Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Paris varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Paris Şehir Merkezine Ulaşım

Orly Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Paris-Orly Havalimanı, Fransa'ya bağlı olan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. Geniş ve büyük olmakla beraber oldukça uzun bir piste sahiptir. Paris şehrine yakın olan Orly bölgesinde bulunur ve Paris şehrine hizmet eder. İç hat uçuşları açısından değerlendirildiğinde Fransa'nın en işlek havalimanı olarak gösterilir. Yoğunluğu ve toplam yolcu sayısı açısından değerlendirildiğinde ise Fransa'nın en işlek 2. havalimanı olarak gösterilir. 1932 yılında hizmete açılmıştır. İşleticisi Aeroports de Paris’tir. Havalimanını kullanan yolcuların çoğunun havalimanından Karayip Adaları, Kuzey Amerika, Güneydoğu Asya, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa ülkelerine uçtukları söylenebilir.

Paris

Paris, Fransa'ya bağlı olan ve Fransa'nın en önemli şehri olarak gösterilen şehirdir. Dünya genelinde birçok insanın tanıdığı ve her yıl hem yerli hem yabancı turistler tarafından sık sık ziyaret edildiği bilinen bir şehirdir. Şehrin sloganı “Fluctuat nec mergitur” “dalgalar savurdu ama batmadı” anlamına gelir. Şehirdeki mimarinin beğenilmesi ve ilgi görmesinin yanı sıra şehrin müzeleri oldukça meşhurdur. Yapılan araştırmalara göre Paris'in en ünlü müzesi olduğu bilinen Louvre, COVID-19 virüsü dolayısıyla uzun bir süre kapalı kalmasına rağmen 2021 yılında 2 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlamıştır. Şehirde Sen Nehrini takip eden bir tarihi bölge bulunur. Bu bölge 1991 yılında UNESCO Dünya miras alanı olarak belirlenmiş ve koruma altına alınmıştır.

Taksi  

Orly Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanının çıkış noktasındaki taksileri kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Orly Havalimanından hareket eden taksilerin diğer havalimanlarındaki taksilere kıyasla az maliyetli olduğunu söylemek mümkündür. Elbette toplu taşıma araçlarına kıyaslandığında taksilerin maliyeti daha fazla olacaktır. Ancak yolcuların birçoğu konforlu bir şekilde seyahat etmek için taksi kullanmayı tercih eder. Orly Havalimanından şehir merkezine gitmek üzere taksi tutan bir yolcunun gideceği yere bağlı olarak ödeyeceği ücret değişse de standart ücret üzerinden hesaplayınca şehir merkezine gitmek üzere taksi tutan bir yolcunun 30 ila 40 € arasında bir ücret ödediğini söylemek mümkündür.

Tramvay

Orly Havalimanından yola çıkan yolcuların tramvay aracılığıyla şehir merkezine ulaşım sağlamaları mümkün olsa daha havalimanından hareket eden bir tramvay yoktur. Yolcuların havalimanına yaklaşık 8 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Aeroporto d’Orly adlı tramvay durağına gelerek bu duraktan tramvaya binmeleri gerekir. Durakta bilet otomatları bulunduğundan yolcular duraktan biletlerini alabilirler. Tramvay aracılığıyla yaklaşık yarım saat içinde metro istasyonuna ulaşım sağlamak mümkündür. Yolcuların şehir merkezine gitmek için metro istasyonunda inerek metroya aktarma yapmaları gerekir. Metro istasyonundan 7 hat numaralı metroya binen yolcular yaklaşık 20 dakika içerisinde Louvre Müzesi’ne ulaşım sağlayabilirler. Metroya aktarma yapan yolcuların metroya 3,80€ ödemeleri gerekir.

Tren

Orly Havalimanından hareket eden OrlyVal adlı trenle yaklaşık 45 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. OrlyVal adlı tren Orly Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren makinistsiz tren olarak tanımlanabilir. OrlyVal trenini kullanacak olan yolcuların ödeyecekleri ücret 14,10€ dur.

Otobüs

Orly Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanındaki otobüs kalkış noktasına giderek Orlybus otobüslerine binebilirler. Orlybus adlı otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak otobüs direkt şehir merkezine ulaşım sağlamadığı için yolcuların havalimanından otobüse bindikten sonra metro istasyonuna aktarma yapmaları gerekir. Yolcular gidecekleri yere bağlı olarak metro istasyonunda inerek farklı bir toplu taşıma aracına binmeyi de tercih edebilirler. Otobüs kullanacak olan yolcuların otobüse ilk etapta 11,20 € ödemeleri gerekir. Daha sonra metro istasyonundan aktarma yapacak olan yolcuların metroya da ayrıca ücret ödemeleri gerekeceği için metroya ve otobüse ödenecek olan tutarın toplamı önceden hesaplanmalıdır.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır