Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Kahire varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Kahire Şehir Merkezine Ulaşım

Kahire Havalimanı, Afrika ve Asya kıtalarının kesişiminde yer alan Mısır Arap Cumhuriyeti’nin başkenti Kahire kentine hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Kahire Havalimanı, Kahire kentine hizmet veren başlıca havalimanıdır.

Kahire Havalimanı, EgyptAir ve NileAir gibi havayolu firmalarının bağlantı merkezidir.

Kahire Havalimanı, Kahire kentinin kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Heliopolis’te yer alan Kahire Havalimanı, sivil kullanılan bir havalimanıdır.

Kahire Havalimanı’nın deniz seviyesinden yüksekliği 116 metredir.

Kahire Havalimanı’nın asfalt yüzeye sahip 3 adet pisti bulunmaktadır. Bu pistler uzunlukları ise şu şekildedir:

  • 3301 m
  • 3999 m
  • 4000 m

Kahire Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezine geçebilmek için pek çok ulaşım opsiyonu bulunmaktadır. Kahire kentinde mevcut olan ulaşım opsiyonlarından sizin için en uygun olanını tercih edebilir, kolayca Kahire kent merkezine geçiş sağlayabilirsiniz.

Kahire

Kuzey Afrika’nın nüfus yoğunluğu en fazla olan Mısır’ın başkenti olan Kahire, Afrika’nın en büyük şehridir. Kahire kentinin deniz seviyesinden yüksekliği 23 metredir. Kentin 453 kilometrekarelik bir yüzölçümü vardır. Kahire kentinin nüfusu ise, 2011 senesi verilerine göre 9,120,350 kişidir.

Otobüs

Kahire Havalimanı’ndan Kahire kent merkezine otobüsler aracılığı ile kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Otobüsler, ulaşım alternatifleri arasındaki en ekonomik opsiyondur. Bütçe dostu ücretler karşılığında ulaşım hizmeti sağlayan otobüsler, yolcular tarafından en çok tercih edilen ulaşım opsiyonlarındandır.

Kahire Havalimanı’nın Terminal 1 binasının karşısından hareket eden otobüslere erişebilirsiniz. Otobüsler ile şehir merkezine hızlıca gidebilmek için metroya aktarma yapabilirsiniz. 111 numaralı otobüs hattını kullanarak, Ramses metro istasyonuna geçebilir, bu istasyondan metroya binerek şehir merkezine geçiş sağlayabilirsiniz.

Shuttle Bus

Kahire Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezine shuttle araçları ile gidebilirsiniz. Kahire kentinde birkaç merkez bulunmaktadır. Bu merkezlere seferleri olan shuttle araçları ile 25 ile 30 kilometrelik yolculuklar ile kolayca gidebilirsiniz.

Kahire Havalimanı’nda 19970 numaralı telefon numarasını arayabilir ya da internet üzerinden online olarak shuttle araçları için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Shuttle araçları, maksimum 7 kişi kapasitesine sahip araçlar ile şu merkezlere hizmet vermektedir:

  • Wasat Al Balad
  • Zamalek
  • Giza

Özel Servisler

Kahire Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezine lüks servisler ile konforlu bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Özel servislerin ücretleri, diğer ulaşım opsiyonlarına kıyasla daha pahalı olsa da, hızlı ve konforlu olması nedeni ile avantajlıdır. Özel servislerin ücretleri konusunda pazarlık şansı bulunmamaktadır.

Taksi, limuzin ya da lüks midibüs ve lüks otobüs gibi seçenekleri bulunan özel servisler arasından, dilediğiniz seçeneği tercih ederek, Kahire Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezinde istediğiniz noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel servisler aracılığı ile, hiçbir aktarın yapmadan, Kahire Havalimanı’ndan direkt olarak Kahire şehir merkezine geçebilirsiniz. 

Araç Kiralama

Kahire Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezine kolay ve direkt bir ulaşım için araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralayarak Kahire seyahatinizi çok daha konforlu hale getirebilir, Kahire kentinde gitmek istediğiniz lokasyonlara araç ile direkt olarak gidebilirsiniz. Kiraladığınız araç ile, Mısır’ın çeşitli kentlerine de seyahat edebilirsiniz.

Kahire Havalimanı’nda araç kiralama hizmeti veren pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan bazıları ise şu şekildedir:

  • Budget
  • AVIS
  • Hertz
  • Europcar

Yukarıda sıralanan araç kiralama firmalarından dilediğinizi tercih edebilir, bütçenize en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Yukarıda sıralanan ofislerin, herhangi bir sorun yaşama riskinize karşı, Kahire kentinin çeşitli noktalarında da ofisi bulunmaktadır. 

Kiralayacağınız aracın ücreti; kiralamak istediğiniz aracın modeli ve kiralamak istediğiniz gün sayısı baz alınarak belirlenmektedir.

Kiraladığınız araç ile, Kahire Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezine gidebilmek için Oroba yolunu kullanmalısınız. 

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Havalimanı, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup, Toplam 182 bin metrekareyle ülkenin en büyük dördüncü terminal alanına sahip havalimanı konumundadır. Günde yaklaşık 40 bin yolcuya hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı’nda günde ortalama 280 uçak inip kalkmaktadır. Havayolu firmalarının son yıllarda Ankara’dan iç ve dış hatlara başlattıkları direkt yeni seferleri ile anadolu insanının dünyaya açılan kapısı olan Esenboğa Havalimanına şehir merkezinden ulaşım, çeşitli ulaşım araçlarının verdiği hizmetle kolay ve çok çeşitlidir.

Ankara şehir merkezinde; Atakule, Tunalı, Kızılay, Ulus, Yıldız gibi birçok noktadan, farklı ulaşım alternatifleri ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, minibüs / dolmuş, HAVAŞ otobüsü ve Belko Air isimli otobüsler ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için özel ulaşım araçları kapsamında taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanarak merkezden havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan EGO (belediye otobüsü) bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hattı olan 442-3 Havalimanı – AŞTİ – Kızılay otobüs hattı ile şehir merkezinden belediye otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. AŞTİ, Güvenpark, Ankara Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasköy Akşemsettin Cami Durağı, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi duraklarından geçen 442-3 numaralı otobüse size en yakın durakta binerek havalimanı durağında inebilirsiniz.

Metro

Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına ulaşmak için metro ve belediye otobüslerini kullanmak yaygın ulaşım yöntemlerinden biridir. 442-3 numaralı havalimanı otobüsünün geçtiği güzergah AŞTİ ve Kızılay olduğu için öncelikle metro ile AŞTİ veya Kızılay’a ulaşmanız gerekir. M1 metro hattı ile Batıkent metrosuna binen yolcular Atatürk Kültür Merkezinde inerek 442-3 numaralı otobüse aktarma yapabilir. M2 metro hattı ile Çayyolu Metrosuna binenler 15 Temmuz Kızılay Milli İrade istasyonunda inip Kızılay’da 442-3 belediye otobüsüne ulaşabilir. M3 metro hattı ile Sincan’da bulunan OSB – Törekent metro istasyonundan kalkan metro ile Batıkent Metrosuna geçilip Atatürk Kültür Merkezinde inip 442-3 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. M4 metro hattı ile de Keçiören’de bulunan Şehitler metro istasyonundan hareket eden metro ile Atatürk Kültür Merkezi istasyonunda inip buradan geçen 442-3 numaralı otobüs hattına binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Ankara şehir merkezi ve havalimanı arasında çalışan Belko Air otobüsleri; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlamaktadır. Belko Air otobüslerinin ilk hareket noktası AŞTİ’dir. Araçlar AŞTİ durağından sonra sırasıyla; Kızılay, Tren garı, AKM duraklarına gelmektedir. AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ankara şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Ankara şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 28 kilometredir. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Anakara şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 290 TL’dir.

HAVAŞ

Ankara Esenboğa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Araç Kiralama

Ankara’da, şehir merkezinde ve havalimanında ofisi olan birçok araç kiralama şirketi mevcuttur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ankara otogarından Esenboğa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. AŞTİ’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular otogar durağından geçen 442-3 numaralı AŞTİ – Kızılay – Havalimanı otobüsüne binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilir. Ankara otogarından havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir. Belko Air otobüsleri ile AŞTİ’den havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı arası 40 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 400 TL’dir.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır