa önüne gitmeniz gerekmektedir. HAVAŞ servisleri Beşirli, Uzunkum, Yavuz Selim Bulvarı, Tanjant Erdoğdu Kavşağı, Tanjant Yolu, Trabzon Havalimanı güzergahını izleyerek havalimanına ulaşmaktadır.

Trabzon Otogarından Havalimanına Ulaşım

Trabzon otogarından havalimanına birkaç ulaşım yöntemini kullanarak kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Trabzon otogarından havalimanına toplu taşıma ile ulaşmak için şehir merkezine ulaşmanız gerekir. Otogardan yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Atatürk Alanı (Meydan) dolmuşlarına yürüyerek veya taksi ile ulaşarak havalimanına dolmuş ile pratik şekilde ulaşabilirsiniz. Dolmuşlar şehir merkezinde Hamamizade Kültür Merkezi Otoparkından hareket etmektedir. Ayrıca Otogardan şehir içi belediye otobüsleriyle Beşirli, Yavuz Selim Bulvarı veya Tanjant Erdoğdu Kavşağı’na gelebilir ve buradan HAVAŞ otobüslerine aktarma yaparak doğrudan havalimanına gidebilirsiniz. Havalimanına gelecek yolcuların uçakların kalkış saatlerinden 2 saat önce servis kalkış noktasında hazır bulunmaları gerekir. 

Trabzon otogar ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 6 kilometredir. Trabzon otogarından aktarmasız olarak taksi ile havalimanına ulaşım mümkündür. Trabzon otogarından havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 104 TL’dir. Ayrıca otogar çevresindeki araç kiralama şirketlerine giderek havalimanına ulaşım için araç kiralayabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 1  Trabzon - Diyarbakır
 

Diyarbakır Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır