Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İzmir Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir, Türkiye'nin batısında, Ege Denizi kıyısında bulunan bir şehirdir. Yaklaşık 4 milyonluk bir nüfusa sahip olan İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük şehridir ve aynı zamanda Ege Bölgesi'nin en önemli kentlerinden biridir. İzmir'in tarihi oldukça eski zamanlara dayanır. Antik Yunan döneminde, şehir Smyrna olarak biliniyordu ve stratejik bir konumda bulunuyordu. Bugün İzmir'de hala birçok antik kalıntı ve tarihi yapılar bulunmaktadır. Özellikle Alsancak, Konak ve Kemeraltı semtleri tarihi dokularıyla öne çıkmaktadır. İzmir, sıcak yaz aylarında turistlerin ilgisini çeken bir tatil merkezidir. İzmir'in sahil şeridi boyunca uzanan plajları, güzel kumsalları ve Ege Denizi'nin berrak suları, ziyaretçiler için harika bir tatil deneyimi sunar. 

Adnan Menderes havalimanı şehrin Dokuz Eylül mahallesinde yer almaktadır.  Adnan Menderes havalimanı ile İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Adnan Menderes havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Adnan Menderes havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 707, 728, 705 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için metro ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden metro ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tramvay

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için İZBAN ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden İZBAN ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Adnan Menderes havalimanından, İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Adnan Menderes havalimanı ve İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Adnan Menderes havalimanı yakınından binilen taksinin İzmir şehir merkezine ulaşım ücreti 247 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 25 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Adnan Menderes havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adnan Menderes Havalimanından Otogara Ulaşım

Adnan Menderes havalimanı ile İzmir otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 33,5 km’dir. İzmir otogarı şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İzmir otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Van Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Ferit Melen Havalimanı Van iline bağlı olan ve Van il merkezine yaklaşık 8,5 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Ferit Melen Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Ferit Melen Havalimanı ile Van şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Van iline bağlı olan Ferit Melen Havalimanına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden yola çıkmaya hazırlanan yolcular il merkezinde aktif olan toplu taşıma araçlarını kullanarak kısa süre içerisinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Ferit Melen Havalimanı merkezi bir konumda olmasa da il merkezine kısmen yakın olan bir konumda bulunur. Havalimanıyla şehir merkezi arasında birden fazla toplu taşıma aracı da hizmet verdiği için yolcuların kolaylıkla havalimanından il merkezine ya da il merkezinden havalimanına ulaşım sağladıklarını söylemek mümkündür. İl merkezinden belediye otobüsüyle havalimanına gitmek üzere yola çıkacak olan yolcuların il merkezinden hareket eden 351 hat numaralı havalimanı otobüslerini kullanmaları gerekir. Havalimanı otobüsleri aktarma yapmadan havalimanına ulaşım sağladığı için yolcuların il merkezinden havalimanına giderken aktarma yapmalarına gerek kalmaz.

Minibüs

Van il merkeziyle Ferit Melen Havalimanı arasında hizmet veren özel halk minibüsleri aracılığıyla il merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Şehir merkezindeki minibüs durağından minibüse binen yolcular ek bir aktarma yapmaya gerek kalmadan il merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Ancak özel halk minibüsleri yalnızca belli bir saate kadar aktif olduğu için minibüslerin aktif olmadığı saatlerde yola çıkacak olan yolcuların farklı bir toplu taşıma aracı kullanmaları gerekebilir. Belli bir saatten sonra belediye otobüsü ve minibüs gibi belediyeye ait toplu taşıma araçları pasif hale geldiğinden toplu taşıma aracı bulamayan yolcular il merkezinden taksi tutarak kısa süre içerisinde havalimanına varabilirler. Kısa mesafelerde taksiler az maliyetli ve hızlı olduğu için kısa süre içerisinde havalimanına ulaşım sağlaması gereken yolcuların taksi kullanmaları en mantıklı seçenektir.

Taksi

Van şehir merkeziyle Ferit Melen Havalimanı arasında yaklaşık 8,5 km mesafe bulunduğundan şehir merkezinden taksi tutarak Ferit Melen Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 15 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Ferit Melen Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 145 TL’dir.

Araç Kiralama

Van il merkezindeki araç kiralama şirketleriyle görüşen ve araç kiralamaya karar veren yolcular yaklaşık 15 dakika içinde il merkezinden havalimanına varabilirler. Ancak bu süre trafiğin durumuna ve aracın hızına bağlı olarak değişir. Trafiğin yoğun olduğu ya da aracın yavaş gittiği durumlarda havalimanına ulaşım süresi yarım saate kadar çıkabilir. Araç kiraları araç modeline bağlı olarak değişebileceği için yolcuların önce araç modellerini incelemeleri, daha sonra bütçelerine uygun olan araç modelini seçmeleri gerekir. Araç kiralama işlemleri çeşitli uygulamalar ve web siteleri üzerinden de kolaylıkla yapılabildiği için birçok yolcunun havalimanından şehir merkezine, şehir merkezinden havalimanına giderken aktarma yapmamak ve kısa sürede ulaşım sağlamak için araç kiraladığını söylemek mümkündür.

Van Otogarından Ferit Melen Havalimanına Ulaşım  

Ferit Melen Havalimanı ile Van Otogarı arasında yaklaşık 6,8 km mesafe bulunur. Van Otogarından yola çıkarak Ferit Melen Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 10 dakikadır. Van Otogarından Ferit Melen Havalimanına gidecek olan yolcuların aktarma yapmaları şarttır. İl merkezine ulaşım sağlayan yolcular merkezden hareket eden 351 hat numaralı belediye otobüsünü kullanarak havalimanına ulaşabilirler. 

Sefer Bilgisi

2 saat 25 dk  Van - İzmir
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır