Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Paris varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Paris Şehir Merkezine Ulaşım

Orly Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Paris-Orly Havalimanı, Fransa'ya bağlı olan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. Geniş ve büyük olmakla beraber oldukça uzun bir piste sahiptir. Paris şehrine yakın olan Orly bölgesinde bulunur ve Paris şehrine hizmet eder. İç hat uçuşları açısından değerlendirildiğinde Fransa'nın en işlek havalimanı olarak gösterilir. Yoğunluğu ve toplam yolcu sayısı açısından değerlendirildiğinde ise Fransa'nın en işlek 2. havalimanı olarak gösterilir. 1932 yılında hizmete açılmıştır. İşleticisi Aeroports de Paris’tir. Havalimanını kullanan yolcuların çoğunun havalimanından Karayip Adaları, Kuzey Amerika, Güneydoğu Asya, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa ülkelerine uçtukları söylenebilir.

Paris

Paris, Fransa'ya bağlı olan ve Fransa'nın en önemli şehri olarak gösterilen şehirdir. Dünya genelinde birçok insanın tanıdığı ve her yıl hem yerli hem yabancı turistler tarafından sık sık ziyaret edildiği bilinen bir şehirdir. Şehrin sloganı “Fluctuat nec mergitur” “dalgalar savurdu ama batmadı” anlamına gelir. Şehirdeki mimarinin beğenilmesi ve ilgi görmesinin yanı sıra şehrin müzeleri oldukça meşhurdur. Yapılan araştırmalara göre Paris'in en ünlü müzesi olduğu bilinen Louvre, COVID-19 virüsü dolayısıyla uzun bir süre kapalı kalmasına rağmen 2021 yılında 2 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlamıştır. Şehirde Sen Nehrini takip eden bir tarihi bölge bulunur. Bu bölge 1991 yılında UNESCO Dünya miras alanı olarak belirlenmiş ve koruma altına alınmıştır.

Taksi  

Orly Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanının çıkış noktasındaki taksileri kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Orly Havalimanından hareket eden taksilerin diğer havalimanlarındaki taksilere kıyasla az maliyetli olduğunu söylemek mümkündür. Elbette toplu taşıma araçlarına kıyaslandığında taksilerin maliyeti daha fazla olacaktır. Ancak yolcuların birçoğu konforlu bir şekilde seyahat etmek için taksi kullanmayı tercih eder. Orly Havalimanından şehir merkezine gitmek üzere taksi tutan bir yolcunun gideceği yere bağlı olarak ödeyeceği ücret değişse de standart ücret üzerinden hesaplayınca şehir merkezine gitmek üzere taksi tutan bir yolcunun 30 ila 40 € arasında bir ücret ödediğini söylemek mümkündür.

Tramvay

Orly Havalimanından yola çıkan yolcuların tramvay aracılığıyla şehir merkezine ulaşım sağlamaları mümkün olsa daha havalimanından hareket eden bir tramvay yoktur. Yolcuların havalimanına yaklaşık 8 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Aeroporto d’Orly adlı tramvay durağına gelerek bu duraktan tramvaya binmeleri gerekir. Durakta bilet otomatları bulunduğundan yolcular duraktan biletlerini alabilirler. Tramvay aracılığıyla yaklaşık yarım saat içinde metro istasyonuna ulaşım sağlamak mümkündür. Yolcuların şehir merkezine gitmek için metro istasyonunda inerek metroya aktarma yapmaları gerekir. Metro istasyonundan 7 hat numaralı metroya binen yolcular yaklaşık 20 dakika içerisinde Louvre Müzesi’ne ulaşım sağlayabilirler. Metroya aktarma yapan yolcuların metroya 3,80€ ödemeleri gerekir.

Tren

Orly Havalimanından hareket eden OrlyVal adlı trenle yaklaşık 45 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. OrlyVal adlı tren Orly Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren makinistsiz tren olarak tanımlanabilir. OrlyVal trenini kullanacak olan yolcuların ödeyecekleri ücret 14,10€ dur.

Otobüs

Orly Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanındaki otobüs kalkış noktasına giderek Orlybus otobüslerine binebilirler. Orlybus adlı otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak otobüs direkt şehir merkezine ulaşım sağlamadığı için yolcuların havalimanından otobüse bindikten sonra metro istasyonuna aktarma yapmaları gerekir. Yolcular gidecekleri yere bağlı olarak metro istasyonunda inerek farklı bir toplu taşıma aracına binmeyi de tercih edebilirler. Otobüs kullanacak olan yolcuların otobüse ilk etapta 11,20 € ödemeleri gerekir. Daha sonra metro istasyonundan aktarma yapacak olan yolcuların metroya da ayrıca ücret ödemeleri gerekeceği için metroya ve otobüse ödenecek olan tutarın toplamı önceden hesaplanmalıdır.

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Havalimanı, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup, Toplam 182 bin metrekareyle ülkenin en büyük dördüncü terminal alanına sahip havalimanı konumundadır. Günde yaklaşık 40 bin yolcuya hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı’nda günde ortalama 280 uçak inip kalkmaktadır. Havayolu firmalarının son yıllarda Ankara’dan iç ve dış hatlara başlattıkları direkt yeni seferleri ile anadolu insanının dünyaya açılan kapısı olan Esenboğa Havalimanına şehir merkezinden ulaşım, çeşitli ulaşım araçlarının verdiği hizmetle kolay ve çok çeşitlidir.

Ankara şehir merkezinde; Atakule, Tunalı, Kızılay, Ulus, Yıldız gibi birçok noktadan, farklı ulaşım alternatifleri ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, minibüs / dolmuş, HAVAŞ otobüsü ve Belko Air isimli otobüsler ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için özel ulaşım araçları kapsamında taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanarak merkezden havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan EGO (belediye otobüsü) bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hattı olan 442-3 Havalimanı – AŞTİ – Kızılay otobüs hattı ile şehir merkezinden belediye otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. AŞTİ, Güvenpark, Ankara Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasköy Akşemsettin Cami Durağı, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi duraklarından geçen 442-3 numaralı otobüse size en yakın durakta binerek havalimanı durağında inebilirsiniz.

Metro

Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına ulaşmak için metro ve belediye otobüslerini kullanmak yaygın ulaşım yöntemlerinden biridir. 442-3 numaralı havalimanı otobüsünün geçtiği güzergah AŞTİ ve Kızılay olduğu için öncelikle metro ile AŞTİ veya Kızılay’a ulaşmanız gerekir. M1 metro hattı ile Batıkent metrosuna binen yolcular Atatürk Kültür Merkezinde inerek 442-3 numaralı otobüse aktarma yapabilir. M2 metro hattı ile Çayyolu Metrosuna binenler 15 Temmuz Kızılay Milli İrade istasyonunda inip Kızılay’da 442-3 belediye otobüsüne ulaşabilir. M3 metro hattı ile Sincan’da bulunan OSB – Törekent metro istasyonundan kalkan metro ile Batıkent Metrosuna geçilip Atatürk Kültür Merkezinde inip 442-3 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. M4 metro hattı ile de Keçiören’de bulunan Şehitler metro istasyonundan hareket eden metro ile Atatürk Kültür Merkezi istasyonunda inip buradan geçen 442-3 numaralı otobüs hattına binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Ankara şehir merkezi ve havalimanı arasında çalışan Belko Air otobüsleri; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlamaktadır. Belko Air otobüslerinin ilk hareket noktası AŞTİ’dir. Araçlar AŞTİ durağından sonra sırasıyla; Kızılay, Tren garı, AKM duraklarına gelmektedir. AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ankara şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Ankara şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 28 kilometredir. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Anakara şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 290 TL’dir.

HAVAŞ

Ankara Esenboğa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Araç Kiralama

Ankara’da, şehir merkezinde ve havalimanında ofisi olan birçok araç kiralama şirketi mevcuttur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ankara otogarından Esenboğa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. AŞTİ’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular otogar durağından geçen 442-3 numaralı AŞTİ – Kızılay – Havalimanı otobüsüne binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilir. Ankara otogarından havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir. Belko Air otobüsleri ile AŞTİ’den havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı arası 40 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 400 TL’dir.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır