Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Venedik Şehir Merkezine Ulaşım

Venedik Marco Polo Havalimanı, İtalya'nın Venedik kentindedir. Havalimanına İtalyan gezgin Marco Polo'nun ismi verilmiştir. İtalya'daki en yoğun beşinci havalimanıdır.

Venedik Marco Polo Havalimanından Venedik şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanarak havalimanından şehir merkezine kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Venedik Marco Polo Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi, araç kiralama, otel servisi ya da otobüs ve deniz otobüsü gibi çeşitli ulaşım seçeneklerini kullanarak ulaşmak mümkündür.

Venedik

Venedik, kuzeydoğu İtalya'da birbirinden kanallarla ayrılmış ve köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kuruludur. Hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Venedik’te; kanallardan bazilikalara, adalardan tarihi meydanlara gezilecek pek çok özel rota bulunur. Bunun yanı sıra, muhteşem şehir manzarasını ziyaretçilerine armağan eden kanal turu, şehirde mutlaka deneyimlenmesi gereken etkinliklerin başında gelir. Venedik’te şehir içi ulaşım; deniz otobüsü, deniz taksileri, kayıklar, vapurlar ve otobüsler ile sağlanmaktadır. Lokal trenler ile civar şehirlere ve kasabalara ulaşmak da mümkündür. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Venedik'te ortalama sıcaklık 14 derecedir. En sıcak aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Buna rağmen sıcaklıklar bu aylarda bile 30 derecenin üzerine çıkmaz. En soğuk ay ise ocak ayıdır.

Otobüs

Venedik Marco Polo Havalimanı’ndan (VCE) kent merkezine gitmek için otobüs ve su otobüsünü (waterbus) kullanabilirsiniz. Aerobus adı verilen otobüslerle yaklaşık 8 Euro ödeyerek, ortalama 20 dakika sonra şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Eğer su otobüslerini (vaporetto) tercih ederseniz 15 Euro ödemeniz gerekiyor.

Havaalanı Otobüsü

Havaalanından şehre ulaşım için “ACTV” belediye otobüsleri ya da özel olarak işletilen “ATVO” otobüsleri bulunmaktadır. Venedik Havaalanı kent merkezi arasındaki yolu ACTV‘nin 5 numaralı hattında sefer yapan otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Venedik havaalanı transfer hizmeti için tercih edebileceğiniz diğer seçenek ise ATVO‘nun Express bus 35 isimli servis otobüsleridir. Araçlar tüm hafta boyunca Marco Polo‘dan Piazzale Roma’ya 05.20-00.50, Piazzale Roma’dan Marco Polo’ya ise 04.20-23.30 saatleri arasında sefer yapıyor. 

Deniz Otobüsü

Venedik Havaalanı şehir merkezi ulaşım transfer hizmeti için Alilaguna tarafından işletilen su otobüslerinden de yararlanabilirsiniz. Terminal binasına yürüyerek 10 dakika uzaklıktaki iskeleden kalkan araçlara ulaşabilirsiniz. Kırmızı, turuncu ve mavi olmak üzere 3 ayrı hatta çalışan bu teknelerden hangisine bineceğiniz gideceğiniz yere göre değişmektedir. Biletleri havalimanı terminalinden alabilirsiniz.

Tren

Venedik şehir merkezine ulaşımda tren seçeneğini kullanmak istiyorsanız öncelikle havalimanından taksi ya da otobüs ile Mestre İstasyonu’na ulaşmanız gerekir. Havalimanından kalkan otobüslerle yaklaşık 20 dakikada istasyona ulaşabilirsiniz. Ardından tren ile şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlamak mümkündür.

Otel Servisi

Venedik şehrinde kalacağınız otelden veya güvenilir bir tur firmasından talep ederek Venedik Marco Polo Havaalanı’ndan şehir merkezine özel transfer rezervasyonu yapabilirsiniz. Venedik şehir merkezinde bulunan kimi konaklama merkezlerinin misafirleri için havalimanı servisleri mevcuttur. Havalimanına ulaşmadan önce konaklayacağınız otel ile iletişime geçerek havalimanından şehir merkezine ulaştıran servis araçları ile ilgili bir yolculuk planı oluşturabilir ve havalimanında indiğinizde gelen yolcu salonundan çıktığınızda sizi bekleyen servis aracı ile şehir merkezine kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi

Venedik Marco Polo Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Venedik Marco Polo Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma yerine taksi ile ulaşmak isteyen yolcular terminal binası önündeki taksi duraklarından taksiye binebilir ve şehir merkezine ulaşabilir. Havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşım, toplu taşımaya göre biraz daha pahalı olmaktadır. Daha ekonomik bir ulaşım için terminal binası önünden hareket eden toplu taşıma seçenekleri kullanılabilir. Venedik Marco Polo Havalimanı'nda taksi hizmeti Radiotaxi Artisan Cooperative tarafından sağlanmaktadır. Havalimanından şehir merkezindeki herhangi bir noktaya taksiyle, 40-50 avro arasında bir ücret ödeyerek, yaklaşık 15-20 dakika sürecek bir yolcuğun ardından ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Venedik Marco Polo Havalimanı terminalinde şubesi olan yerli ve yabancı araç kiralama firmalarından kendinize en uygun olanını seçip şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Burada Avis, Europcar, AutoviA, Autoeuropa, Maggiore, Sixt, Lacauto, Hertz gibi araç kiralama acenteleri bulunmaktadır. Geliş terminallerinin alt katından araç kiralama ofislerine uğrayarak uygun fiyatlar ve kaliteli araçlardan herhangi birini kiralayarak kısa bir yolcukla şehrin merkezine ulaşabilirsiniz. 

İzmir Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye‘nin en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanlarından biri olan, İzmir‘i dünyaya bağlayan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir ilçesinde bulunmaktadır. Havalimanı, şehir merkezinin 14 km güneyinde, Gaziemir ve Menderes ilçeleri sınırları içindedir. Uluslararası statüde iç ve dış hatlarda uçuşlara ev sahipliği yapan Adnan Menderes Havalimanı, Foça’ya 100 km, Çeşme’ye 95 km, Seferihisar’a 45 km, Kuşadası’na 78 km mesafededir.

Adnan Menderes Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, İZBAN, HAVAŞ otobüsü vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ESHOT firması İzmir şehir merkezi ile havalimanı arasında karşılıklı belediye otobüsü seferleri düzenlemektedir. İzmir’de 200 Mavişehir – Havalimanı, 202 Cumhuriyet Meydanı – Havalimanı ve 204 Bornova Metro – Havalimanı otobüsleri havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. 200 numaralı Mavişehir Aktarma - Havalimanı otobüsü yalnızca gece yarısı ile sabah 5’e kadar hizmet vermektedir. Otobüs Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Bayraklı, Karabağlar, Gaziemir güzergahını takip etmektedir. 202 numaralı Cumhuriyet Meydanı - Havalimanı otobüsü 24 saat karşılıklı sefer yapmaktadır. Alsancak Swissotel’in yanından hareket eden otobüs, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı boyunca ilerleyerek Göztepe, Güzelyalı ve Üçkuyular’ı geçtikten sonra Çevre Yolu’ndan devam ederek Gaziemir ve Havalimanı’na ulaşmaktadır. 204 numaralı otobüs ise  Bornova Metro, Otogar, Çevre Yolu, Gaziemir güzergahını kullanmaktadır.

Metro

İzmir şehir merkezinden geçen metro ile direkt olarak havalimanına ulaşım olmasa da metro ile Halkapınar veya Hilal Aktarma İstayonu’na ulaşıp buradan İZBAN banliyö tren hattına aktarma yapılabilir. İzmir’in kuzeyindeki Aliağa ilçesinden İzmir’in güneyindeki Selçuk’a kadar uzanan İZBAN hattı Adnan Menderes Havalimanı’ndan da geçmektedir. Hat üzerindeki herhangi bir istasyondan İZBAN trenine binerek havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adnan Menderes Havalimanı ve İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 15 kilometredir. İzmir şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için İzmir şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 200 TL’dir.

HAVAŞ

İzmir ve çevre illerden HAVAŞ otobüsleri ile Adnan Menderes Havalimanı’na düzenli seferler mevcuttur. İzmir şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine sefer yapan HAVAŞ otobüsü Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Alsancak, Karabağlar, Gaziemir rotasını takip ederek havalimanına ulaşmaktadır. Ayrıca Çeşme, Alsancak, Karşıyaka-Mavişehir ve Kuşadası'ndan kalkan Havaş otobüsleri ile de havalimanına ulaşım mümkündür.

Araç Kiralama

İzmir şehir merkezinde ve Adnan Menderes Havalimanı'nda araç kiralama için Payless, Yes Oto National, Sixt, Avis, Işıl Tur, Zafer, Duray, Europcar, Hertz, Sun ve Central gibi firmalar bulunmaktadır. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini İzmir şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

İzmir Otogarından Havalimanına Ulaşım

İzmir otogarından havalimanına ulaşım için otobüs bileti aldığını firmanın servis araçlarının ulaşım hizmetinden yararlanabilirsiniz. Otogardan havalimanına ulaşan servis veya minibüs hizmeti bulamayan yolcular 204 Bornova Metro – Havalimanı otobüsüne otogar durağından binebilir ve havalimanına ulaşım sağlayabilir. Ayrıca 555 Otogar – Halkapınar Metro belediye otobüsüne binip Halkapınar durağından havalimanı yönüne giden İZBAN’a aktarma yaparak kolay şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. İzmir otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 330 TL’dir.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır