Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Trabzon Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon Türkiye'nin kuzeydoğusunda yer alan tarihi ve turistik bir şehirdir. Karadeniz Bölgesi'nin en önemli şehirlerinden biri olan Trabzon, doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve zengin kültürel mirası ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Trabzon, tarihi Roma ve Bizans İmparatorlukları'na kadar uzanan zengin bir tarihe sahip bir şehirdir. Şehirdeki en önemli tarihi yapılar arasında Ayasofya Müzesi, Trabzon Kalesi, Atatürk Köşkü, Sümela Manastırı ve Boztepe Tepesi gibi önemli turistik yerler yer almaktadır. Trabzon aynı zamanda doğal güzellikleri ile de ünlüdür. Şehir, Karadeniz kıyısında yer alması nedeniyle yeşilin ve mavinin eşsiz bir uyumunu sunmaktadır. Uzungöl, Sera Gölü, Çal Mağarası ve Hıdırnebi Yaylası gibi doğal güzellikleriyle ziyaretçilerin ilgisini çeken önemli yerler arasında yer almaktadır. Trabzon ayrıca, Karadeniz mutfağına özgü lezzetleriyle de ünlüdür. Karalahana çorbası, hamsili pilav, mısır ekmeği, Karadeniz usulü pide, hamsi tava, mısır unundan yapılan fındık lahmacunu gibi lezzetleri şehirde tatmanız mümkündür. 

Trabzon havalimanı şehrin Üniversite mahallesinde yer almaktadır.  Trabzon havalimanı ile Trabzon şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 6,5 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Trabzon havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Trabzon il merkezine ulaşabilirsiniz. Trabzon havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Trabzon havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Trabzon havalimanından, Trabzon şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Trabzon havalimanı ve Trabzon şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 6,5 km’dir. Trabzon havalimanı yakınından binilen taksinin Trabzon şehir merkezine ulaşım ücreti 42 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 9 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 8 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Trabzon havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Trabzon havalimanından Trabzon şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Trabzon havalimanından Trabzon şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Trabzon havalimanından Trabzon şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Trabzon Havalimanından Otogara Ulaşım

Trabzon havalimanı ile Trabzon otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 3 km’dir. Trabzon otogarı şehrin Sanayi mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Trabzon otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 35 dk  İstanbul - Trabzon
 

Trabzon Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır