Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Antalya varışlı uçak biletleri

 Popüler Antalya kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Diyarbakır Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Diyarbakır iline hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Diyarbakır Havalimanı, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yer almaktadır. 1952’den beri hizmet veren Diyarbakır Havalimanı, oldukça modern ve üst kalitede taşımacılık hizmeti vermektedir. Diyarbakır Havalimanı 1952 yılından itibaren sivil ve askeri kategoride faaliyet göstermektedir.  Diyarbakır Havalimanı, İç hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminali ile yolculara hizmet vermektedir. 2016 yılında hizmete giren yeni terminal binası ile yolcu kapasitesi artan havalimanı 24 saat ulaşım hizmeti vermektedir.

Diyarbakır şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanına ulaşım, havalimanına ulaşım hizmeti veren çeşitli ulaşım araçları ile kolay ve çok çeşitlidir. Diyarbakır şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, taksi ve araç kiralama seçenekleri ile il merkezinden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Diyarbakır Belediyesi tarafından sağlanan toplu taşıma otobüsleri ile şehir merkezinden havalimanına ulaşım kolaydır. Belediye otobüsleri her uçuştan önce hareket edecek şekilde düzenlenmiştir. Diyarbakır’da belediye otobüsü ile havalimanına ulaşımda 3 otobüs hattı bulunmaktadır. Z2 Üniversite – Havaalanı, Z3 Dağkapı – Havaalanı ve Z7 Üçkuyu TOKİ – Havaalanı otobüs hatları ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Z2 numaralı otobüs Üniversite – Dağkapı – Adliye – Batıkent – Kantar Kavşağı – Yenihal – Göletli Park – Zümrütkent – Nevruz Park – Havaalanı güzergahında ilerlemektedir. Z3 numaralı otobüs Hastane – Dağkapı – Akkoyunlu Caddesi – Ekinciler Caddesi – İstasyon – Alay – Yeniköy Mezarlığı – Zümrütkent – Havaalanı güzergahında ilerlemektedir. Z7 numaralı otobüs ise Üçkuyu Toki – Araştırma Hastanesi – Mastfroş Caddesi, Lunapark – Mezopotamya Caddesi – Otogar – Nevruz Parkı – Havaalanı güzergahında ilerlemektedir.

Özel Araç

Özel aracınızla Diyarbakır şehir merkezinden Dicle Bulvarı, Elazığ Caddesi, Şanlıurfa Bulvarı /D360 / E99 ve Çevlik Caddesi güzergahı üzerinden Bağlar yönünde havalimanı tabelalarını takip ederek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınızla ortalama 10 – 12 dakika içerisinde ve de konforlu bir şekilde Diyarbakır Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksiler, havaalanından şehir merkezine gitmenin en hızlı ulaşım türüdür. Diyarbakır şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 10 kilometredir.  Diyarbakır şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Diyarbakır şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 79 TL’dir.

Araç Kiralama

Diyarbakır şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Diyarbakır şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir. Havaalanında Rent A Car, Avis, Hertz, Kançul ve Emir Oto şirketlerinin ofisleri bulunur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Diyarbakır Otogarından Havalimanına Ulaşım

Diyarbakır otogarından havalimanına ulaşım için çeşitli ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Diyarbakır otogarından havalimanına ulaşım için belediye otobüsü seçeneğini tercih eden yolcular AZ Otogar – Üniversite otobüs hattına binerek havalimanına ulaşabilir. Ayrıca otogar durağından geçen Z7 numaralı otobüs hattına binerek de havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Diyarbakır otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 6,5 kilometredir. Diyarbakır otogarından havalimanına ulaşımda taksi seçeneğini kullanan yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 54,50 TL’dir. Ayrıca Diyarbakır otogarı içerisindeki danışmalara başvurarak havalimanı yönüne giden servis araçları öğrenilebilir ve belirli aralıklarla havalimanına gidebilirsiniz.

Sefer Bilgisi

3 saat 15 dk  Diyarbakır - Antalya
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır