Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Kahire varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Kahire Şehir Merkezine Ulaşım

Kahire Havalimanı, Afrika ve Asya kıtalarının kesişiminde yer alan Mısır Arap Cumhuriyeti’nin başkenti Kahire kentine hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Kahire Havalimanı, Kahire kentine hizmet veren başlıca havalimanıdır.

Kahire Havalimanı, EgyptAir ve NileAir gibi havayolu firmalarının bağlantı merkezidir.

Kahire Havalimanı, Kahire kentinin kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Heliopolis’te yer alan Kahire Havalimanı, sivil kullanılan bir havalimanıdır.

Kahire Havalimanı’nın deniz seviyesinden yüksekliği 116 metredir.

Kahire Havalimanı’nın asfalt yüzeye sahip 3 adet pisti bulunmaktadır. Bu pistler uzunlukları ise şu şekildedir:

  • 3301 m
  • 3999 m
  • 4000 m

Kahire Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezine geçebilmek için pek çok ulaşım opsiyonu bulunmaktadır. Kahire kentinde mevcut olan ulaşım opsiyonlarından sizin için en uygun olanını tercih edebilir, kolayca Kahire kent merkezine geçiş sağlayabilirsiniz.

Kahire

Kuzey Afrika’nın nüfus yoğunluğu en fazla olan Mısır’ın başkenti olan Kahire, Afrika’nın en büyük şehridir. Kahire kentinin deniz seviyesinden yüksekliği 23 metredir. Kentin 453 kilometrekarelik bir yüzölçümü vardır. Kahire kentinin nüfusu ise, 2011 senesi verilerine göre 9,120,350 kişidir.

Otobüs

Kahire Havalimanı’ndan Kahire kent merkezine otobüsler aracılığı ile kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Otobüsler, ulaşım alternatifleri arasındaki en ekonomik opsiyondur. Bütçe dostu ücretler karşılığında ulaşım hizmeti sağlayan otobüsler, yolcular tarafından en çok tercih edilen ulaşım opsiyonlarındandır.

Kahire Havalimanı’nın Terminal 1 binasının karşısından hareket eden otobüslere erişebilirsiniz. Otobüsler ile şehir merkezine hızlıca gidebilmek için metroya aktarma yapabilirsiniz. 111 numaralı otobüs hattını kullanarak, Ramses metro istasyonuna geçebilir, bu istasyondan metroya binerek şehir merkezine geçiş sağlayabilirsiniz.

Shuttle Bus

Kahire Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezine shuttle araçları ile gidebilirsiniz. Kahire kentinde birkaç merkez bulunmaktadır. Bu merkezlere seferleri olan shuttle araçları ile 25 ile 30 kilometrelik yolculuklar ile kolayca gidebilirsiniz.

Kahire Havalimanı’nda 19970 numaralı telefon numarasını arayabilir ya da internet üzerinden online olarak shuttle araçları için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Shuttle araçları, maksimum 7 kişi kapasitesine sahip araçlar ile şu merkezlere hizmet vermektedir:

  • Wasat Al Balad
  • Zamalek
  • Giza

Özel Servisler

Kahire Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezine lüks servisler ile konforlu bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Özel servislerin ücretleri, diğer ulaşım opsiyonlarına kıyasla daha pahalı olsa da, hızlı ve konforlu olması nedeni ile avantajlıdır. Özel servislerin ücretleri konusunda pazarlık şansı bulunmamaktadır.

Taksi, limuzin ya da lüks midibüs ve lüks otobüs gibi seçenekleri bulunan özel servisler arasından, dilediğiniz seçeneği tercih ederek, Kahire Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezinde istediğiniz noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel servisler aracılığı ile, hiçbir aktarın yapmadan, Kahire Havalimanı’ndan direkt olarak Kahire şehir merkezine geçebilirsiniz. 

Araç Kiralama

Kahire Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezine kolay ve direkt bir ulaşım için araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralayarak Kahire seyahatinizi çok daha konforlu hale getirebilir, Kahire kentinde gitmek istediğiniz lokasyonlara araç ile direkt olarak gidebilirsiniz. Kiraladığınız araç ile, Mısır’ın çeşitli kentlerine de seyahat edebilirsiniz.

Kahire Havalimanı’nda araç kiralama hizmeti veren pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan bazıları ise şu şekildedir:

  • Budget
  • AVIS
  • Hertz
  • Europcar

Yukarıda sıralanan araç kiralama firmalarından dilediğinizi tercih edebilir, bütçenize en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Yukarıda sıralanan ofislerin, herhangi bir sorun yaşama riskinize karşı, Kahire kentinin çeşitli noktalarında da ofisi bulunmaktadır. 

Kiralayacağınız aracın ücreti; kiralamak istediğiniz aracın modeli ve kiralamak istediğiniz gün sayısı baz alınarak belirlenmektedir.

Kiraladığınız araç ile, Kahire Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezine gidebilmek için Oroba yolunu kullanmalısınız. 

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

İstanbul Havalimanı, Türkiye'nin İstanbul şehrinde hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehrin Avrupa Yakası'nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alan havalimanı 29 Ekim 2018'de açılmıştır. 

İstanbul Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, metro, HAVAİST otobüsü vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İstanbul Havalimanına ulaşım İETT otobüsleri ile sağlanabilir.  İstanbul’da yeni havalimanına ulaşan 6 otobüs hattı bulunmaktadır. İETT’nin H-1, H-2, H-3, H-6, H-8 ve H-9 numaralı hatları ile yeni havalimanına ulaşılabilir. Havalimanına ulaşan H-1 Mahmutbey Metro - İstanbul Havalimanı, H-2 Mecidiyeköy - İstanbul Havalimanı, H-3 Halkalı Marmaray - İstanbul Havalimanı, H-6 Yunus Emre Mah. - İstanbul Havalimanı, H-8 Hacıosman/Sarıyer - İstanbul Havalimanı, H-9 Cevizlibağ - İstanbul Havalimanı otobüslerin hareket saatleri ve geçtiği duraklar hakkında detaylı bilgiyi iett.gov.tr üzerinden öğrenebilirsiniz. İstanbul Havalimanına ulaşan belediye otobüslerinden size en yakın duraktan geçen otobüs hattına binip havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Metro

İstanbul Havalimanına metro ile direkt ulaşım sağlamak için M11 Gayrettepe – Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosunu kullanmanız gerekir. M11 metrosuna aktarma ile gelecek yolcular Mecidiyeköy’den M7 Mahmutbey metrosuna binip Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir. Eyüp Alibeyköy Tramvayı’nın Alibeyköy metro durağında M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Metrobüs ile gelen yolcular ise Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir.

Taksi

İstanbul şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe bulunduğunuz merkezi noktaya göre değişmektedir. İstanbul havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklığındadır. Şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 310 TL’dir.

Metrobüs

Havalimanına metrobüs ile aktarmalı şekilde ulaşabilirsiniz. Beylikdüzü, Bakırköy, Avcılar, Zeytinburnu, Kadıköy gibi noktalardan direkt olarak metrobüsle Mecidiyeköy’e ulaşabilirsiniz. Buradan ise belediye otobüsü ile havalimanına ulaşmak isteyen yolcular H-2 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı otobüs hattını kullanabilir. Metro seçeneğini tercih eden yolcular ise Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir.

Marmaray

Marmaray ile havalimanına ulaşmaya çalışan yolcular Yenikapı durağına ulaşıp buradan Mecidiyeköy yönüne giden metroya aktarma yaparak Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir. Mecidiyeköy’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular H-2 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı otobüs hattını kullanabilir.

HAVAİST

HAVAİST'in 10 hattı ile havalimanı - şehir merkezi arasındaki ulaşım sağlanmaktadır. HAVAİST İST - 5 Otogar hattı Esenler otogarından hareket edip İstanbul Havalimanına ulaşmaktadır. Halkalı İstasyon durağından hareket eden HAVAİST İST – 6 Halkalı,  Silivri merkez ve otogardan hareket eden HAVAİST İST - 7 Silivri, Beylikdüzü MarmaraPark Avm yönünden gelen HAVAİST İST – 8 Beylikdüzü, Avcılar Metrobüs yönünden hareket eden HAVAİST İST – 9 Avcılar, Bakırköy İDO yönünden hareket eden HAVAİST İST – 10 Bakırköy, Beyazıt Meydanı yönünden hareket eden HAVASİT İST – 12 Beyazıt, Kadıköy Meydan yönünden hareket eden HAVAİST İST – 14 Kadıköy, Beşiktaş Meydanı yönünden hareket eden HAVAİST -15 Beşiktaş otobüs seferleri ile havalimanına ulaşabilirsiniz. İstanbul Havalimanına ulaşan HAVAİST otobüslerinin geçtiği durakları HAVAİST internet adresinden detaylı şekilde öğrenebilir ve size en yakın duraktan binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Otogarından Havalimanına Ulaşım

Esenler otogarından İstanbul Havalimanına ulaşmanın en kolay yollarından biri HAVAİST otobüs seçeneğini kullanmak olacaktır. Otogarın ortasında metro istasyonunun çıkışında bulunan İETT durağından bineceğiniz HAVAİST otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca otogar içerisindeki metro hattı ile Yenikapı’ya ulaşıp buradan ise Mecidiyeköy yönüne ulaşan metroya aktarma yaparak Mecidiyeköy’e ulaşabilirsiniz. Buradan ise belediye otobüsü ile havalimanına ulaşmak isteyen yolcular H-2 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı otobüs hattını kullanabilir. Metro seçeneğini tercih eden yolcular ise Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir. Esenler otogarında bulunan taksi ve araç kiralama ofislerine giderek de havalimanına ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır