Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Trabzon Havalimanı Hakkında

Trabzon Havalimanı Karadeniz Bölgesi’nin en çok ziyaret alan şehirlerinden biri olan Trabzon’a ve çevresine hizmet veren havalimanı olarak öne çıkmaktadır. Dilediğiniz vakit ve plana göre satın alabileceğiniz Trabzon uçak bileti seçenekleri sayesinde fırsatlardan yararlanabilir ve dilediğiniz noktadan Trabzon’a uçuşlarınızın gerçekleştirilmesi için gerekli adımları atabilirsiniz. Trabzon Havalimanı, yıllık bazda değerlendirildiğinde 3 milyon yolcu kapasiteye sahip olması sayesinde rahatlıkla kullanılabilecek havalimanlarından biri olarak değerlendirilmektedir.

Trabzon Havalimanı Nerede?

Trabzon Havalimanı, ülkemiz sınırları içerisindeki en merkezi havalimanlarından biri olarak öne çıkmıştır. Bu özelliği sayesinde ulaşımın da daha rahat bir biçimde tamamlanmasına olanak sağlayarak sizler için avantaj yaratmayı başarabilen Trabzon Havalimanı, Trabzon şehir merkezine yalnızca 6 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Komşu illerden Rize şehir merkezine de 70 kilometre uzaklıkta olan Trabzon Havalimanı içerisinden Giresun, Rize ve Artvin’e ulaşım da oldukça kolaydır.

Trabzon Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Rize şehir merkezinden, çevre ilçelerden veya illerden Trabzon Havalimanı’na taksiyi değerlendirerek ulaşılabilmektedir. Trabzon şehir merkezine yalnızca 6 kilometre uzaklıkta olan havalimanına taksi ile ulaşmak, bu sebeple sıklıkla değerlendirilmektedir. Trabzon içerisinden, otobüs kartını kullanarak binebebileceğiniz otobüs hatları sayesinde de kolay bir biçimde havalimanına ulaşabilirsiniz. HAVAŞ servisleri de havalimanına ulaşımda değerlendirilebilecek bir diğer seçenek olarak öne çıkmaktadır.

Trabzon Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Trabzon Havalimanı, yalnızca Trabzon şehrine değil tüm Karadeniz Bölgesi’ne hizmet ve servis sunmayı sağlaması amacıyla kurulmuş olan ve bu görevini halen aktif olarak sürdüren bir havalimanıdır. Toplam 1.377.244 m² kurulu alana sahip olan Trabzon Havalimanı, 9.710 m²'lik dış hatlar terminaline ve 14.035 m²'lik iç hatlar terminaline de sahiptir.

Trabzon Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Hem iç hatlar, hem de dış hatlar terminallerine sahip olması sayesinde, Trabzon uçak bileti ulusal uçuşlar için de uluslararası uçuşlar için de değerlendirilebilmektedir. Doğrudan Türkiye ve Almanya ile Rusya arası uçuşların gerçekleştirilebildiği Trabzon Havalimanı’na Türkiye veya yurt dışından bilet satın alabilmek için Onur Air, Pegasus Hava Yolları, SunExpress, SunExpress Deutschland, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmalarından bilet satın alabilirsiniz.

Trabzon Havalimanı Havalimanı Konumu

Trabzon Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır