Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Venedik Şehir Merkezine Ulaşım

Venedik Marco Polo Havalimanı, İtalya'nın Venedik kentindedir. Havalimanına İtalyan gezgin Marco Polo'nun ismi verilmiştir. İtalya'daki en yoğun beşinci havalimanıdır.

Venedik Marco Polo Havalimanından Venedik şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanarak havalimanından şehir merkezine kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Venedik Marco Polo Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi, araç kiralama, otel servisi ya da otobüs ve deniz otobüsü gibi çeşitli ulaşım seçeneklerini kullanarak ulaşmak mümkündür.

Venedik

Venedik, kuzeydoğu İtalya'da birbirinden kanallarla ayrılmış ve köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kuruludur. Hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Venedik’te; kanallardan bazilikalara, adalardan tarihi meydanlara gezilecek pek çok özel rota bulunur. Bunun yanı sıra, muhteşem şehir manzarasını ziyaretçilerine armağan eden kanal turu, şehirde mutlaka deneyimlenmesi gereken etkinliklerin başında gelir. Venedik’te şehir içi ulaşım; deniz otobüsü, deniz taksileri, kayıklar, vapurlar ve otobüsler ile sağlanmaktadır. Lokal trenler ile civar şehirlere ve kasabalara ulaşmak da mümkündür. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Venedik'te ortalama sıcaklık 14 derecedir. En sıcak aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Buna rağmen sıcaklıklar bu aylarda bile 30 derecenin üzerine çıkmaz. En soğuk ay ise ocak ayıdır.

Otobüs

Venedik Marco Polo Havalimanı’ndan (VCE) kent merkezine gitmek için otobüs ve su otobüsünü (waterbus) kullanabilirsiniz. Aerobus adı verilen otobüslerle yaklaşık 8 Euro ödeyerek, ortalama 20 dakika sonra şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Eğer su otobüslerini (vaporetto) tercih ederseniz 15 Euro ödemeniz gerekiyor.

Havaalanı Otobüsü

Havaalanından şehre ulaşım için “ACTV” belediye otobüsleri ya da özel olarak işletilen “ATVO” otobüsleri bulunmaktadır. Venedik Havaalanı kent merkezi arasındaki yolu ACTV‘nin 5 numaralı hattında sefer yapan otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Venedik havaalanı transfer hizmeti için tercih edebileceğiniz diğer seçenek ise ATVO‘nun Express bus 35 isimli servis otobüsleridir. Araçlar tüm hafta boyunca Marco Polo‘dan Piazzale Roma’ya 05.20-00.50, Piazzale Roma’dan Marco Polo’ya ise 04.20-23.30 saatleri arasında sefer yapıyor. 

Deniz Otobüsü

Venedik Havaalanı şehir merkezi ulaşım transfer hizmeti için Alilaguna tarafından işletilen su otobüslerinden de yararlanabilirsiniz. Terminal binasına yürüyerek 10 dakika uzaklıktaki iskeleden kalkan araçlara ulaşabilirsiniz. Kırmızı, turuncu ve mavi olmak üzere 3 ayrı hatta çalışan bu teknelerden hangisine bineceğiniz gideceğiniz yere göre değişmektedir. Biletleri havalimanı terminalinden alabilirsiniz.

Tren

Venedik şehir merkezine ulaşımda tren seçeneğini kullanmak istiyorsanız öncelikle havalimanından taksi ya da otobüs ile Mestre İstasyonu’na ulaşmanız gerekir. Havalimanından kalkan otobüslerle yaklaşık 20 dakikada istasyona ulaşabilirsiniz. Ardından tren ile şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlamak mümkündür.

Otel Servisi

Venedik şehrinde kalacağınız otelden veya güvenilir bir tur firmasından talep ederek Venedik Marco Polo Havaalanı’ndan şehir merkezine özel transfer rezervasyonu yapabilirsiniz. Venedik şehir merkezinde bulunan kimi konaklama merkezlerinin misafirleri için havalimanı servisleri mevcuttur. Havalimanına ulaşmadan önce konaklayacağınız otel ile iletişime geçerek havalimanından şehir merkezine ulaştıran servis araçları ile ilgili bir yolculuk planı oluşturabilir ve havalimanında indiğinizde gelen yolcu salonundan çıktığınızda sizi bekleyen servis aracı ile şehir merkezine kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi

Venedik Marco Polo Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Venedik Marco Polo Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma yerine taksi ile ulaşmak isteyen yolcular terminal binası önündeki taksi duraklarından taksiye binebilir ve şehir merkezine ulaşabilir. Havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşım, toplu taşımaya göre biraz daha pahalı olmaktadır. Daha ekonomik bir ulaşım için terminal binası önünden hareket eden toplu taşıma seçenekleri kullanılabilir. Venedik Marco Polo Havalimanı'nda taksi hizmeti Radiotaxi Artisan Cooperative tarafından sağlanmaktadır. Havalimanından şehir merkezindeki herhangi bir noktaya taksiyle, 40-50 avro arasında bir ücret ödeyerek, yaklaşık 15-20 dakika sürecek bir yolcuğun ardından ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Venedik Marco Polo Havalimanı terminalinde şubesi olan yerli ve yabancı araç kiralama firmalarından kendinize en uygun olanını seçip şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Burada Avis, Europcar, AutoviA, Autoeuropa, Maggiore, Sixt, Lacauto, Hertz gibi araç kiralama acenteleri bulunmaktadır. Geliş terminallerinin alt katından araç kiralama ofislerine uğrayarak uygun fiyatlar ve kaliteli araçlardan herhangi birini kiralayarak kısa bir yolcukla şehrin merkezine ulaşabilirsiniz. 

Antalya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Antalya Havalimanı, Türkiye’nin Antalya iline hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Havalimanı, özellikle yaz aylarında Türkiye'nin güney sahillerine gelen milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Her yıl sayısız insanı ağırlayan Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Antalya Havalimanı, 1960 yılında hizmet vermeye başlamış ve günden güne gelişerek bugün 13 milyar metrekarelik alana kadar ulaşmıştır. Türkiye'de turizm denildiğinde ilk akla gelen merkezlerden biri olan Antalya'yı Türkiye'nin dört bir yanına ve dünyanın birçok noktasına direkt bağlayan Antalya Havalimanı, 1998 yılından bu yana yeni terminalinde uluslararası hava trafiğine açık şekilde ulaşım hizmeti vermektedir. Antalya şehir merkezinden havalimanına ulaşım kolay ve çok çeşitlidir.

Antalya şehir merkezinden Antalya Havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Şehir merkezinden hareket eden belediye otobüsleri, HAVAŞ, taksi veya özel aracınızla kolay şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinde bulunan firmalardan araç kiralayarak havalimanına konforlu şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Antalya şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü bulunmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşım hizmeti sağlayan otobüsleri ile şehir merkezinden havalimanına gitmek oldukça kolaydır.  Antalya’da 600, 800 ve AC03 numaralı otobüslerle havalimanına ulaşılabilmektedir.  600 numaralı otobüse Otogar, Erasta AVM, Tıp Fakültesi, Üniversite, Devlet Hastanesi, 100.Yıl, Markantalya, Mevlana, Meydan gibi merkezi duraklarda binebilirsiniz. 800 numaralı otobüs ise Sarısu – Konyaaltı – Gürsu - Atatürk Bulvarı - İl Sağlık Müdürlüğü - Konyaaltı Caddesi – Valilik - Işıklar - Muratpaşa Belediyesi - Barınaklar Bulvarı -Rauf Denktaş Caddesi – Ermenek - Antalya Havalimanı güzergahında ilerlemektedir. 

Tramvay

Antalya Havalimanına ulaşan tramvay hattı bulunmaktadır. Tramvay ile havalimanına ulaşmak isteyen yolcular T1A Fatih – Havalimanı tramvayına binerek havalimanına ulaşabilirler. T2 Zerdalilik – Müze tramvay hattı ile gelenler Müze durağında T3 tramvayına aktarma yapıp otogar durağında T1A havalimanı tramvayına aktarma yaparak havalimanına ulaşabilir. T3 Varsak – Müze tramvay hattı ile gelen yolcular ise otogar durağında T1A Havalimanı tramvayına aktarma yaparak havalimanına tramvay ile kolay şekilde ulaşabilir. Havalimanı tramvay hattı,  Fatih Durağı ile başlayıp şehrin önemli yerlerinden geçerek Antalya Havalimanı durağında son bulmaktadır.

Yolcu Servisi

Antalya’ya bir tur operatörü aracılığıyla geliyorsanız sizi kalacağınız tatil yerine götürecek olan otobüs, tur operatörü tarafından sağlanacaktır. Tur operatörünün servis aracı ile otelinizden havalimanına ücretsiz şekilde ulaşabilirsiniz. Yola çıkmadan önce tur şirketinin ulaşım olanaklarını bilmeniz size bir avantaj sağlayacaktır.

Taksi

Antalya şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Antalya şehir merkezi ile Antalya Havalimanı arası mesafe yaklaşık 12 kilometredir. Antalya şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Antalya şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 178 TL’dir.

HAVAŞ

Şehir merkezinden havalimanına ulaşımda alternatiflerden biri de HAVAŞ otobüsleridir. Antalya Havalimanına HAVAŞ ile ulaşmak için öncelikle şehir merkezine ulaşmanız gerekir. Şehir merkezinde 5M Migros AVM Otoparkı'ndan kalkan otobüsler Atatürk Bulvarı, Akdeniz Üniversitesi, Antalya Otogarı, Sakarya Bulvarı, Kepez Belediyesi, Hal Kavşağı, Gazi Bulvarı, Serik Caddesi güzergahında ilerleyerek Havalimanına ulaşmaktadır. HAVAŞ servisleri şehir merkezinden havalimanına ulaşımın en iyi alternatiflerinden biridir.

Araç Kiralama

Antalya şehir merkezinde bulunan Hertz, National, Alamo, Europacar, Budget, Filo, Aytucar, Travelium ve Avis'in araç kiralama ofislerine giderek araç kiralayıp havalimanına konforlu şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Antalya Otogarından Havalimanına Ulaşım

Antalya otogarından Antalya Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır.  Antalya otogarından belediye otobüsü ile havalimanına ulaşmak için 600 numaralı otobüs hattına binebilir. 600 numaralı otobüs Otogar – Tıp Fakültesi – 100. Yıl – Meydan – Havalimanı güzergahında ilerlemektedir. Ayrıca 5M Migros AVM ile Antalya Havalimanı arasında hizmet veren havalimanı servisleriyle, otogardan havalimanına kolay şekilde gidebilirsiniz. Antalya otogarında indiğinizde otogarın yan tarafında bulunan tramvaya binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. Otogardan T1A Havalimanı tramvay hattına binerek kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 17 kilometredir. Antalya otogarı ve havalimanı arası taksi ücreti ise 248 TL’dir.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır