Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Antalya varışlı uçak biletleri

 Popüler Antalya kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Paris Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Paris, Fransa'da bulunan oldukça kalabalık ve büyük bir şehirdir. Fransa'nın en popüler şehri ve başkenti olarak bilinen şehrin dünya genelinde tanınan sık sık ziyaret edilen bir şehir olduğu da söylenebilir. Şehri ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı açısından Paris’in sadece Fransa için değil Avrupa için de çok önemli bir şehir olduğunu söylemek mümkündür. Yapılan birçok araştırmaya göre Avrupa'da yerli ve yabancı turistler tarafından en sık ziyaret edilen şehirlerden biri olduğu anlaşılmıştır. Uzun yıllardır önemli bir finans, diplomasi, ticaret, moda, gastronomi, bilim ve sanat merkezi olarak gösterilir.

Paris-Charles de Gaulle Havalimanı

Paris-Charles de Gaulle Havalimanı, Fransa'da bulunan sivil bir havalimanıdır. Paris şehrine hizmet eder ve bu şehirde bulunur. Fransa'nın en popüler şehri Paris’e hizmet vermesi dolayısıyla oldukça işlek bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. 18 Mart 1974 tarihinde hizmete açılan ve aynı tarihlerde inşa edilen havalimanının 2008 yılı itibariyle 60 milyondan fazla yolcuya ev sahipliği yaptığı ve bu tarih itibariyle havalimanından 600.000’e yakın uçağın hareket ettiği tespit edilmiştir. Paris-Charles de Gaulle Havalimanı en kalabalık havalimanları listesinde 50. sırada bulunur ve Avrupa genelinde en işlek havalimanları listesinde ilk sıralarda yer alır. Havalimanındaki kargo trafiği açısından değerlendirilince dünya çapındaki en işlek altıncı havalimanı olduğu bilinir.

Tren

Paris şehrinde Paris-Charles de Gaulle Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren trenler RER treni olarak adlandırılır. Bu trenleri kullanarak trafik sorunu yaşamadan havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Şehir merkezinden havalimanına gitmek üzere yola çıkacak olan yolcular RER trenini kullanarak yaklaşık 50 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. RER trenlerinin ücreti 2,15 €’dur. Yolcular tren istasyonuna ulaşım sağladıktan sonra doldurulabilir kart alabilir ve bu kart aracılığıyla toplu taşımaları daha kolay kullanabilirler. 

Otobüs

Paris şehir merkeziyle Paris-Charles de Gaulle Havalimanı arasında hizmet veren ve Le Bus Direct olarak adlandırılan otobüsleri kullanarak şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak otobüsler yalnızca beli bir saate kadar aktiftir ve otobüsler de dahil olmak üzere toplu taşıma araçlarının pasif duruma geldiği saatlerde yola çıkacak olan yolcuların taksi kullanmaları gerekir. Le Bus Direct otobüslerini kullanarak şehir merkezinden yola çıkan yolcular yaklaşık 1 saat 10 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde bu sürenin uzayacağı unutulmamalıdır. Le Bus Direct otobüslerinin ücreti 17 €’dur.

Taksi

Paris şehir merkezindeki her noktada aktif bir taksi bulmak ve taksi aracılığıyla havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Paris şehrinde hizmet veren taksilerde sabit ücret uygulaması olduğu için yolcular gereğinden fazla ücret ödemeye gerek kalmadan 60 € karşılığında şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Taksiler her saatte aktif olduğu için toplu taşıma araçlarına denk gelmeyen yolcular taksi aracılığıyla havalimanına herhangi bir saatte varabilirler. Caddede rastgele taksi çevirmek mümkün olduğu gibi mobil uygulamalar üzerinden, taksi şirketlerine ait telefon numaraları üzerinden ve taksi duraklarından da taksi çağırmak mümkündür. 

Araç Kiralama

Paris şehrinde hizmet veren acentelere uğrayan ya da çeşitli web siteleri üzerinden araç kiralama işlemlerini tamamlayan yolcular araç kiralama hizmetinden yararlanabilirler. Araç kiralama aşamasında yolcuların ödeyecekleri ücret seçecekleri araç modeline bağlı olacaktır. Bu nedenle fazla para vermek istemeyen yolcular standart araç modellerinden herhangi birini tercih ederek bütçelerine uygun bir araç kiralayabilirler. Büyük araçlar lüks araç kategorisine girdiği için kalabalık gruplar halinde araç kiralayacak olan yolcuların ödemesi gereken ücret artacaktır. 

Sefer Bilgisi

24 saat 35 dk  Paris - Antalya
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır