Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Berlin Şehir Merkezine Ulaşım

Berlin Brandenburg Willy Brandt Havalimanı, Almanya’nın başkenti Berlin’in güneydoğusunda, Brandenburg sınırında bulunan bir havalimanıdır. 31 Eki 20020 tarihi itibarı ile hizmete açılan havalimanı ile birlikte, Berlin şehrindeki havalimanı işletmeciliği ve havayolu trafiği tek bir merkezde toplanmıştır. Berlin Tegel Havalimanı ile Berlin Schönefeld Havalimanı, tek bir havalimanı çatısı altında birleşmiştir.

Berlin Brandenburg Havalimanı’nda 3 terminal binası kullanımdadır. Bunlar; T1, T2 ve T5’tir. T1 ve T2 terminal binaları sabit hatlara, T5 terminal binası ise, tatil ve charter uçuşlarına hizmet vermektedir.

Berlin

Berlin, Almanya’nın hem başkenti ve hem de ülkenin en büyük şehridir. 1961 senesinden 1990 senesine dek “Utanç Duvarı” olarak bilinen Berlin Duvarı; Doğu Berlin ve Batı Berlin olmak üzere şehri ikiye bölmüştür.

Berlin, 892 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Polonya sınırına 70 km mesafede yer almaktadır. Spree ve Havel isimlerinde iki önemli ırmak geçen Berlin, turistik bir şehirdir.

Otobüs

Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan kalkan otobüsler ile kolayca Berlin şehir merkezine geçiş sağlayabilirsiniz. Otobüslerin bulunduğu lokasyona ulaşabilmek için, Terminal A kapısından çıkış yapmanız gerekiyor.

Berlin şehir merkezine 5 otobüs hattı ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

  • 163
  • 171
  • X7
  • N7
  • N60

N7 ve N60 numaralı otobüs hatları gece otobüsleridir. Hafta içi 00.30 ile 04.00 saatleri arasında her yarım saatte bir hizmet sağlamaktadır. Hafta sonu ise 00.30 ile 07.00 saatleri arasında her yarım saatte bir hareket etmektedir. N7 numaralı otobüs hattı Spandau durağına kadar giderken, N60 numaralı otobüs hattı S Adlershof durağına kadar gitmektedir.

163 numaralı otobüs hattının son durağı S Kaulsdorf’tur. 171 numaralı otobüs hattının son durağı ise U Hermannplatz’dır. 

X7 numaralı otobüs hattı, ekspres hatlardan biridir. Brandenburg ile U Rudow arası işleyen bu hatta, otobüsler, neredeyse her 10 dakikada bir hareket etmektedir. 

Otobüsler ile doğrudan şehir merkezine geçiş yapabilmek olanaksızdır. Ancak; son duraklardan U Bahn metroyu ya da S Bahn treni kullanarak kolayca Berlin şehir merkezine geçebiliyorsunuz.

Bahn Trenleri

S Bahn trenleri ile kolayca Berlin şehir merkezine geçiş yapabilirsiniz. Havaalanından, ortalama olarak 7 dk yürüyüp, S Bahn tren istasyonuna ulaşım sağlayabilirsiniz. Trenlerin her 10 dakikada bir seferleri bulunmaktadır. Yolculuk ise yaklaşık olarak 40 dk sürmektedir. 

S Bahn trenlerinin S9 ve S45 olmak üzere iki hattı mevcuttur. Berlin şehir merkezine gidebilmek için S9, daha güney bölümlere gidebilmek için S45 numaralı hattı kullanabilirsiniz.

Havaalanı Ekspresi

Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan, Havaalanı Ekspresi isimli tren hattını kullanarak şehir merkezine geçiş yapabilirsiniz. Havaalanından 400 m yürüyerek tren istasyonuna kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Her 10 dakikada bir seferi bulunan bu trenler ile Berlin şehir merkezine yaklaşık 30 dk sürecek bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz.

Havalimanından Berlin şehir merkezine, havaalanı ekspresi kullanarak direkt olarak gidebilmek için R7 ve RB 14 numaralı hatları kullanabilirsiniz.

Taksi

Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine taksi ile oldukça konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Terminal A çıkış kapısında, taksi durakları mevcuttur. 

  • Airport Taxi BB: +49 30 8105888888
  • Taxi Berlin: +49 30 202020

Özel Araç

Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan, Berlin şehir merkezine gidebilmek için, özel araç kiralayabilirsiniz. Özel araç ile şehir merkezine A114 otobanını takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Berlin Brandenburg Havalimanı, Berlin şehir merkezine 27 km mesafede yer almaktadır. Özel araç ile yolculuk süresi ortalama olarak 45 dakikadır. 

Paris Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Paris, Fransa'ya bağlı olan ve dünya çapındaki popülaritesi ile bilinen bir şehirdir. Şehir için “aşıklar şehri” ve “romantik şehir” gibi tanımlamalar da kullanılır. Fransa’nın başkenti olması ve 2 milyondan fazla nüfusu olması dolayısıyla Fransa'nın en kalabalık şehri olarak gösterilir. Şehirde bulunan Eyfel Kulesi dünya çapında tanınan bir yapı olmakla beraber şehir merkezindeki Louvre Müzesi de dünya genelindeki en ünlü müzelerden birisidir. Şanzelize Caddesi, Lüksemburg Bahçesi, Versay Sarayı ve Orsay Müzesi gibi birçok popüler mekânın bulunduğu şehir hemen hemen her mevsimde yerli ve yabancıları ağırlayan turistik bir şehirdir. Şehirde birden çok havalimanı bulunduğu için şehre farklı ülkelerden ulaşımın kolay olduğu söylenebilir.

Orly Havalimanı

Orly Havalimanı, Paris Orly Havalimanı olarak da bilinen ve Paris şehrine hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Bulunduğu Paris şehrine hizmet vermesi dolayısıyla işlek ve yoğun bir havalimanı olduğu söylenebilir. Oldukça uzun bir piste sahip olan havalimanı geniş ve büyük bir havalimanı olarak tanımlanan, yolcuları tatmin eden, kapsamlı bir havalimanıdır. İç hat uçuşları baz alındığında Fransa'nın en işlek havalimanı olduğu bilinir. Toplam yolcu ve yoğunluk açısından ise Fransa'nın en işlek İkinci havalimanıdır. 1932 yılında hizmete açılan havalimanının en çok Karayip Adaları, Güneydoğu Asya, Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine sefer düzenlediği bilinir. 

Tramvay

Orly şehir merkezinden hareket eden ve şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren tramvay havalimanına direkt ulaşım sağlamasa da tramvay aracılığıyla aktarma yapmak ve havalimanında bu şekilde ulaşım sağlamak mümkündür. Şehir merkezinden hareket eden tramvaya binen yolcular havalimanına yaklaşık 8 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Aeroporto d’Orly ulaşım sağlayabilir ve istasyondan yürüyerek havalimanına varabilirler. Tüm istasyonlarda bilet otomatları bulunduğu için yolcular istasyona ulaşım sağladıktan hemen sonra bilet alabilir ve vakit kaybetmeden tramvaya binebilir. Tramvayı kullanarak aktarma yapmaya karar veren yolcular şehir merkezinden tramvay kullanarak havalimanına yaklaşık yarım saat içinde ulaşım sağlayabilirler. Tramvay aracılığıyla metro istasyonuna aktarma yapmak ve metroyla havalimanına ulaşım sağlamak da mümkündür. 

Tren

Şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren trenleri kullanarak havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcular şehir merkezindeki tren istasyonundan OrlyVal trenine binmelidir. Bu trenin en önemli özelliği diğer trenlerin aksine makinistsiz olmasıdır. Ancak her açıdan yolcular için güvenli ve az maliyetlidir. OrlyVal trenlerini 14,10 euro karşılığında kullanmak mümkündür.

Otobüs

Şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren ve Orlybus olarak adlandırılan otobüsleri kullanarak şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Havalimanındaki otobüs kalkış noktasından hareket eden ve buraya gelen otobüsler şehir merkezindeki otobüs durağından hareket eder. Şehir merkezine uzak konumlardan otobüse binecek olan yolcular ise metro ile şehir merkezine aktarma yapmalıdır. Orlybus otobüsleri şehir merkezindeki her noktaya ulaşım sağlamadığı için şehir merkezine uzak konumlarda otobüs bulmak oldukça zordur. 

Taksi

Orly şehir merkezinde her günde ve her saatte aktif taksi bulmak mümkündür. Toplu taşıma araçları yalnızca belli bir saate kadar aktif olduğu için gece geç saatlerde toplu taşıma aracı bulamayan yolcular taksiden yararlanabilirler. Yolcular şehir merkezindeki herhangi bir noktadan rastgele taksi çevirebilir ya da mobil uygulamalarla taksi durağı üzerinden bulundukları konuma taksi çağırabilirler. Yolcuların şehir merkezindeki hangi noktadan taksiye bindiklerine bağlı olarak ödeyecekleri ücret değişiklik gösterecektir. Ancak şehir merkezinden havalimanına taksiyle ulaşım sağlamanın bedeli 30 ila 40 euro arasında değişir. 

Sefer Bilgisi

1 saat 45 dk  Paris - Berlin
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır