Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Venedik Şehir Merkezine Ulaşım

Venedik Marco Polo Havalimanı, İtalya'nın Venedik kentindedir. Havalimanına İtalyan gezgin Marco Polo'nun ismi verilmiştir. İtalya'daki en yoğun beşinci havalimanıdır.

Venedik Marco Polo Havalimanından Venedik şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanarak havalimanından şehir merkezine kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Venedik Marco Polo Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi, araç kiralama, otel servisi ya da otobüs ve deniz otobüsü gibi çeşitli ulaşım seçeneklerini kullanarak ulaşmak mümkündür.

Venedik

Venedik, kuzeydoğu İtalya'da birbirinden kanallarla ayrılmış ve köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kuruludur. Hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Venedik’te; kanallardan bazilikalara, adalardan tarihi meydanlara gezilecek pek çok özel rota bulunur. Bunun yanı sıra, muhteşem şehir manzarasını ziyaretçilerine armağan eden kanal turu, şehirde mutlaka deneyimlenmesi gereken etkinliklerin başında gelir. Venedik’te şehir içi ulaşım; deniz otobüsü, deniz taksileri, kayıklar, vapurlar ve otobüsler ile sağlanmaktadır. Lokal trenler ile civar şehirlere ve kasabalara ulaşmak da mümkündür. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Venedik'te ortalama sıcaklık 14 derecedir. En sıcak aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Buna rağmen sıcaklıklar bu aylarda bile 30 derecenin üzerine çıkmaz. En soğuk ay ise ocak ayıdır.

Otobüs

Venedik Marco Polo Havalimanı’ndan (VCE) kent merkezine gitmek için otobüs ve su otobüsünü (waterbus) kullanabilirsiniz. Aerobus adı verilen otobüslerle yaklaşık 8 Euro ödeyerek, ortalama 20 dakika sonra şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Eğer su otobüslerini (vaporetto) tercih ederseniz 15 Euro ödemeniz gerekiyor.

Havaalanı Otobüsü

Havaalanından şehre ulaşım için “ACTV” belediye otobüsleri ya da özel olarak işletilen “ATVO” otobüsleri bulunmaktadır. Venedik Havaalanı kent merkezi arasındaki yolu ACTV‘nin 5 numaralı hattında sefer yapan otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Venedik havaalanı transfer hizmeti için tercih edebileceğiniz diğer seçenek ise ATVO‘nun Express bus 35 isimli servis otobüsleridir. Araçlar tüm hafta boyunca Marco Polo‘dan Piazzale Roma’ya 05.20-00.50, Piazzale Roma’dan Marco Polo’ya ise 04.20-23.30 saatleri arasında sefer yapıyor. 

Deniz Otobüsü

Venedik Havaalanı şehir merkezi ulaşım transfer hizmeti için Alilaguna tarafından işletilen su otobüslerinden de yararlanabilirsiniz. Terminal binasına yürüyerek 10 dakika uzaklıktaki iskeleden kalkan araçlara ulaşabilirsiniz. Kırmızı, turuncu ve mavi olmak üzere 3 ayrı hatta çalışan bu teknelerden hangisine bineceğiniz gideceğiniz yere göre değişmektedir. Biletleri havalimanı terminalinden alabilirsiniz.

Tren

Venedik şehir merkezine ulaşımda tren seçeneğini kullanmak istiyorsanız öncelikle havalimanından taksi ya da otobüs ile Mestre İstasyonu’na ulaşmanız gerekir. Havalimanından kalkan otobüslerle yaklaşık 20 dakikada istasyona ulaşabilirsiniz. Ardından tren ile şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlamak mümkündür.

Otel Servisi

Venedik şehrinde kalacağınız otelden veya güvenilir bir tur firmasından talep ederek Venedik Marco Polo Havaalanı’ndan şehir merkezine özel transfer rezervasyonu yapabilirsiniz. Venedik şehir merkezinde bulunan kimi konaklama merkezlerinin misafirleri için havalimanı servisleri mevcuttur. Havalimanına ulaşmadan önce konaklayacağınız otel ile iletişime geçerek havalimanından şehir merkezine ulaştıran servis araçları ile ilgili bir yolculuk planı oluşturabilir ve havalimanında indiğinizde gelen yolcu salonundan çıktığınızda sizi bekleyen servis aracı ile şehir merkezine kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi

Venedik Marco Polo Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Venedik Marco Polo Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma yerine taksi ile ulaşmak isteyen yolcular terminal binası önündeki taksi duraklarından taksiye binebilir ve şehir merkezine ulaşabilir. Havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşım, toplu taşımaya göre biraz daha pahalı olmaktadır. Daha ekonomik bir ulaşım için terminal binası önünden hareket eden toplu taşıma seçenekleri kullanılabilir. Venedik Marco Polo Havalimanı'nda taksi hizmeti Radiotaxi Artisan Cooperative tarafından sağlanmaktadır. Havalimanından şehir merkezindeki herhangi bir noktaya taksiyle, 40-50 avro arasında bir ücret ödeyerek, yaklaşık 15-20 dakika sürecek bir yolcuğun ardından ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Venedik Marco Polo Havalimanı terminalinde şubesi olan yerli ve yabancı araç kiralama firmalarından kendinize en uygun olanını seçip şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Burada Avis, Europcar, AutoviA, Autoeuropa, Maggiore, Sixt, Lacauto, Hertz gibi araç kiralama acenteleri bulunmaktadır. Geliş terminallerinin alt katından araç kiralama ofislerine uğrayarak uygun fiyatlar ve kaliteli araçlardan herhangi birini kiralayarak kısa bir yolcukla şehrin merkezine ulaşabilirsiniz. 

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Havalimanı, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup, Toplam 182 bin metrekareyle ülkenin en büyük dördüncü terminal alanına sahip havalimanı konumundadır. Günde yaklaşık 40 bin yolcuya hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı’nda günde ortalama 280 uçak inip kalkmaktadır. Havayolu firmalarının son yıllarda Ankara’dan iç ve dış hatlara başlattıkları direkt yeni seferleri ile anadolu insanının dünyaya açılan kapısı olan Esenboğa Havalimanına şehir merkezinden ulaşım, çeşitli ulaşım araçlarının verdiği hizmetle kolay ve çok çeşitlidir.

Ankara şehir merkezinde; Atakule, Tunalı, Kızılay, Ulus, Yıldız gibi birçok noktadan, farklı ulaşım alternatifleri ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, minibüs / dolmuş, HAVAŞ otobüsü ve Belko Air isimli otobüsler ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için özel ulaşım araçları kapsamında taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanarak merkezden havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan EGO (belediye otobüsü) bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hattı olan 442-3 Havalimanı – AŞTİ – Kızılay otobüs hattı ile şehir merkezinden belediye otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. AŞTİ, Güvenpark, Ankara Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasköy Akşemsettin Cami Durağı, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi duraklarından geçen 442-3 numaralı otobüse size en yakın durakta binerek havalimanı durağında inebilirsiniz.

Metro

Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına ulaşmak için metro ve belediye otobüslerini kullanmak yaygın ulaşım yöntemlerinden biridir. 442-3 numaralı havalimanı otobüsünün geçtiği güzergah AŞTİ ve Kızılay olduğu için öncelikle metro ile AŞTİ veya Kızılay’a ulaşmanız gerekir. M1 metro hattı ile Batıkent metrosuna binen yolcular Atatürk Kültür Merkezinde inerek 442-3 numaralı otobüse aktarma yapabilir. M2 metro hattı ile Çayyolu Metrosuna binenler 15 Temmuz Kızılay Milli İrade istasyonunda inip Kızılay’da 442-3 belediye otobüsüne ulaşabilir. M3 metro hattı ile Sincan’da bulunan OSB – Törekent metro istasyonundan kalkan metro ile Batıkent Metrosuna geçilip Atatürk Kültür Merkezinde inip 442-3 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. M4 metro hattı ile de Keçiören’de bulunan Şehitler metro istasyonundan hareket eden metro ile Atatürk Kültür Merkezi istasyonunda inip buradan geçen 442-3 numaralı otobüs hattına binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Ankara şehir merkezi ve havalimanı arasında çalışan Belko Air otobüsleri; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlamaktadır. Belko Air otobüslerinin ilk hareket noktası AŞTİ’dir. Araçlar AŞTİ durağından sonra sırasıyla; Kızılay, Tren garı, AKM duraklarına gelmektedir. AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ankara şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Ankara şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 28 kilometredir. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Anakara şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 290 TL’dir.

HAVAŞ

Ankara Esenboğa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Araç Kiralama

Ankara’da, şehir merkezinde ve havalimanında ofisi olan birçok araç kiralama şirketi mevcuttur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ankara otogarından Esenboğa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. AŞTİ’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular otogar durağından geçen 442-3 numaralı AŞTİ – Kızılay – Havalimanı otobüsüne binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilir. Ankara otogarından havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir. Belko Air otobüsleri ile AŞTİ’den havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı arası 40 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 400 TL’dir.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır